Výprava na Antarktidu: Klasické dobrodružství na lodi Ocean Diamond

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Antarktida, Argentina
Název ubytování Ocean Diamond
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem od 175 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ushuaia – Beagle Channel – Drakeův průliv – Antarktida – Drakeův průliv – Ushuaia.

Tato expedice nabízí skvělou šanci objevit to nejlepší z Antarktidy. Učarují vám tučňáci, tuleni a velryby, které vás budou provázet na vaší cestě podél pobřeží Antarktidy. Přistání na kontinentu jako takovém je nezapomenutelný zážitek.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme i leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

snídaně, obědy, večeře. Káva a čaj jsou k dispozici 24 hodin denně.

Popis ubytování

Ocean Diamond
Posádka:106
Pasažéři: 189
Ice Class: 1D
Záchranné čluny: 2 (plně uzavřené)
Registrace: Bahamy

Všechny kajuty a apartmány mají vlastní sociální zařízení a externí výhled. Všechny kajuty mají televizi s plochou obrazovkou a DVD přehravačem.

Dále na lodi najdete: všechna jídla připravována šéfkuchařem, bar s profesionálním barmanem, masáže a wellness (lekce jógy, léčbu aromaterapií), divadlo, kliniku s doktrorem, obchod, wifi, knihovnu, 2 jídelny, salonky s balkony, prosklenou pozorovací místnost, tělocvičnu.

Program zájezdu

1. den

Ushuaia je nejjižnější město na světě s populací více než 63.000 obyvatel. Toto město vyrostlo během několika posledních let a je vaší vstupní bránou k Antarktidě.

2. den

Nalodění proběhne v pozdních odpoledních hodinách a poté loď propluje historickým Beagle Channel. Tento kanál protíná Tierra del Fuego - souostroví na jihu Jižní Ameriky.

3. den

Plavba přes Drakeův průliv.

4. den

viz 3.den

5. den

Když už jsou vody antarktické konvergence za vámi, začínají vaše antarktická dobrodružství. Konečně můžete začít objevovat, proč toto místo po dlouhou dobu přitahuje pozornost objevitelů a cestovatelů. Každá návštěva Antarktidy přináší něco zcela nového.

6. den

viz 5.den

7. den

viz 5.den

8. den

viz 5.den

9. den

Zpáteční cesta Drakeovým průlivem nabídne několik posledních možností užít si antarktický vzduch. Můžete strávit čas na palubě sledováním mořských ptáků a velryb, užívat si poslední chvíle s expedičním týmem nebo můžete jen jednoduše relaxovat a přemýšlet o svých zážitcích.

10. den

viz 9. den

11. den

V ranních hodinách připlutí do Ushuaia, kde plavba končí.Tip z okolí
Argentinskému městu Ushuaia se říká konec světa. Jižněji už je jen příroda a Antarktida Říká se mu konec světa. A při důkladném prozkoumání geografické polohy se této přezdívce nelze divit. Argentinská Ushuaia je totiž považována za nejjižněji položené město na planetě. Nachází se na souostroví Ohňová země, které je i navzdory svému názvu spíše zemí ledu, Antarktida odsud leží „pouhých“ tisíc kilometrů. Přesto i v tomto odlehlém koutu světa bují turismus, který se pojí především s okolní přírodou.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.