Austrálie 2 - NP Kakadu, Velký bariérový útes

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Austrálie
Typ ubytování Apartmány-a-Motely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 125 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Průvodcem bude opět Patrik Dekan, který v Austrálii strávil téměř dva roky života.  Jestli stále váháte, inspirujte se v naší galerii. 

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, s 1 až 2 přestupy. Nebo příjezd ze zájezdu Austrálie 1, Metropole a život v "outbacku", 28. 10. - 12. 11. 2017. Cena spojeného zájezdu na vyžádání v CK.

2. den

Přílet na sever Austrálie do Darwinu, hlavního města státu Northern Territory (Severní teritorium). Ubytování, odpočinek. 

3. den

Návštěva etnografického muzea a umělecké galerie Severního teritoria (MAGNT), kde se seznámíme s historií a kulturou původních i současných obyvatel této části Austrálie. Navečer přejezd na ubytování na dosah NP Kakadu. Cestou uvidíme dlouhé „silniční vlaky“ (Road trains) i monumentální hliněná termitiště.

4. den

Tři dny strávíme v NP Kakadu (UNESCO), kde si nejen při plavbě po řece Yellow River užijeme přírodních krás a také ohromného množství živočichů, kteří v tomto parku žijí. Po návratu koupel v termálech Cooinda. Jedna plavba je v ceně zájezdu.

5. den

S místním průvodcem navštívíme posvátné místo Nourlangie Rock, ozdobené pradávnými kresbami domorodců. Západ slunce si vychutnáme z blízké skály Ubirr Rock. 

6. den

Cestou zpět do Darwinu se vydáme na plavbu po řece Adelaide za skákajícími krokodýly (v ceně zájezdu).

7. den

Odlet do státu Queensland, jehož zelená vegetace na pobřeží u Tichého oceánu vás uchvátí. Po přistání ve městě Cairns se vypravíme na výlet k severnímu pobřeží k městečku Cooktown, kde se v r. 1770 vylodil James Cook.

8. den

Návštěva rokle Mossman Gorge, kde budeme mít možnost strávit s místními domorodci nezapomenutelné okamžiky v divočině deštného pralesa Daintree. Vstupné je v ceně. Návrat do Cairns. Návštěva večerního trhu na přímořské promenádě.

9. den

Celodenní výlet (fakultativně možnost dostat se k cíli horskou železnicí) do horské oblasti Kuranda. V případě dobrého počasí možnost výstupu na nejvyšší horu Queenslandu – Mt. Bartle Freere (1 622 m n. m.). Od úpatí k vrcholu je hora pokryta tropickým deštným pralesem. Dochází zde k častým změnám počasí a roční úhrn srážek je téměř 10 000 mm (10 metrů). 

10. den

Možnost celodenního výletu lodí na Velký bariérový útes (nejrozsáhlejší korálové útesy na světě – UNESCO), šnorchlování, potápění, koupání. Plavba není v ceně zájezdu.

11. den

Postupně průjezd po pobřeží Queenslandu s výlety do dalších míst v deštném pralese, který je díky své rozloze rovněž na seznamu UNESCO. Pokusíme se o setkání se třetím největším nelétavým ptákem naší planety – Kasuárem přilbovým. Nebo se nám podaří zahlédnout ptakopyska, zdejší endemický druh savce? (Ptakopysk je jediný savec, který klade vejce, místo aby rodil živá mláďata.) 

12. den

Dnešní den je vyhrazen koupání na krásných plážích a výletu na největší písečný ostrov světa – Frazer Island (UNESCO). Zážitek, na který nezapomenete do konce života. Na ostrov je povolen vjezd pouze terénním autům, výlet se uskuteční ve vozidlech a s průvodci místní agentury. Výlet je v ceně zájezdu.

13. den

Při další cestě po pobřeží na jih se ještě naposledy vykoupeme, zahlédneme zajímavě tvarované kopce Glass House Mountains a uskutečníme poslední vycházku v krásné australské přírodě.

14. den

Prohlídka Brisbane, hlavního města státu Queensland a zároveň třetího největšího města v Austrálii, a jeho okolí.

15. den

Odlet s přestupy zpět nebo pokračování na Nový Zéland. 16. den: Návrat do ČR.

16. den

Návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.