Austrálie 1 - metropole a život v Outbacku

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Austrálie
Typ ubytování Apartmány-a-Motely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 125 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Průvodcem bude opět Patrik Dekan, který v Austrálii strávil téměř dva roky života. Na zájezd, při kterém poznáte metropoli Sydney, příjemné Melbourne a tzv. rudý střed Austrálie a to včetně návštěvy magické hory Uluru navazuje zájezd na sever a východ Austrálie. Jestli stále váháte, inspirujte se v naší galerii. 

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, s 1 až 2 přestupy.

2. den

Přílet do Sydney, hlavního města nejlidnatějšího australského státu New South Wales. Ubytování, odpočinek.

3. den

Sydney je bezesporu jedno z nejkrásnějších velkoměst světa. A to i díky své poloze na severním okraji Tasmanova moře. Okružní jízda autobusem Hop on/Hop off (jízdné je v ceně). Prohlídka nejstarší části města The Rocks, Fish Market – rybí tržnice, botanické zahrady, návštěva námořního muzea. Projdeme se po slavném mostu Harbour Bridge a nevynecháme ikonu města Sydney a také celé Austrálie – budovy Opery (UNESCO).

4. den

Celodenní výlet do Blue Mountains (Modré hory), cca 3hodinová vycházka oblastí stolových hor, v jejímž průběhu se dostaneme i ke zdejším ikonických skalám Tři sestry. Krajina Modrých hor je díky výskytu vzácných druhů eukalyptů na seznamu UNESCO.

5. den

Dokončení pobytu v Sydney (např. návštěva slavné pláže Bondi Beach, Sydney Aquarium a centrální odpočinková a pěší zóna Darling Harbour, výhled na město z nedaleké věže Sydney Tower). Navečer odlet do Melbourne v nejmenším australském státě Victoria.

6. den

Melbourne je po Sydney druhé největší město v zemi. O něco klidnější život zde poznáte mj. na nábřeží řeky Yarra, protékající centrem města. Dopoledne okružní jízda po Melbourne autobusem Hop on/Hop off, mj. kolem tenisových dvorců, kde se každý rok hraje jeden z turnajů Grand Slamu, nebo stylovou historickou tramvají č. 35, kdy na některých zastávkách vystoupíme a po prohlídce okolí budeme dalším spojem pokračovat dále. Jízdné je v ceně. Poté pěší prohlídka centra. Druhá nejvyšší budova Austrálie – Eureka Tower, náměstí Federation Square, tržnice Queen Victoria Market, katedrála Saint Paul's Cathedral, válečný památník Shrine of Remembrance. 

7. den

Celodenní přesun z Melbourne do NP Campbell ke skalním útvarům Dvanáct apoštolů. Putování pobřežní silnicí Great Ocean Road s mnohými zastávkami na focení. Nocleh v oblasti.

8. den

Návrat do Melbourne se zastávkou v NP Great Otway, kde se můžeme projít po visutých lávkách v korunách stromů.

9. den

Ráno odlet do rudého srdce Austrálie. Pouštní město Alice Springs. Odpoledne nás čeká návštěvnické centrum letecké zdravotnické společnosti Flying Doctors a navečer Desert Park (Pouštní park) s ukázkami flóry i fauny státu Severní teritorium (Northern Territory).

10. den

V dopoledních hodinách návštěva unikátního projektu tzv. „školy vzduchem“ School of the Air – výuka dětí ve vzdálených oblastech probíhala dříve s využitím vysílaček, dnes po internetu. Celé odpoledne přejezd (cca 6 hodin) k posvátné skále Uluru, pozorování západu slunce. 

11. den

Možnost sledování svítání u Uluru. Pěší okruh kolem monolitu Uluru (cca 3 hodiny). Odjezd do oblasti Kata Tjuta – skupina 30 gigantických skalních dómů. Procházka ve Valley of the Wind. Pozorování západu slunce. Obě oblasti, Uluru a Kata Kjuta, jsou společně národním parkem, navíc na seznamu světového dědictví UNESCO.

12. den

Cesta terénními auty po šotolinových cestách okruhu Larapinta Trail, prastarý kaňon řeky Finke River s endemickými palmami. 

13. den

Unikátně strukturované a zvětralé skály nad kaňonem Kings Canyon, který je součástí NP Wattarka. Zde vás obklopí červená Austrálie… Nenáročný pěší okruh a fantastická oblast pro všechny, kdo rádi fotografují.

14. den

Téměř celodenní návrat terénními cestami do Alice Springs, individuální volno, nákupy suvenýrů apod.

15. den

Odlet s přestupy zpět. Nebo přesun na navazující zájezd Austrálie 2, NP Kakadu a Velký barierový útes, 12. 11. - 27. 11. 2017. Cena spojených zájezdů na vyžádání v CK. 16. den: Návrat do ČR.

16. den

Návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.