Paris Hotel

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Andorra
Ubytování Paris Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 13 288 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Útulný hotel umístěný v samotném centru Encamp - u hlavní cesty a horského potoku. Lyžařské středisko Grandvalira je vzdáleno cca 800 m (autobusová zastávka se nachází 150 m od Hotelu Paris). Široký výběr barů, restaurací a obchodů najdete v městečku Encamp, které se nachází na začátku Grandvaliry a také v hlavním městě Andory (cca 10 min. jízdy od Hotelu Paris). Transfer z letiště v Barceloně trvá cca 3,5 hod. (230 km).

Vybavení
Recepce, restaurace, 2 bary (jeden z nich s terasou na střeše hotelu s nádherným výhledem do okolí), salón, knihovna, televizní místnost, úschovna lyží.

Pokoje
Paris Hotel nabízí 37 pokojů (většinou dvoulůžkových, možnost třílůžkových a čtyřlůžkových pokojů - na potvrzení). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha nebo vana, wc, vysoušeč vlasů), TV-sat, trezor, centrální topení a Wi-Fi. Většina pokojů má balkón.

Strava
Snídaně (8:00-10:00) ve formě bufetu, večeře servírované (20:00-21:30). Nápoje k večeři za poplatek.

Internet
Wi-Fi zdarma v celém hotelu.

Místní kategorie
***

Stránky hotelu
http://www.hotelparisencamp.com

Náš názor
Paris Hotel je nejvíce ceněn za fantastické umístění v centru Encamp a za skvělý servis a jídlo. Skvělý poměr kvality a ceny. Doporučujeme všem nadšencům zimních sportů a zábavy.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu do Barcelony (s lyžařským vybavením), letištní poplatky, ubytování v hotelu (7 nocí), strava dle popisu hotelu, služby polského delegáta, transfery letiště - hotel - letiště, cestovní pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: skipass Grandvallira (dospělí: cca 45 EUR/den, junioři 12-17 let: cca 42 EUR/den, děti 6-11 let: cca 32,5 EUR/den) a Valnord-Pal-Arinsal (dospělí: cca 36 EUR/den, děti 6-15 let: cca 29 EUR/den), pojištění TU Europa balíček SPORT, nápoje k večeři, další strava, která není uvedená v popisu hotelu, osobní výdaje. Doporučujeme dokoupení balíčku pojištění TU Europa SPORT, který zahrnuje rizika spojená s rekreačním sportem včetně lyžování a snowboardu. Více informací najdete v dokumentu "Důležité - čtěte" a ve všeobecných podmínkách pojištění TU Europa pro klienty Rainbow.JinéAndorra - je knížectví a zároveň je jedním z nejmenších evropských států (rozloha je 468 km² a počet obyvatel 78 000). Andorra leží v Pyrenejích, v nadmořské výšce 900 až 2946 m. Na severu hraničí s Francií a na jihu se Španělskem. Společně ji vládnou španělský biskup města Seo de Urgel a francouzský prezident. Knížectví je rozděleno do 7 farností, oficiálním jazykem je Katalánština, ale běžně se používají tyto jazyky: španělský, francouzský a portugalský. Anglicky se lze domluvit v místech spojených s cestovním ruchem. Závaznou měnou v Andoře je EURO. Občané ČR mohou vstupovat na území Andorry na základě platného občanského průkazu nebo cestovního pasu.
Andorru každoročně navštíví kolem 8 milionů turistů. Je známá bezcelní zónou, která zahrnuje více než 1000 prodejen a 7 velkých nákupních center. Nicméně vzhledem k tomu, že stát nepatří do Evropské unie, zde platí limity pro vyvážení zboží zakoupeného v bezcelní zóně - prosíme, abyste se s nimi seznámili na webové stránce http://visitandorra.com/en/the-country/shopping-in-andorra/.

Dalším lákadlem jsou zde lyžařské areály - sezóna zde trvá od prosince do poloviny dubna, lyžařům je k dispozici 300 km sjezdovek, 109 vleků s kapacitou 155 000 osob za hodinu. Hlavními lyžařskými středisky jsou Grandvalira a Vallnord. Vláda Andorry investovala do moderní sítě lyžařských vleků a do hotelové infrastruktury, díky čemuž se Andorra stala lyžařským střediskem na velmi vysoké úrovni oceněným milovníky bílého šílenství.

Grandvalira - největší (1926 ha) lyžařské středisko v Pyrenejích, spojující lyžařské oblasti Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig a Pas de la Casa. Do provozu bylo uvedeno 64 vleků s kapacitou téměř 110 700 lyžařů/hod. a 118 sjezdovek (21 zelených, 42 modrých, 30 červených a 25 černých) o celkové délce 210 km - z nichž má 9 certifikát FIS, 3 snowparky (včetně jednoho osvětleného, otevřeného do 21:00), 2 parky pro výuku dětí, běžecká lyžařská trasa. Na milovníky adrenalinu čeká 13 km tras mimo sjezdovky a 2 heliporty. V oblasti Grandvaliry se nachází celkem 7 škol k výuce lyžování a snowboardingu, půjčovna lyží a snowboardů, školky, 5 zdravotnických míst a četné bary a restaurace. K ideálnímu nasněžení „pomáhá“ 1013 sněžných děl, které mohou poskytnout vhodné podmínky na 65% lyžařského areálu. Těm, kteří si chtějí trochu odpočinout od lyží nebo snowboardu, nabízí oblast celou řadu zimních aktivit, mimo jiné: psí spřežení, sněžné skútry nebo paragliding. Nachází se zde také Igloo hotel & Bar, jediný v jižní Evropě. Grandvalira byla rovněž oceněna organizátory lyžařských soutěží s mezinárodní pověstí. V sezóně 2013/2014 se zde konal Světový pohár rychlostního lyžování a finále Evropského poháru v alpském lyžování žen a mužů. Města s nejvíce lyžařskými trasami a apres ski jsou Pas de la Casa a Soldeu.

Andorra la Vella - je hlavní město a zároveň jedna ze 7 farností Andorry, která se nachází v jihozápadní části země. Je kulturním a ekonomickým centrem knížectví. Za zmínku stojí malý Barri Antic - úzké, dlážděné ulice s kamennými domy, nejznámější z nich je - Casa de la Vall. Na turisty čekají hotely dobré kvality, restaurace, bary a bezcelní zóna.

Les Escaldes - jedna ze 7 farností Andorry, letovisko spojené s hlavním městem Andorra la Vella, nachází se zde Caldea - největší horské termální oblasti v Evropě (sirné prameny), jejichž centrální část tvoří laguna o rozloze 600 m² a o konstantní teplotě vody 32°C. Kromě toho hosté mohou využívat hydromasáže, sauny, vířivky a procedury na obličej a tělo. Vstupenka do Caldey stojí cca 35 EUR/os. Les Escaldes a Andorra la Vella tvoří kosmopolitní atmosféru, která láká lyžaře z celého regionu.

Canillo (1500 m n. m.) - jedno z menších, níže umístěných lyžařských středisek Grandvaliry, spojených vleky s ostatními lyžařskými areály ski resortu. V Canillo se nachází 2 modré trasy a 1 černá. V městečku je několik obchodů, restaurací a barů. Andorra la Vella je vzdálena cca 11 km.

Encamp (1300 m n. m.) - jedno z menších níže umístěných lyžařských středisek Grandvaliry, spojených vleky s ostatními lyžařskými areály ski resortu. V městečku je několik obchodů, restaurací a barů. Andorra la Vella je vzdálena cca 6 km.

SKI INFO

Lyžařská střediska: 1710 - 2640 m n. m.
Délka tras: 210 km
Lehké trasy: 98 km
Střední trasy: 79 km
Obtížné trasy: 33 km
Nejdelší sjezd: 9,6 km
Snowpark: 3
Vleky/lanovky: 64 (s celkovou kapacitou 110 700 os./hod.)
Skipassy: v době psaní katalogu nebyly publikovány ceny permanentek na zimu 2016/2017. V sezóně 2015/2016 platily tyto ceny 6denních skipassů: 205 EUR/os. (dospělá osoba), 141 EUR (dítě 6-15 let). Pro skipass není nutná fotografie. Při zakoupení skipassu je potřeba se prokázat platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.

Vallnord - (Pal Arinsal) druhé, menší lyžařské středisko v Andoře (ve východních Pyrenejích o rozloze 707 ha), které se skládá ze 2 lyžařských středisek: Pal-Arinsal a Arcalis (nejsou vzájemně propojeny vleky, ale  jsou zahrnuty do společného skipassu). Stanice kabinkových lanovek se nachází ve městech La Massana a Arinsal. Do provozu bylo uvedeno 30 vleků s kapacitou téměř 38 480 lyžařů/hod., 42 sjezdovek (7 zelených, 15 modrých, 16 červených a 4 černé) o celkové délce 63 km - z nichž má 5 certifikát FIS, 1 snowpark, 2 parky pro výuku dětí, 2 trasy mimo sjezdovky). V resortu Pal-Arinsal se nachází 2 školy k výuce lyžování a snowboardingu, půjčovna lyží a snowboardů, 2 zdravotnická místa, četné bary a restaurace. Sjezdovky jsou zasněžovány 296 sněžnými děly, která mohou poskytnout vhodné podmínky pro 28 km lyžařských tras. Kromě lyžování a snowboardingu můžete v této oblasti vyzkoušet takéi: psí spřežení, chůzi na sněžnicích, sněžné skútry pro děti i dospělé, sněžná kola, sáňky, slalomářský svah, transferové lety vrtulníkem, ice skating. Města odkud je snadný přístup jak ke svahům, tak i k zábavě apres ski jsou La Massana a klidnější Arinsal.

La Massana - jedna ze 7 farností Andorry, která se nachází severně od hlavního města, v údolí Riu d’Arinsal. Nachází se zde nejvýše položený bod Andorry - Pic Alt de la Coma Pedrosa, s výškou 2946 m n. m. K lyžařskému středisku Pal-Arinsal se lze snadno dostat kabinkovou lanovkou (stanice v městečku). Je to velmi hezké místo nacházející se v těsné blízkosti hlavního města Andorra La Vella (11 km) se širokým výběrem barů a restaurací.

Arinsal - malé městečko, které se nachází 6 km od La Massany (17 km od hlavního města Andorra la Vella). V blízkosti se nachází Pic del Port Vell a stanice gondolové lanovky na Pal- Arinsal. Větší výběr zábavy apres-ski v nedalekém La Massana.

SKI INFO Pal - Arinsal: 

Lyžařská střediska: 1550 - 2560 m n. m.
Délka tras: 63 km
Lehké trasy: 20 km
Střední trasy: 16 km
Obtížné trasy: 5 km
Nejdelší sjezd:
Snowpark: 1
Vleky/lanovky: 30 vleků (s celkovou kapacitou 38 480 osob za hodinu)

Skipassy: V době psaní katalogu nebyly ještě publikovány ceny skipassů na zimu 2016/2017. V sezóně 2015/2016 platily tyto ceny 6denních skipassů: 245 EUR/os. (dospělá osoba), 221 EUR (dítě 12-17 let), 164 EUR (dítě 6-11 let). K permanentce není nutná fotografie. Při zakoupení permanentky je potřeba se prokázat platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.ProgramDen 1
Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady
Přelet do Barcelony. Transfer do Andorry. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

Den 2- 7
Pobyt ve vybraném hotelu.

Den den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v Barceloně. Odlet do Polska.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.