Národní parky Patagonie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Chile
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 93 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tato již tradiční a oblíbená cesta klade důraz na poznávání jedinečné patagonské přírody formou rozumně pojaté pěší turistiky. Patagonské národní parky patří k přírodním pokladům naší planety. Uvidíme zasněžené vulkány zrcadlící se v jezerech, zástupy tučňáků i mohutné dvoukilometrové věže Paine. Trasa je postavena tak, že téměř vždy trávíme nejméně dva noclehy na jednom místě a delší přejezdy nahrazujeme místními přelety, abychom co nejlépe využili čas. Nově jsme program přeskládali tak, abychom nejprve absolvovali náročnější patagonskou část a na závěr si mohli vychutnat odpočinek v jezerní oblasti v okolí Pucónu, kde je i výrazně tepleji a dny lze strávit i odpočinkem spojeným s koupáním.Klima:V tomto období v regionu vrcholí léto mírného pásu, doprovázené větrem a proměnlivostí počasí.Průvodce:Jiří Holub, Iva Faltová - specialisté na Latinskou Ameriku
.Poznámka:Z ekologických důvodů je v současné době uzavřena pinguineria Seno Otway. Jelikož není jisté, jak se zde bude situace vyvíjet, nejsme nyní schopni garantovat návštěvu této rezervace.V oblasti Torres del Paine je 1x ubytování v horských chatách na 6 lůžkových pokojích a 1x ubytování v kempu ve stanu. Stany i spacáky budou zapůjčeny na místě. V chatě není možné zde zajistit jedno či dvoulůžkový pokoj.  

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1. - 2. den

Odpolední odlet z Prahy do Chile a dále přelet na jih, do regionu Patagonie, do Punta Arenas. Následně přejezd pronajatým autobusem do Puerto Natales.

3. den

Fuerte Bulnes – výlet k pevnosti na břehu Magalhaesova průlivu, na místo prvního evropského osídlení patagonské oblasti; následný přejezd do Punta Arenas s výletem do rezervace Pinguineria Seno Otway, jedné z největších kolonií tučňáků magellanských.

4. - 6. den

Přesun do Torres del Paine  – světově proslulý národní park: katamaránem přes jezero Pehoe, výlet k obřímu ledovci Grey – součásti Velkého jižního ledovce; celodenní túra do Francouzského údolí; túra k vyhlídce na tři slavné monumentální věže tvořící skalní katedrálu vysokou „čistých" 2000 m - celkem 2800 m, pozorování lam, Nordenskjöldova vyhlídka. Návrat do Puerto Natales.

7. - 8. den

Perito Moreno – celodenní výlet ke známému jezernímu ledovci, který pomalu ale jistě dobývá celé Lago Argentino. Nocleh v El Calafate a ráno přejezd do Punta Arenas.

9. - 10. den

NP Alerce Andino – pěší výlet pralesem starých stromů „alerce" (v překladu modřín) v okolí jezera Chapo.

11. den

Llanquihué – výlet k druhému největšímu chilskému jezeru pod elegantní vulkán Osorno, NP Vicente Pérez Rosales: krátký výlet k vodopádům na řece Petrohué, zastávka u jezera Todos Los Santos.

12. den

Jezerní oblast (divoký kraj se spoustou lesů, říček, vodopádů a zejména velkých ledovcových jezer, v nichž se zrcadlí mnoho převážně činných sopek); výlet v NP Huerquehué (soustava sedmi kaskádovitých jezer s vodopády, unikátní druhohorní araukáriové pralesy), fakultativní návštěva místních vyhlášených termálních lázní.

13. den

Pucón: v případě vhodných podmínek (počasí, seismická aktivita) fakultativní ledovcový výstup na činnou sopku Villarica (2800 m, 90 USD); následně odpočinkový den s možností pěší turistiky v okolí jezera; méně náročné alternativy: koupání, fakultativní možnost projížďky na kole nebo rafting (30 USD), podzemní lávová jeskyně pod Villaricou (70 USD).

14. den

Santiago de Chile – letecký přesun do hlavního města; prohlídka centra (Staré město, palác La Moneda, Muzeum předkolumbovských kultur, Cerro Santa Lucia); závěrečné večerní posezení v zábavní čtvrti Barrio Bellavista.

15. - 16. den

Letecky zpět do Prahy., případně pokračování navazujícím programem na Velikonočním ostrově.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.