Arménie – Gruzie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Arménie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 26 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Tbilisi - Mccheta - Gori - Uplisciche - Velký Kavkaz - Ananuri - Stepansminda - Kazbeg - Haghpat - Sagmosavank - Jerevan - Ečmiadzin - Zvarnoc - Chor Virap - Noravank - Garni - Geghard - Sevan...

Popis lokality ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Tbilisi - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným autokarem
- 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 8x snídani, 7x večeři
- služby místního a českého průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění: 52,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)
- doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 50,- USD/os.
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -800,- Kč/os.
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -500,- Kč/os.
- komplexní pojištění = 468,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 4.500,- Kč
Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 2.000,- Kč/os.

Program zájezdu

1. den

Odpoledne odlet z Prahy přes Istanbul do Gruzie (doba čekání na přestupu cca 3 hod.).

2. den: Tbilisi

V nočních hodinách přílet do gruzínské metropole TBILISI, malebně rozložené na březích řeky Kura. Krátký transfer do hotelu. Odpočinek na pokojích. Po pozdní snídani prohlídka nejzajímavějších pamětihodností města: okouzlující starobylé jádro s úzkými uličkami, chrámem Metechi ze 13. stol, synagogou a katedrálou Sioni; procházka po futuristickém Mostě míru; přejezd k monumentální soše „Matky Gruzie“ a sestup k pevnosti Narikala, odkud se naskýtají krásné výhledy na centrum Tbilisi… V podvečer relaxace v oblíbených sirných lázních připomínajících dobu turecké nadvlády. Nocleh.

3. den: Mccheta, Gori, Uplisciche

MCCHETA - prohlídka bývalého hlavního města a duchovního centra Gruzie s chrámem Džvari zbudovaným na skalním ostrohu a opevněnou katedrálou Sveticchoveli z 11. stol. (UNESCO). Zastávka v GORI, rodišti Josifa Vissarionoviče Stalina. Návštěva muzea oslavující kult tohoto nechvalně proslulého diktátora. Prohlídka unikátního prehistorického skalního města UPLISCICHE pocházejícího z prvního tisíciletí před Kristem (150 jeskynních místností a chodeb na ploše cca 8 ha). Návrat na ubytování.

4. den: Ananuri, Stěpansminda, kostelík Gergeti, hora Kazbeg

Vyhlídková cesta tzv. Gruzínskou vojenskou silnici vedoucí pohořím VELKÝ KAVKAZ až do sousedního Ruska. Cestou návštěva působivého hradu ANANURI, jednoho z největších a nejkrásnějších pozdně feudálních architektonických komplexů Gruzie. Pokračování v panoramatické jízdě se zastávkou v průsmyku Džvari (2 400 m). Příjezd do stylového horského střediska STEPANSMINDA, odkud se vydáte džípy k poutnímu kostelíku GERGETI (2 170 m) s úchvatným panoramatem mohutných ledovců a majestátných štítů Kavkazu včele s legendární horou KAZBEG (5 047 m). Návrat na ubytování.

5. den: klášter Haghpat, monastýr Sagmosavank

Přejezd do Arménie, země, která jako první na světě přijala křesťanství. Prohlídka výstavného kláštera HAGHPAT (UNESCO), představujícího vrchol místní religiosní architektury inspirované byzantskými i lidovými prvky. Návštěva fotogenického monastýru SAGMOSAVANK ze 13. stol., vystavěného na hraně impozantního kaňonu řeky Kasakh. Přejezd do Jerevanu. Okružní jízda městem. Ubytování.

6. den: Jerevan, Ečmiadzin, katedrála Zvarnoc

Prohlídka JEREVANU, hlavního města Arménie (památník genocidy z roku 1915, muzeum Matenadaran s vzácnými rukopisy…). Návštěva EČMIADZINU, sídla „katholikose“ (hlavy Arménské apoštolské církve) se čtyřlístkem skvostných chrámů zapsaných na seznamu UNESCO. Zastávka u velkolepých pozůstatků katedrály ZVARTNOC ze 7. stol. Návrat na ubytování.

7. den: monastýr Khor Virap, klášter Noravank

Celodenní výlet do provincií Ararat a Vayot Dzor. Návštěva mýtického monastýru CHOR VIRAP s nádhernou siluetou biblické hory Ararat v pozadí. Největší zajímavostí je kromě chrámu Matky Boží také kobka sv. Řehoře, ve které tento světec strávil 13 let svého života, než vyléčil pohanského krále ze šílenství. Prohlídka atraktivního kláštera NORAVANK ležícího v krásném údolí lemovaném do červena zbarvenými skalami. Zvláštností je dvoupatrový kostel ze 14. stol. připomínající pohřební chrámy z počátku arménského křesťanství. Návrat na ubytování.

8. den: antický Garni, klášter Geghard jezero Sevan

Zastávka u antického svatostánku GARNI zasvěceného bohu slunce Heliovi. Návštěva turisty i místními obyvateli vyhledávaného kláštera GEGHARD (UNESCO) představující řadu kostelů a hrobek, z nichž většina je vytesána přímo do skály. Uvážete-li zde prý svůj kapesníček na některý z keřů, Vaše přání se vyplní. Cesta podél rozlehlého jezera SEVAN (plocha 940 km2) rozprostírajícího se téměř 2 000 m vysoko. Překročení hranice zpět do Gruzie. Ubytování v Tbilisi.

9. den

Ráno odlet přes Istanbul zpět do ČR (doba čekání na přestupu cca 4 hod.). Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.