Plavba Ushuaia - Ushuaia na lodi Via Australis (4d/3n)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Argentina, Tierra del Fuego, Patagonie
Název ubytování Via Australis
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 31 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Výletní plavba v oblasti Jižní Patagonie a Tierra del Fuego na trase Ushuaia - Garibaldi Glacier - Pia Glacier - Glacier Alley - Cape Horn - Wulaia Bay - Ushuaia.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

kompletní strava a nápoje. Alkoholické nápoje zdarma v otvírací době baru.

Popis ubytování

Via Australis

postavena: 2005
kapacita: 136 pasažérů
kabiny: 64

Tato loď na své palubě nabízí:zábavu, krásné a pohodlné kabiny. Během plavby zažijete vzrušující a nezapomenutelné dobrodružství. Nenajde se jiná plavba v Patagonii, která vám nabídne výjimečný zákaznický servis, zábavu a sofistikované jídelní služby jako nabízí Australis.
Během plavby se můžete těšit na denní výlety na zodiacích s odbornými průvodci a audiovizuální přednášky na různá téma (fauna, flóra, geografie, glaciologie, etnografie, historie Patagonie).
Úředními jazyky na palubě jsou španělština a angličtina, ale jsou zde i výlety ve francouzštině či němčině pro skupiny min. 15 cestujících.
Na palubě dále najdete satelitní telefony (za poplatek)a palubní obchod se sportovním oblečením, suvenýry, dárky a osobními věcmi.

Program zájezdu

1. den

Check in mezi 10 a 16 h na San Martin Street 49, následně v 17:30 h nalodění na Via Australis. Po uvítacím přípitku s kapitánem a posádkou Via Australis vypluje na jedno z nejodlehlejších míst planety. Cesta přes Beagle Channel a možnost prozkoumat jednu z nejúžasnějších přírodních rezervací na světě: Jižní Patagonii včetně souostroví Tierra del Fuego.

2. den

V dopoledních hodinách se vydáte na Garibaldi Fjord, kde se budete moci jít lesem podívat až k nádhernému ledovému vodopádu a vychutnat si tento výhled. Těm, kteří se rozhodnou zůstat na palubě bude Kapitán z přídě ukazovat krásný modrý ledovec Garibaldi. Po obědě poplujete severozápadně podél Beagle Channel, později následuje vylodění na Pia Fjordu. Zde vás čeká kratší výhled do míst, kde si budete moci vychutnat výhled na Pia Glacier, který sahá od hor až k moři. Po tomto nezapomenutelném zážitku loď popluje podél Beagle Channel přes Glacier Alley.

3. den

Poplujete přes Murray Channel a Nassau Bay až k národnímu parku Cape Horn, kde se za pěkného počasí vypravíte podívat na břeh. Cape Horn byl objeven v roce 1616 a je to 425 metrů vysoký skalnatý výběžek. Po mnoha let byl součástí navigační trasy mezi Pacifikem a Atlantikem a je označován jako konec světa. Park byl vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO v roce 2005. V odpoledních hodinách se vydáte na břeh historické zátoky Wulaia, původně jedno z míst z největší Yamana osady v regionu. Vylodil se zde r. 1833 Charles Darwin na jeho cestě na HMS Beagle. Tato oblast je vyhlášená fascinující krásou své vegetace a geografie. Užijete si procházku touto vegetací a panoramatický pohled na krajinu.

4. den

Ushuaia je známá jako nejjižnější město na světě. Byla založena v roce 1884 a sloužila jako jeden z původních bodů setkání kultur Yamana a Anglikány. Název města je odvozen od jednoho ze slov Yamana pro průnik zálivu. Město je obklopené posledními vysokými vrcholky And. Dnes je to jedno z největších měst v souostroví Tierra del Fuego s asi 65 tisíci obyvateli. Vylodění je naplánováno na 8:30 h, takže budete mít spoustu času na procházku po tomto městě.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.