Brazílie a Uruguay - velrybí zpěv

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Uruguay
Název ubytování Brazílie a Uruguay - velrybí zpěv
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 73 612 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely a hostely *** (9 nocí)

Pokoje: dvoulůžkové s sociálním zařízením, možnost 1 přístýlky.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), ubytování v hotelech (viz. níže), stravování dle programu (snídaně nebo snídaňový balíček + večeře nebo oběd), služby delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 260 USD + cca 50 USD na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.ProgramBuenos Aires v rytmu tanga • Montevideo • Colonia de Sacramento - koloniální klenot • největší kolonie magellanských tučňáků • poloostrov Valdés • velryby a kosatky • lachtani a rypouši, mary stepní, pštrosi nandu, lamy guanako • velké stromy Ombu • ostrov Pájaros a „Malý princ“ • uruguayské bílé pláže

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: R.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť.

Den 2
Přílet do Buenos Aires. Volný čas na krátký odpočinek. Následně prohlídka města Buenos Aires přezdívaného Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu, v níž plnil svoji kardinálskou funkci papež František. Multikulturní charakter města bude nejvíce znatelný na Avenida de Mayo s bohatou kolekcí architektonických objektů. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Přestávka na oběd v restauraci (v ceně). Po obědě prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero, Palermo a Recoleta, hřbitov, který je místem odpočinku Evity Perón. Návrat do hotelu, volný čas na odpočinek, přenocování. (Trasa asi 50 km)

Den 3
Po snídani transfer na letiště. Přelet na jih Argentiny do města Trelew. Po příletu přejezd do rezervace Punta Tombo. V období od září do dubna na toto místo dorazí kolem půl milionu tučňáků magellanských, aby zde hnízdili. Je to největší kolonie v celé Jižní Americe. Budeme mít příležitost pozorovat chování a společný život tučňáků, ale také pozorovat jiné ptáky: kormorány, chaluhy, buřňáky. Následně přejezd do Puerto Madryn, večeře, ubytování, přenocování. (Trasa asi 220 km)

Den 4
Snídaně. Prohlídka poloostrova Valdés (UNESCO) - neobvyklého místa argentinské Patagonie. Je to místo výskytu velryb a kosatek (lze je pozorovat zejména při páření v únoru a březnu). Na pobřeží poloostrova Valdés je největší koncentrace těchto zvířat, lze se zde setkat i s několika sty jedinců najednou. Tyto obrovské savce dlouhé až několik metrů lze pozorovat zblízka, často s mláďaty. Je to úžasná podívaná, kdy tiše plují pod hladinou vody, následně tryskají fontánu a nakonec vystavují obrovskou ocasní ploutev. Kromě velryb a kosatek je pobřeží Valdés také domovem lachtanů, rypoušů sloních, tuleňů, tučňáků a velkého množství ptáků. Rozlehlé pláně jsou obývány pštrosy nandu, lamami guanaco, liškami, monogamními marami stepními a pásovci. V programu výletu: plavba lodí z Puerto Piramides na pozorování velryb, kosatek a delfínů. Přejezd do Ponta Delgada (lachtani a rypouši sloní) a také Punta Cantor a Caleta Valdés, kde navštívíme několik panoramatických míst, odkud lze pozorovat velryby. Ve volném čase přejedeme k vyhlídkové věži v Istmo Ameghino, odkud lze vidět slavný ostrov Pajaros, kterým byl inspirován Saint - Exupéry během psaní „Malého prince“. Večeře a přenocování v Puerto Madryn. (Trasa asi 250 km)

Den 5
Snídaně a transfer na letiště ve městě Trelew. Přelet do Buenos Aires. Pro zájemce možnost večeře a tango show v jednom z klubů v Buenos Aires (za příplatek cca 100 USD).

Den 6
Snídaně. Plavba do Uruguaye. Prohlídku hlavního města Montevideo začneme na náměstí Nezávislosti, kde uvidíme mimo jiné: mauzoleum a sochu největšího uruguayského hrdiny - Josého Artigase, Palacio Salvo, Palacio Estevez, Solis Theatre a bránu citadely. Poté budeme pokračovat v prohlídce náměstí Plaza de la Constitucion, kde se nachází katedrála a radnice. Procházku zakončíme u přístavního trhu Mercado del Puberto. Následně se vydáme na jednu z nejdelších promenád světa - La Rambla (22 km dlouhou). Během další panoramatické prohlídky města uvidíme: čtvrť obydlenou rodinami aristokratů, palácové zahrady, prezidentský palác a stadion, kde se konalo první Mistrovství světa ve fotbale. Přejezd od hotelu na pobřeží do okolí Punta del Este, večeře a přenocování. (Trasa asi 200 km)

Den 7
Snídaně. Přejezd do Cabo Polonio. Přesedneme do speciálních nákladních automobilů a písčitým terénem dojedeme do Cabo, jedné z nejdivočejších částí Uruguaye. Tam uvidíme maják Faro de Cabo Polonio z 19. století a vesnici, kde život plyne velmi pomalu. Navštívíme druhou největší kolonii lachtanů a s trochou štěstí uvidíme také tučňáky. Poté se vydáme k Laguna de Castillo, k největšímu shluku stromů Ombu na světě. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 300 km)

Den 8
Snídaně. Volný den k opalování a odpočinku u oceánu. Pro zájemce zorganizujeme fakultativní výlet (za příplatek cca 100 USD) do Národního parku Santa Teresa nebo plavbu na ostrov Lobos. Večeře v hotelu, přenocování.

Den 9
Po snídani vystěhování a přejezd do Colonia de Sacramento (seznam UNESCO). Pronájem kol a projížďka po nové části města. Úzké a klikaté uličky, okouzlující  bary, restaurace a nádherný výhled na řeku sem přitahuje mnoho turistů. Navštívíme historickou část Colonie - čtvrť Barrio Histórico. Zdejší městské hradby jsou spolu s vjezdovou bránou velmi dobře zachovalé. Poté se projdeme krásnými klikatými uličkami kolem portugalských a španělských budov až k zrenovovanému majáku a jachtařskému přístavu. Odpoledne plavba do Buenos Aires, ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa asi 200 km)

Den 10
Snídaně v hotelu, poté výlet na typický argentinský ranč. Tento den se seznámíme s kulturou a životním stylem moderních gauchos - neboli kovbojů, kteří jsou  argentinským národním symbolem. Návštěva nám umožní zblízka pozorovat zvyky gauchos pracujících na rozlehlých pláních nazývaných pampas. Tento den bude oběd formou barbeque. Argentina je známá pro svá jídla na grilu a slavné hovězí maso nejvyšší kvality, které je skutečnou argentinskou chloubou (kromě grilovaných jídel se budou podávat také tzv. empanadas, neboli pirožky, saláty, dezerty, vína a káva). Po jídle fiesta gaucha - neboli show gauchos kultury s živou hudbou, ukázkami regionálního tance a tanga. Gauchos představí také své vynikající jezdecké dovednosti. Budeme mít také příležitost k jízdě na koni v doprovodu gauchos. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa asi 200 km).

Den 11
Po snídani v hotelu vystěhování. Volný čas na poslední nákupy nebo samostatné prozkoumávání Buenos Aires. Delegát navrhne plavbu po kanálech Tigre (za příplatek). Odlet do Polska v odpoledních hodinách.

Den 12
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Vzhledem k vysoké proměnlivosti počasí v navštívených oblastech je třeba mít s sebou vhodné oděvy, mimo jiné: termo oblečení, lehkou nepromokavou bundu, pohodlné trekkingové boty, sluneční brýle.
- Během vnitřních přeletů a na celé trase je přísně zakázáno převážet v hlavním a příručním zavazadle organické produkty (potraviny).Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.