Albánie, Shqipëria - Turistický poznávací zájezd

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Albánie
Ubytování Penzion
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 350 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Země plná kontrastů, to je Albánie. Na jedné straně krásné antické památky, úchvatná příroda a malebné pláže, na straně druhé vojenské bunkry a pozůstatky z dob minulých. Z nejchudší země Evropy poznáme to nejzajímavější, navštívíme hlavní město Tiranu, pevnost Rozafat, vylezeme na liduprázdná pohoří, odkud uvidíme místní bači, jak prohánějí svá stáda na motorkách. Poplujeme po jezeře Komani, projdeme se městem červených střech Berat a samozřejmě nesmíme vynechat
návštěvu mauzolea národního hrdiny Skanderbega. Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1. - 2.den

Noční přejezd do Albánie, pojedeme přes Maďarsko a Srbsko nebo Rakousko a Chorvatsko. Ráno dorazíme do letoviska u Skadarského jezera. Zde se ubytujeme, odpočineme si u vody a načerpáme síly na menší výlet okolo jezera.

3.den

Přejezd do historického města Skadar, kde navštívíme pevnost Rozafa. Skadar je město plné protikladů, na jedné straně vás nadchne nová moderní architektura, hezky opravené centrum, na straně druhé vás zarazí sídliště, v jejichž středech najdete kopky bunkrů. Dále nás čeká oběd a po té výšlap na pevnost Rozafu a krátký výlet k Messkému mostu.

4.den

Přejezd do města Komani. Dnes nás čeká okružní vyhlídková plavba po jezeře Komani. Aby Komani nebylo málo, jmenuje se tak i přehrada, pod kterou město leží. Výlet lodí je na celý den, proplujeme údolím říčky Valbonës asi 40km dlouhým velmi členitým kaňonem. Čeká nás dlouhá a fascinující plavba. Uvidíme krásy divoké přírody, vysoké skalní útesy, osamělé domečky, terasovitá políčka. Během plavby nás samozřejmě čeká oběd a pořádná koupačka, nebo kdo bude chtít, může jít na kratší výlet po okolí. Po plavbě nás čeká ubytování a ještě kratší 2-4 hodinový trek.

5.den

Mikrobusem se přesuneme do města Elbasan. Odtud se vydáme na vyhlídkovou jízdu po vykopávkách z dob antického Říma. Nyní je čas na oběd a po něm vyrazíme na samotnou hranici Albánie a Makedonie. Zde nemůžeme vynechat krásné a průzračné Ohridské jezero. Poté se vydáme na výlet k průzračným pramenům Crni Drim, historie na nás dýchne z klášterního komplexu Svieti Naum, který pochází z 9. století. Ochutnávka místních vín je na výletech samozřejmostí!

6. - 7.den

Tyto dva dny strávíme Gjirokastëru, kam se vydáme z Korcë. Projedeme údolím řeky Vjosë, přes divoké hory až do Gopesh. Odtud nás čeká trek do místních divokých hor. Cestu zpět opět strávíme v mikrobusu směr Gjirokastëru.

8.den

Prohlídka Gjirokastëru, krásného města, které je pro své typické kamenné domy, zapsané na seznamu UNESCO. Turecký most Tepelene. Poté nás čeká výlet k ,Modrému oku,´ smaragdovým vyvěračkám Syri a Kaltër.

9.den

Ráno si přispíme a dopoledne se pak vydáme na přejezd do města Butrint, které se nachází na pobřeží Jónského moře. Čeká nás prohlídka antických vykopávek. Odpoledne se vydáme na krásnou pláž Ksamil Beach a užijeme si tu koupání a relax. Poznáme rušný večer v letovisku Sarandë. Ale nebojte se, ubytujeme se v klidné části města, mimo toto letovisko.

10.den

Albánská riviéra, to je koupání moři, relax a pohoda. Navečer nás čeká přejezd do Himarë.

11.den

Navštívíme přístavní město Vlorë, sedlo Llogorait, vystoupáme na pevnost Berat, odkud můžeme pozorovat ,město červených střech,´ stejnojmenné město Berat. Dále je před námi pěší trek do pohoří Tomorr.

12.den

Postupně se budeme s Albánií loučit, pojedeme směr sever, čeká nás ještě hlavní město Tiranu, mauzoleum místního národního hrdiny Skanderbega. Poslední koupání a cesta zpět do ČR.

13.den

Cesta a návrat zpět do ČR   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.