Jižní Georgie a Antarktický poloostrov na lodi Ocean Endeavou...

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Tierra del Fuego, Ushuaia
Název ubytování Ocean Endeavour
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 259 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Expediční plavba na trase Buenos Aires - Ushuaia - Beagle Channel -Jižní Georgie - Antarktický poloostrov - Drakeův průliv - Ushuaia - Buenos Aires.
Tato expedice nabízí skvělou šanci objevit to nejlepší z Antarktidy - nejjižnějšího místa na světě. Učarují vás tučňáci, tuleni a velryby, které vás budou provázet na vaší cestě podél Antarktidy. Přistání na kontinentu jako takovém je nezapomenutelný zážitek. Antarktida je jednou ze zemí, která je nejméně dotčená člověkem.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme i leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

snídaně, obědy, večeře. Káva a čaj jsou k dispozici 24 hodin denně.

Popis ubytování

Ocean Endavour

Posádka: 124
Pasažéři: 199
Záchranné čluny: 6
Ice Class: 1B
Registrace: Marshallovy ostrovy

Všechny kajuty a apartmány mají vlastní sociální zařízení a externí výhled, vnitřní single kabiny s vlastní koupelnou, kabiny jsou vybaveny televizí s plochou obrazovkou a DVD přehrávačem.

Dále na lodi najdete: 2 restaurace, wifi, knihovna, salon krásy a wellness, wellness cafe a juice bar, pozorovací místnost, tělocvična a sauna, obchody, námořní místnost, sluneční palubu.

Aktivity: sněžnice (v ceně), výpravy za zvířaty (v ceně), jízda na kajaku (za příplatek), pádlování ve stoje na prkně (za příplatek), kempování (za příplatek).

Program zájezdu

1. den

Nocleh v hotelu v Buenos Aires.

2. den

Po snídani v hotelu následuje transfer na letiště a charterový let do Ushuaia. Nalodění proběhne v pozdních odpoledních hodinách, a poté loď propluje historickým Beagle Channel. Tento kanál protíná Tierra del Fuego - souostroví na jihu Jižní Ameriky.

3. den

Plavba na moři.

4. den

viz 3.den

5. den

viz 3. den

6. den

Poté, co si Jižní Georgii nejprve prohlédnete z dálky, vydáte se na její temné písečné pláže. Místo kde se vylodíte závisí na aktuálních povětrnostních podmínkách. Uvidíte zdejší zvířata a to zejména tučňáky žlutorohé, kterých tu žijí stovky tisíc! Jižní Georgie je rájem pro milovníky ptactva jako jsou albatrosi. Jsou zde i opuštěná místa, která dokazují, že zde v minulosti byli lidé. Jedním z nejvýznamnějším míst, které zde navštívíte, je Grytviken - jedna z prvních velrybářských stanic.

7. den

viz 6.den

8. den

viz 6.den

9. den

Plavba na moři

10. den

viz 9. den

11. den

Nejčastější reakcí po příjezdu na bílý kontinent je pocit obdivu a úcty. Tento dojem je těžké popsat slovy. Existuje jen pár míst, která jsou nedotčená, unikátní a věčná jako Antarktida.

12. den

viz 11. den

13. den

viz 11. den

14. den

Zpáteční cesta přes Drakeův průliv.

15. den

viz 14. den

16. den

Vylodění v Ushuaia, možnost krátké prohlídky města, transfer na letiště, charterový let do Buenos Aires.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.