Falklandy, Jižní Georgia a Antarktida na lodi Ocean Endeavour

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Antarktida, Argentina
Název ubytování Ocean Endeavour
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 305 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Expediční plavba na trase Buenos Aires - Ushuaia - Falklandy - Jižní Georgia - Jižní Shetlandské ostrovy a Antarktický poloostrov - Drakeův průliv - Ushuaia - Buenos Aires.

Tato prodloužená expedice zahrnuje Jižní Georgii, vzdálené Falklandské ostrovy (Islas Malvinas) a Antarktický poloostrov. Zažijete velkou rozmanitost prostředí a krajiny, které vám nabídnou možnosti pozorování volně žijících živočichů. Přidejte se k výpravě a získejte zkušenosti na Antarktidě jako polární cestovatelé!

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

snídaně, obědy, večeře. Káva a čaj jsou k dispozici 24 hodin denně.

Popis ubytování

Ocean Endavour

Posádka: 124
Pasažéři: 199
Záchranné čluny: 6
Ice Class: 1B
Registrace: Marshallovy ostrovy

Všechny kajuty a apartmány mají vlastní sociální zařízení a externí výhled, vnitřní single kabiny s vlastní koupelnou, kabiny jsou vybaveny televizí s plochou obrazovkou a DVD přehrávačem.

Dále na lodi najdete: 2 restaurace, wifi, knihovna, salon krásy a wellness, wellness cafe a juice bar, pozorovací místnost, tělocvična a sauna, obchody, námořní místnost, sluneční palubu.

Aktivity: sněžnice (v ceně), výpravy za zvířaty (v ceně), jízda na kajaku (za příplatek), pádlování ve stoje na prkně (za příplatek), kempování (za příplatek).

Program zájezdu

1. den

Nocleh v Buenos Aires.

2. den

Po snídani v hotelu následuje transfer skupiny na letiště, odkud poletí charterovým letem z Buenos Aires do Ushuaia v Argentině. Před naloděním bude možnost prohlédnout si město.

3. den

Tento den strávíte na moři. Máte na výběr z široké škály činností, které můžete dělat - např. rozpoznávat ptáky nebo se zúčastnit některé z prezentací expedičního týmu.

4. den

Po příjezdu na Falklandské ostrovy budete mít jedinečnou šanci si vyfotografovat bohatou a drsnou krásu zdejší přírody a zvířata, která žijí na těchto odlehlých ostrovech.

5. den

viz 4. den

6. den

Šestý den výpravy na moři. Tento den se poplavíte na jih, kde překročíte unikátní neviditelnou biologickou hranici – antarktickou konvergenci, a tak se dostanete do studených vod Antarktidy.

7. den

viz 6. den

8. den

Jižní Georgie byla po dlouhou dobu oblíbenou zastávkou historických expedicí a útočištěm pro lov velryb, lachtanů a rypoušů sloních. Dnes už se na ostrovech neloví, ale je možné vidět zbytky starých velrybářských stanic a dalších opuštěných základen.

9. den

viz 8. den

10. den

viz 8. den

11. den

viz 8. den

12. den

Rozlučte se s tučňáky královskými, váš další cíl je Antarktida. Vaše dny na moři budou vyplněny semináři od vašeho expedičního týmu.

13. den

viz 12. den

14. den

Nejčastější reakcí po příjezdu na bílý kontinent je pocit obdivu a úcty. Tento dojem je těžké popsat slovy. Existuje jen pár míst, která jsou nedotčená, unikátní a věčná jako Antarktida.

15. den

viz 14. den

16. den

viz 14. den

17. den

viz 14. den

18. den

Po více než dvou týdnech plavby jen čas vrátit se domů. Plavba zpět povede přes Drakeův průliv, který tvoří neoficiální bránu za Antarktickým dobrodružstvím.

19. den

viz 18. den

20. den

Snídaně na palubě, vylodění. Budete mít trochu času na prohlídku města Ushuaia, poté následuje transfer na letiště a charterový let do Buenos Aires.Tip z okolí
Odhalte tajemství nejbarevnějších čtvrtí světa: Malovalo se i kvůli britskému princi Byl jednou jeden doktor, kterého přestalo bavit složitě vysvětlovat, jak se k němu návštěvy mohou dostat spletitými uličkami jeho čtvrti. Jednoho dne tedy natřel celý dům červenou barvou a rázem k němu trefil každý. Jeho sousedům se to zalíbilo a i oni vyzdobili své zdi zářivými barvami. Tak se podle jedné z legend stalo Bo Kaap nejbarevnější čtvrtí jihoafrického Kapského Města.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.