Arka Hotel

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Andorra
Ubytování Arka Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 12 661 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Arka hotel je menší hotel umístěný v těsné blízkosti lyžařských vleků a sjezdovek v regionu Grandvalira (cca 200 m). Nachází se pouhých 500 m od centra Pas de la Casa - horského městečka ležícího na hranicích s Francií ve výšce 2080 m n.m. V Pas de la Casa najdete spoustu možností zábavy "apres ski" - barů, restaurací i nočních klubů. Arka Hotel je vzdálený cca 30 km od Andorra la Vella - hlavního města knížectví. Transfer z letiště v Barceloně trvá cca 4,5 hod (cca 250 km).

Vybavení
recepce 24h, bufetová restaurace, piano bar (v provozu denně 16:00-24:00), billiard, televizní místnost, konferenční místnost, vnitřní terasa sloužící jako odpočinková a relaxační zóna (nutná včasná rezervace). Arka Hotel má také fitness centrum, saunu, jacuzzi a turecké lázně (za poplatek). Pro hotelové hosty je k dispozici úschovna lyží.

Pokoje
39 menších, útulných pokojů - většinou dvoulůžkových s manželskou postelí nebo 2 oddělenými postelemi, ale také několik třílůžkových a čtyřlůžkových pokojů (přistýlky na potvrzení). Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou (vana nebo sprcha, wc, vysoušeč vlasů), telefon, TV, minibar a trezor (za poplatek), individuálně řízená klimatizace/topení. Část pokojů má balkón.

Strava
Snídaně (7:30-10:30) a večeře (19:00-22:00) ve formě bufetu. Nápoje za poplatek.

Internet
Wi-Fi zdarma v celém hotelu.

Místní kategorie
****

Stránky hotelu
www.daguisa.com

Náš názor
Arka hotel doporučujeme mladým klientům nebo skupinám přátel, kteří ocení příznívou cenu. Skvělá volba pro milovníky zimních sportů.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu do Barcelony (s lyžařským vybavením), letištní poplatky, ubytování v hotelu (7 nocí), strava dle popisu hotelu, služby polského delegáta, transfery letiště - hotel - letiště, cestovní pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: skipass Grandvallira (dospělí: cca 45 EUR/den, junioři 12-17 let: cca 42 EUR/den, děti 6-11 let: cca 32,5 EUR/den) a Valnord-Pal-Arinsal (dospělí: cca 36 EUR/den, děti 6-15 let: cca 29 EUR/den), pojištění TU Europa balíček SPORT, nápoje k večeři, další strava, která není uvedená v popisu hotelu, osobní výdaje. Doporučujeme dokoupení balíčku pojištění TU Europa SPORT, který zahrnuje rizika spojená s rekreačním sportem včetně lyžování a snowboardu. Více informací najdete v dokumentu "Důležité - čtěte" a ve všeobecných podmínkách pojištění TU Europa pro klienty Rainbow.JinéAndorra - je knížectví a zároveň je jedním z nejmenších evropských států (rozloha je 468 km² a počet obyvatel 78 000). Andorra leží v Pyrenejích, v nadmořské výšce 900 až 2946 m. Na severu hraničí s Francií a na jihu se Španělskem. Společně ji vládnou španělský biskup města Seo de Urgel a francouzský prezident. Knížectví je rozděleno do 7 farností, oficiálním jazykem je Katalánština, ale běžně se používají tyto jazyky: španělský, francouzský a portugalský. Anglicky se lze domluvit v místech spojených s cestovním ruchem. Závaznou měnou v Andoře je EURO. Občané ČR mohou vstupovat na území Andorry na základě platného občanského průkazu nebo cestovního pasu.
Andorru každoročně navštíví kolem 8 milionů turistů. Je známá bezcelní zónou, která zahrnuje více než 1000 prodejen a 7 velkých nákupních center. Nicméně vzhledem k tomu, že stát nepatří do Evropské unie, zde platí limity pro vyvážení zboží zakoupeného v bezcelní zóně - prosíme, abyste se s nimi seznámili na webové stránce http://visitandorra.com/en/the-country/shopping-in-andorra/.

Dalším lákadlem jsou zde lyžařské areály - sezóna zde trvá od prosince do poloviny dubna, lyžařům je k dispozici 300 km sjezdovek, 109 vleků s kapacitou 155 000 osob za hodinu. Hlavními lyžařskými středisky jsou Grandvalira a Vallnord. Vláda Andorry investovala do moderní sítě lyžařských vleků a do hotelové infrastruktury, díky čemuž se Andorra stala lyžařským střediskem na velmi vysoké úrovni oceněným milovníky bílého šílenství.

Grandvalira - největší (1926 ha) lyžařské středisko v Pyrenejích, spojující lyžařské oblasti Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig a Pas de la Casa. Do provozu bylo uvedeno 64 vleků s kapacitou téměř 110 700 lyžařů/hod. a 118 sjezdovek (21 zelených, 42 modrých, 30 červených a 25 černých) o celkové délce 210 km - z nichž má 9 certifikát FIS, 3 snowparky (včetně jednoho osvětleného, otevřeného do 21:00), 2 parky pro výuku dětí, běžecká lyžařská trasa. Na milovníky adrenalinu čeká 13 km tras mimo sjezdovky a 2 heliporty. V oblasti Grandvaliry se nachází celkem 7 škol k výuce lyžování a snowboardingu, půjčovna lyží a snowboardů, školky, 5 zdravotnických míst a četné bary a restaurace. K ideálnímu nasněžení „pomáhá“ 1013 sněžných děl, které mohou poskytnout vhodné podmínky na 65% lyžařského areálu. Těm, kteří si chtějí trochu odpočinout od lyží nebo snowboardu, nabízí oblast celou řadu zimních aktivit, mimo jiné: psí spřežení, sněžné skútry nebo paragliding. Nachází se zde také Igloo hotel & Bar, jediný v jižní Evropě. Grandvalira byla rovněž oceněna organizátory lyžařských soutěží s mezinárodní pověstí. V sezóně 2013/2014 se zde konal Světový pohár rychlostního lyžování a finále Evropského poháru v alpském lyžování žen a mužů. Města s nejvíce lyžařskými trasami a apres ski jsou Pas de la Casa a Soldeu.

Andorra la Vella - je hlavní město a zároveň jedna ze 7 farností Andorry, která se nachází v jihozápadní části země. Je kulturním a ekonomickým centrem knížectví. Za zmínku stojí malý Barri Antic - úzké, dlážděné ulice s kamennými domy, nejznámější z nich je - Casa de la Vall. Na turisty čekají hotely dobré kvality, restaurace, bary a bezcelní zóna.

Les Escaldes - jedna ze 7 farností Andorry, letovisko spojené s hlavním městem Andorra la Vella, nachází se zde Caldea - největší horské termální oblasti v Evropě (sirné prameny), jejichž centrální část tvoří laguna o rozloze 600 m² a o konstantní teplotě vody 32°C. Kromě toho hosté mohou využívat hydromasáže, sauny, vířivky a procedury na obličej a tělo. Vstupenka do Caldey stojí cca 35 EUR/os. Les Escaldes a Andorra la Vella tvoří kosmopolitní atmosféru, která láká lyžaře z celého regionu.

Canillo (1500 m n. m.) - jedno z menších, níže umístěných lyžařských středisek Grandvaliry, spojených vleky s ostatními lyžařskými areály ski resortu. V Canillo se nachází 2 modré trasy a 1 černá. V městečku je několik obchodů, restaurací a barů. Andorra la Vella je vzdálena cca 11 km.

Encamp (1300 m n. m.) - jedno z menších níže umístěných lyžařských středisek Grandvaliry, spojených vleky s ostatními lyžařskými areály ski resortu. V městečku je několik obchodů, restaurací a barů. Andorra la Vella je vzdálena cca 6 km.

SKI INFO

Lyžařská střediska: 1710 - 2640 m n. m.
Délka tras: 210 km
Lehké trasy: 98 km
Střední trasy: 79 km
Obtížné trasy: 33 km
Nejdelší sjezd: 9,6 km
Snowpark: 3
Vleky/lanovky: 64 (s celkovou kapacitou 110 700 os./hod.)
Skipassy: v době psaní katalogu nebyly publikovány ceny permanentek na zimu 2016/2017. V sezóně 2015/2016 platily tyto ceny 6denních skipassů: 205 EUR/os. (dospělá osoba), 141 EUR (dítě 6-15 let). Pro skipass není nutná fotografie. Při zakoupení skipassu je potřeba se prokázat platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.

Vallnord - (Pal Arinsal) druhé, menší lyžařské středisko v Andoře (ve východních Pyrenejích o rozloze 707 ha), které se skládá ze 2 lyžařských středisek: Pal-Arinsal a Arcalis (nejsou vzájemně propojeny vleky, ale  jsou zahrnuty do společného skipassu). Stanice kabinkových lanovek se nachází ve městech La Massana a Arinsal. Do provozu bylo uvedeno 30 vleků s kapacitou téměř 38 480 lyžařů/hod., 42 sjezdovek (7 zelených, 15 modrých, 16 červených a 4 černé) o celkové délce 63 km - z nichž má 5 certifikát FIS, 1 snowpark, 2 parky pro výuku dětí, 2 trasy mimo sjezdovky). V resortu Pal-Arinsal se nachází 2 školy k výuce lyžování a snowboardingu, půjčovna lyží a snowboardů, 2 zdravotnická místa, četné bary a restaurace. Sjezdovky jsou zasněžovány 296 sněžnými děly, která mohou poskytnout vhodné podmínky pro 28 km lyžařských tras. Kromě lyžování a snowboardingu můžete v této oblasti vyzkoušet takéi: psí spřežení, chůzi na sněžnicích, sněžné skútry pro děti i dospělé, sněžná kola, sáňky, slalomářský svah, transferové lety vrtulníkem, ice skating. Města odkud je snadný přístup jak ke svahům, tak i k zábavě apres ski jsou La Massana a klidnější Arinsal.

La Massana - jedna ze 7 farností Andorry, která se nachází severně od hlavního města, v údolí Riu d’Arinsal. Nachází se zde nejvýše položený bod Andorry - Pic Alt de la Coma Pedrosa, s výškou 2946 m n. m. K lyžařskému středisku Pal-Arinsal se lze snadno dostat kabinkovou lanovkou (stanice v městečku). Je to velmi hezké místo nacházející se v těsné blízkosti hlavního města Andorra La Vella (11 km) se širokým výběrem barů a restaurací.

Arinsal - malé městečko, které se nachází 6 km od La Massany (17 km od hlavního města Andorra la Vella). V blízkosti se nachází Pic del Port Vell a stanice gondolové lanovky na Pal- Arinsal. Větší výběr zábavy apres-ski v nedalekém La Massana.

SKI INFO Pal - Arinsal: 

Lyžařská střediska: 1550 - 2560 m n. m.
Délka tras: 63 km
Lehké trasy: 20 km
Střední trasy: 16 km
Obtížné trasy: 5 km
Nejdelší sjezd:
Snowpark: 1
Vleky/lanovky: 30 vleků (s celkovou kapacitou 38 480 osob za hodinu)

Skipassy: V době psaní katalogu nebyly ještě publikovány ceny skipassů na zimu 2016/2017. V sezóně 2015/2016 platily tyto ceny 6denních skipassů: 245 EUR/os. (dospělá osoba), 221 EUR (dítě 12-17 let), 164 EUR (dítě 6-11 let). K permanentce není nutná fotografie. Při zakoupení permanentky je potřeba se prokázat platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.ProgramDen 1
Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady
Přelet do Barcelony. Transfer do Andorry. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

Den 2- 7
Pobyt ve vybraném hotelu.

Den den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Barceloně. Odlet do Polska.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.