Argentina - konec světa, počátek všeho

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Chile
Název ubytování Argentina - konec světa, počátek všeho
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 78 630 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely a hostely *** (11 započatých dnů v hotelu)

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou (možnost 1 přistýlky).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelet na trase: Buenos Aires - Comodoro Rivadavia, Ushuaia - Buenos Aires, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), ubytování v hotelech (viz výše), stravování dle programu: snídaně nebo snídaňový balíček + večeře nebo oběd, služby delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 250 USD + cca 50 USD na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.ProgramBuenos Aires - světové hlavní město tanga • Cueva de los Manos - Jeskyně rukou • Los Antiguos • Torres del Paine • Mramorové jeskyně • Patagonie • Národní park Los Glaciares - v zemi ledovců • Ohňová země - divoký ostrov na konci světa • Ushuaia - nejjižnější město na světě

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť.

Den 2
Kolem 9:00 hodiny přílet do Buenos Aires. Zde bude začínat a končit naše putování na konci světa. Odpoledne navštívíme hlavní město Argentiny, které je díky svému kosmopolitnímu charakteru nazýváno Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu, v níž plnil svoji kardinálskou funkci papež František. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, u níž stojí Obelisk (symbol města). Navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Přestávka na oběd. Po obědě prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero, čtvrť Palermo a Recoleta, která je známá díky hřbitovu, jenž je místem posledního odpočinku mnoha význačných Argentinců. Nejnavštěvovanější je hrobka slavné Evity Perón. Návrat do hotelu. (Trasa asi 50 km).

Den 3
Snídaně (nebo snídaňový balíček na cestu), transfer na letiště a přelet do Comodoro Rivadavia. Oblast Comodoro Rivadavia je jednou z nejbohatších oblastí Argentiny, která proslula těžbou ropy. Trasa, kterou tento den urazíme, nám umožní pochopit rozlehlost divokých patagonských stepí. Přejezd do Perito Moreno. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa asi 500 km)

Den 4
Snídaně. Překročení hranice (pouze s příručním zavazadlem). Tento den budeme mít možnost se projet slavnou Carretera Austral, která patří mezi pět nejkrásnějších silnic světa. Přejezd do Puerto Tranquilo, do oblasti jezera General Carrera a pokud to počasí dovolí, vyplujeme na jezero. Doplujeme k zářivě modrým skalám potopeným v tyrkysové vodě. Toto jedinečné a unikátní místo je často nazýváno nejkrásnějšími jeskyněmi světa, které vzhledem k plánované výstavbě vodní elektrárny v této oblasti možná již brzy zmizí pod vodou. Ubytování, večeře a přenocování.

Den 5
Snídaně. Tento den nás čeká setkání s prvním ledovcem, který byl pokřtěn jako Los Exploradores a je unikátní, protože je běžně nazýván visutým ledovcem. Jazyk ledovce se vynořuje z vrcholu hory San Valentin, která je nejvyšší horou Patagonie (4058 m n. m.). Cestou k vyhlídkovému místu budeme moci obdivovat zelené valdivianské lesy (cypřiše, posvátný strom lidu Mapuche - Canelo, Bukany) a četné kaskády. Poté návrat do Argentiny, večeře a přenocování v Perito Moreno.

Den 6
Snídaně. Přejezd do Cueva de Las Manos (na seznamu UNESCO ) - nazývané Jeskyní rukou, kde budeme moci obdivovat malby na stěně úchvatného kaňonu. Jsou to obrazy lidských rukou, zvířat (např. lam guanako a pštrosů nandu) a loveckých scén. Byly vytvořeny pravděpodobně před cca 1000 - 9000 léty. Odpoledne přejezd do Gobernador Gregores, ubytování, večeře, přenocování. (Trasa asi 600 km)

Den 7
Po snídani odjezd do El Calafate. Cestou se podíváme na místo, kde pobývali proslulí zločinci Butch Cassidy a Sundance Kid. Ubytování. Čas na odpočinek. Odpoledne pro zájemce možnost jízdy na koni po patagonských stepích v doprovodu místních pastýřů ovcí - gauchos ( 60 USD nebo s možností ochutnávky jehněčího masa 90 USD) nebo/a návštěva Glaciarium - Ledovcového muzea s ice barem (50 USD). Nejdřív rozšíříme své znalostí o ledovcích, poté po převlečení do speciální kombinézy při teplotě několika stupňů pod nulou budeme moci ochutnat místní drinky, za ledovým pultem, z vyřezávaných ledových skleniček. Příplatek za rozšíření výletu 50 USD (s konzumací na baru). Návrat do hotelu, večeře a přenocování v El Calafate. (Trasa asi 150 km).

Den 8
Snídaně v hotelu. Pro zájemce možnost účasti na plavbě po jezeře Argentino až k ledovci Uppsala (za příplatek cca 160 USD). Vyplujeme z přístavu Punta Bandera, cestou budeme míjet menší ledovce, až doplujeme k ledovci Uppsala, který zabírá plochu asi 590 km². Odpoledne nás čeká další výlet do Národního parku Los Glaciares (Ledovcový park), který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Táto nádherná přírodní památka je druhým největším ledovcem na planetě. Cílem naší expedice bude setkání s hlavní atrakcí parku - ledovcem Perito Moreno. Je dlouhý 30 km a jeho čelo je široké 5 km. Stěny ledu v závislosti na místě a roční době dosahují výšky 30 - 60 metrů. Tento ledovec se pohybuje rychlostí asi 2 m za den, což vytváří nezapomenutelný přírodní úkaz: obrovské kusy ledu se odtrhují od zbytku ledovce a s velkým hlukem padají do vody. Na mnoha vyhlídkových terasách lze obdivovat praskání a odlupování ledových stěn. Pro zájemce možnost krátké plavby katamaránem. Během plavby lze obdivovat majestátní stěny ledovce Perito Moreno vynikající na pozadí modré oblohy. Příjezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 150 km).

Den 9
Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) vystěhování a přejezd do Národního parku Torres del Paine (Chile). Tento park je zapsán na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Je bezesporu jednou z největších atrakcí v Chile a jedním z nejkrásnějších parků na světě. Pohoří Cordillera del Paine se navršilo nezávisle na Andách a jeho věhlas je dán především spojením dvou barev sedimentárních a vulkanických hornin. Najdeme zde jezera třpytící se různými odstíny modré a tyrkysové, rozlehlé lesy a nezapomenutelné výhledy. Možná právě zde pocítíme skutečný patagónský vítr, který fouká dokonce rychlostí 120 km/hod. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, mimo jiné: divokých kachen, lam guanako, pštrosů nandu, kondorů. Během našeho výletu uvidíme vyhlídková místa na rohy Los Cuernos a věže Torres del Paine. Pojedeme k modrému jezeru Pehoe a při troše štěstí se zde setkáme se zdejšími divokými lamami guanaco. Příjezd do Puerto Natales, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa asi 400 km)

Den 10
Po snídani krátká prohlídka města. Následně přejezd do Cueva del Milodon, krásné jeskyně nacházející se mimo oblast parku. Tento úžasný skalní útvar byl vytvořen před několika tisíci lety, byl vyhlouben ve skále vodami jezera. Nejvíc charakteristické je to, že to není typická jeskyně v zemi, ale obrovská jeskyně vyhloubená ve skále, která je nad zemí (několik set metrů hluboká). Název jeskyně pochází od Mylodona - velkého lenochoda, který žil až do konce éry pleistocénu a jehož ostatky byly právě zde nalezeny. Navíc v jeskyni byly objeveny také stopy jiných zvířat a ostatky člověka, který zde žil až do roku 6000 př. n. l. Odpoledne přejezd do Punta Arenas, které se nachází u Magellanovy úžiny. Vzhledem k velkému přílivu přistěhovalců, mimo jiné: z Chorvatska, Španělska, Itálie, Anglie má Punta Arenas multikulturní charakter. Zavítáme na hlavní náměstí, kde se hrdě tyčí socha mořeplavce Ferdinanda Magellana, uvidíme také rekonstrukci Magellanovy lodě "Victorie" v měřítku 1: 1. Prohlídku zakončíme návštěvou vyhlídkové terasy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na město a Magellanovu úžinu. Ubytování. Večeře a přenocování. (Trasa asi 250 km).

Den 11
Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) přejezd do Ushuaie, nejjižnějšího města na světě. Během cesty přejezd trajektem přes Magellanovu úžinu. S trochou štěstí uvidíme delfíny zvané kosatkami trpasličími. Transfer do hotelu ve městě Ushuaia, ubytování. Ushuaia je také dobrým výchozím bodem do Národního parku Ohňové země (Tierra del Fuego). Ohňová země vděčí za svůj název Ferdinandu Magellanovi, který během objevu ostrova v roce 1520 na ní uviděl oheň, který zapálili její původní obyvatele. Večeře v hotelu nebo v nedaleké restauraci. (Trasa asi 580 km).

Den 12
Po snídani nás čeká výlet do Národního parku Tierra del Fuego (Ohňové země), který zabírá plochu asi 63 000 ha. Na "poslední železniční stanici na světě" nasedneme do slavného Tren del Fin del Mundo (vlaku konce světa), který byl původně vlakem, jenž dopravoval dřevo do vězení na konci světa. Do roku 1947 byli zločinci, vrahové a atentátníci posíláni do vyhnanství na tento nehostinný, krutý ostrov. Za hezkého počasí se projdeme nejmalebnějšími zákoutími „parku konce světa“. Návrat do Ushuaie. Poté přejezd do přístavu, kde vejdeme na palubu katamaránu, který nás vezme na prohlídku po vodách kanálu Beagle. Nezapomenutelné výhledy nás budou provázet celou cestu. Naším cílem bude Ptačí ostrov, který je obýván mimo jiné kormorány, albatrosy, divokými kachnami, racky atd. Je to ostrov, jehož hlavními obyvateli jsou lachtani. Naše plavba skončí u majáku Les Eclaireurs. Návrat do hotelu v Ushuaie, večeře, přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 13
Po snídani vystěhování a transfer na letiště v Ushuaie, přelet do Buenos Aires. Ubytování v hotelu. Volný čas na odpočinek a poslední nákupy. Večer pro zájemce možnost večeře a tango show (za příplatek cca 100 USD). Důležité: pánové musí mít dlouhé kalhoty.

Den 14
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Odlet do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu určí delegát Rainbow na místě).

Den 15
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu!
- Pořadí realizace programu může být změněno a může začínat od Ushuaie.
- Skupiny max. 16 osob.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Vzhledem k vysoké proměnlivosti počasí v navštívených oblastech je třeba mít s sebou vhodné oděvy, mimo jiné: termo oblečení, lehkou nepromokavou bundu, pohodlné trekkingové boty, sluneční brýle.
- Během vnitřních přeletů a na celé trase je přísně zakázáno převážet v hlavním a příručním zavazadle organické produkty (potraviny).Tip z okolí
Odhalte tajemství nejbarevnějších čtvrtí světa: Malovalo se i kvůli britskému princi Byl jednou jeden doktor, kterého přestalo bavit složitě vysvětlovat, jak se k němu návštěvy mohou dostat spletitými uličkami jeho čtvrti. Jednoho dne tedy natřel celý dům červenou barvou a rázem k němu trefil každý. Jeho sousedům se to zalíbilo a i oni vyzdobili své zdi zářivými barvami. Tak se podle jedné z legend stalo Bo Kaap nejbarevnější čtvrtí jihoafrického Kapského Města.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.