Plavba Ushuaia - Punta Arenas - Ushuaia na lodi Stella Austra...

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Chile
Název ubytování Stella Australis
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem od 61 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Výletní plavba v oblasti Jižní Patagonie a Tierra del Fuego na trase Ushuaia - Cape Horn - Wulaia Bay - De Agostini Sound and Aguila Glacier - Magdalena Island - Punta Arenas - Ainsworth Bay - Tuckers Islets - Pia Glacier - Glacier Alley - Cape Horn - Wulaia Bay - Ushuaia.

Na této trase se opakují výlety 2. a 7. den - Cape Horn a Wulaia Bay.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

kompletní strava a nápoje. Alkoholické nápoje zdarma v otvírací době baru.

Popis ubytování

Stella Australis

rekonstrukce: 2010
kapacita: 210 pasažérů
kabiny: 100

Stella Australis na své palubě nabízí: tělocvičnu, krásné a pohodlné kabiny. Během plavby zažijete plno zábavy a nezapomenutelné dobrodružství. Nenajde se jiná plavba v Patagonii, která vám nabídne vzrušení, krásné scenérie a vynikající kuchyni jako Australis.

Během plavby se můžete těšit na denní výlety na zodiacích s odbornými průvodci a audiovizuální přednášky na různá téma (fauna, flóra, geografie, glaciologie, etnografie, historie Patagonie).
Úředními jazyky na palubě jsou španělština a angličtina, ale jsou zde i výlety ve francouzštině či němčině pro skupiny min. 15 cestujících.
Na palubě dále najdete satelitní telefony (za poplatek)a palubní obchod se sportovním oblečením, suvenýry, dárky a osobními věcmi.

Program zájezdu

1. den

Check in mezi 10 a 16 h na San Martin Street 49, následně v 17:30 h nalodění na Stella Australis. Po uvítacím přípitku s kapitánem a posádkou Stella Australis vypluje na jedno z nejodlehlejších míst planety. Cesta přes Beagle Channel a možnost prozkoumat jednu z nejúžasnějších přírodních rezervací na světě: Jižní Patagonii včetně souostroví Tierra del Fuego.

2. den

Poplujete přes Murray Channel a Nassau Bay až k národnímu parku Cape Horn, kde se za pěkného počasí vypravíte podívat na břeh. Cape Horn byl objeven v roce 1616 a je to 425 metrů vysoký skalnatý výběžek. Po mnoha let byl součástí navigační trasy mezi Pacifikem a Atlantikem a je označován jako konec světa. Park byl vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO v roce 2005. V odpoledních hodinách se vydáte na břeh historické zátoky Wulaia, původně jedno z míst z největší Yamana osady v regionu. Vylodil se zde r. 1833 Charles Darwin na jeho cestě na HMS Beagle. Tato oblast je vyhlášená fascinující krásou své vegetace a geografie. Užijete si procházku touto vegetací a panoramatický pohled na krajinu.

3. den

Ráno poplujete přes průlivy Brecknock, Ocasión a Magdalena, které jsou vstupní bránou k Agostini Sound v samotném srdce pohoří Darwin. Toto je místo, kde budete moci vidět ledovce sestupující do moře. Odpoledne se na zodiacích vydáte k Águila Glacier, kde se vylodíte a projdete. Je to skvělá příležitost poznat krásy Patagonského ledového pralesa.

4. den

Brzy ráno vás čeká vylodění na ostrově Magdalena (v případě příznivého počasí). Tento ostrov byl v Magalhãesově průlivu základním zdrojem zásob pro mořeplavce a objevitele. Ostrov je osídlen obrovskou kolonií tučňáků magellanských, které můžete pozorovat během naší cesty k majáku, který provází lodě na cestě průplavem. Tato exkurze je v září a dubnu nahrazena cestou na člunech na ostrov Marta Island, kde uvidíte lvouny. Vylodění v Punta Arenas v 11:30 h. Nalodění na Stella Australis v 18 h. Po uvítacím přípitku s kapitánem a posádkou Stella Australis vypluje na jedno z nejodlehlejších míst planety. Cesta přes Beagle Channel a Magellanský průliv vám nabízí možnost prozkoumat jednu z nejúžasnějších přírodních rezervací na světě: Jižní Patagonii včetně souostroví Tierra del Fuego.

5. den

Za úsvitu budete pokračovat plavbou skrz Almirantazgo Sound, příjezd do zálivu Ainsworth Bay, uvnitř NP Alberto De Agostini. Z dálky můžete vidět ledovec Marinelli Glacier, který se svažuje z pohoří Darwin. Dozvíte se, jak se život vyvíjel po ústupu ledu. Také bude uspořádána výprava do úžasného subpolárního Magellanského pralesa, kde je bobří hráz. Na pobřeží možná zahlédnete rypouše sloní, což nemůžeme garantovat, poněvadž přesná poloha kolonie je nepředvídatelná. Později doplujete k ostrůvkům Tuckers a po obědě se následuje vyjížďka na zodiacích za tučňáky magellanskými (kteří žijí pouze na jižní polokouli) a kormorány. * V září a dubnu je tato exkurze nahrazena krátkou procházkou u ledovce Brookes Bay.

6. den

Poplujete severozápadně podél Beagle Channel, později následuje vylodění na Pia Fjordu. Zde vás čeká kratší výhled do míst, kde si budete moci vychutnat výhled na Pia Glacier, který sahá od hor až k moři. Po tomto nezapomenutelném zážitku loď popluje podél Beagle Channel přes Glacier Alley.

7. den

Ráno poplujete přes Murray Channel k historické zátoce Wulaia, původně jednomu z míst z největší Yamana osady v regionu. Vylodil se zde r. 1833 Charles Darwin na jeho cestě na HMS Beagle. Tato oblast je vyhlášená fascinující krásou své vegetace a geografie. Užijete si procházku touto vegetací a panoramatický pohled na krajinu. Odpoledne se poplavíte přes Nassau Bay až k národnímu parku Cape Horn, kde se za pěkného počasí vypravíte podívat na břeh. Cape Horn byl objeven v roce 1616 a je to 425 metrů vysoký skalnatý výběžek. Po mnoha let byl součástí navigační trasy mezi Pacifikem a Atlantikem a je označován jako konec světa. Park byl vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO v roce 2005.

8. den

Příjezd do Ushuaia - nejdůležitějšího argentinského města v Tierra del Fuego. Ushuaia je nejjižnější město na světě. Vylodění v 8:00 hod.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.