Austrálie a Nový Zéland - na druhé straně Země

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Austrálie, Nový Zéland
Název ubytování Austrálie a Nový Zéland - na druhé straně Země
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 134 814 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** - průměrný standard - (15 započatých hotelových dní)

Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou a nejčastěji se satelitní TV.

Strava: snídaně

Vybavení: restaurace a bar

Turistická základna (1 nocleh)

Pokoje: čtyřlůžkové se společným sociálním zařízením (možnost doplatku za dvoulůžkový pokoj - možné pouze v případě rezervace dvoulůžkových pokojů, ne jednolůžkových a třílůžkových).

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

CenaCena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase z Varšavy do Austrálie a z Nového Zélandu do Varšavy s mezipřistáními (nocleh a prohlídka Dubaje): Varšava - Dubaj - Sydney a Auckland - Varšava, vnitrostátní lety na trasách:  Sydney - Cairns - Ayers Rock - Wellington, letištní poplatky, přejezdy klimatizovaným autobusem (podle programu), ubytování - 16 započatých hotelových dní podle programu, snídaně, služby polského zástupce při odbavení na letišti ve Varšavě, péči polsky mluvícího průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního obchodního partnera během zájezdu, pojištění TU Europa SA (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Cena nezahrnuje: náklady na účast v programu (vstupné, místní průvodci, spropitné pro řidiče, průvodce a nosiče zavazadel) = cca 445 USD (v Austrálii a Novém Zélandu) a cca 28 USD v Dubaji (platí se povinně na místě), obědy, večeře a nápoje k jídlům, fakultativní výlety, náklady na městskou hromadnou dopravu a další osobní výdaje.VízaVízum do Austrálie (eVisitor)
- turistická víza (na dobu max. 3 měsíce) jsou vydávána bezplatně. Podání žádosti a udělení víza se provádí prostřednictvím internetu - více info na: http://www.immi.gov.au resp. http://www.diac.gov.au v sekci „Visas & Immigration“.

Vízum do SAE a na Nový Zéland
- občané ČR jako turisté vstupují bez vízaProgramDubaj • Sydney - Opera a Přístavní most • Morisset Park - blízké setkání s klokany• Národní park Blue Mountains s Three Sisters • Ayers Rock - Uluru - svatá hora Aboriginců • Cairns - velký korálový útes a deštný prales • kivi - z očí do očí s nelétavým ptákem • Rotorua - odtud je už blízko do pekla • Hobitín (Hobbiton) - setkání s hobity, Středozemě na "živo"• Wellington - hlavní město Nového Zélandu, země na konci světa • Waitomo - hvězdné nebe v jeskyních

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letové řády kontrolujte prosím na r.pl/rozklady. Odlet do Austrálie; mezipřistání v Dubaji. Přílet do Dubaje, celní a pasová kontrola. Transfer do 3 * hotelu v blízkosti Dubaje. Ubytování a nocleh.

Den 2
Po snídani odhlášení z hotelu cca ve 13:00 a prohlídka Dubaje, kterou započneme „novým“ Dubajem. Přejedeme do jedné z největších obytných čtvrtí světa - Dubai Marina a největšího jachtového přístavu na světě. Krátká zastávka, během níž uvidíme mimo jiné ještě rozestavěné nejvyšší obytné budovy světa tyčící se do výšky více než 400 metrů! Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah (přejezd dráhou, jejíž koleje se nacházejí několik metrů nad zemí!) a zastávka na samém jeho okraji u 5 * hotelu Atlantis, kde si zhotovíme pamětní fotografii. Poté se vydáme do Perského zálivu, abychom zvenčí vyfotografovali slavný hotel ve tvaru plachetnice Burj Al Arab - první 7 * hotel na světě! Dále navštívíme Madinat Jumeirah - známou jako Benátky Dubaje - čtvrť s atmosférou italské laguny s vodními kanály, po kterých se projíždějí romantické loďky a vše je obklopeno kavárnami a restauracemi. Hned vedle se hrdě prezentuje hotel Burj Al Arab. Přejedeme do nákupního centra Mall Emirates, jehož největší atrakcí je na světě jediná, plně zastřešená a po celý rok otevřená lyžařská sjezdovka. Dále se vydáme do nejstarších městských čtvrtí rozdělených do dvou částí: Bur Dubaj a Deira. Navštívíme známé Dubajské muzeum, ukazující tempo rozvoje a proměny, které město zaznamenalo po objevení ropných ložisek. Po prohlídce se přepravíme abrou, tradičním vodním taxi, přes kanál Dubaj Creek na nejznámější místní trh s kořením. Na zpáteční cestě navštívíme Gold Souk, známý trh se zlatnickými výrobky. Přejedeme nejreprezentativnější ulicí Dubaje Šejka Zayeda, ve které uvidíme zástavbu XXI. stol. a dostaneme se do čtvrti Downtown, kde se nachází slavný mrakodrap Burj Khalifa - nejvyšší budova jakou kdy člověk postavil. Náš den ukončíme ukázkou tančících fontán - proudů vody vyrážejících do výšky až 70 m v rytmu hudby a hře světel. Ve večerních hodinách transfer na letiště v Dubaji a odlet do Sydney. (Trasa cca 100 km).

Den 3
Let do Sydney, největšího města v Austrálii. Po celním odbavení transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

Den 4
Po snídani celodenní putování po Sydney: procházka po Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, památník sboru ANZAC. Prohlídka QVB (budovy královny Viktorie) - sydneyské „Harrods“, památníku královny Viktorie, radnice a anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť vybudovaná u příležitosti olympijských her - Darling Harbour s mnoha kavárnami a restauracemi. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde z výšky 250 m budeme obdivovat panorama města (za příplatek cca 30 AUD). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney, Macquarie Street a cestou si prohlédneme mimo jiné Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavného Opera House a Harbour Bridge, majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Fotografie s nejznámějšími budovami na světě na pozadí bude cennou upomínkou z cesty! Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za poplatek). Přenocování v Sydney. (Trasa cca 10 km).

Den 5
Po snídani se vydáme do okolí Sydney, kde uvidíme Olympijský park z r. 2000, který z části projektoval Polák - Edmund Obiała. Poté navštívíme Australský park flóry a fauny, kde se můžeme setkat tváří v tvář s klokany, koalami a dalšími zvířaty tohoto kontinentu. Na závěr dojezd do Národního parku Blue Mountains, s malebnými údolími, vodopády a skalnatými útesy. Uvidíme hlavní zajímavost regionu - skalní útvar zvaný Three Sisters. Večer návrat do hotelu v Sydney na odpočinek a nocleh. (Trasa cca 250 km).

Den 6
Procházka přes botanickou zahradu do Circular Quay odkud poplujeme lodí po zátoce Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, která se nachází u otevřeného oceánu s krásnou pláží a starobylými budovami. Město se rozprostírá u mnoha zátok. Od moře uvidíme známé výhledy a nejpopulárnější pláže. Relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. V časném odpoledni návrat do centra Sydney do Morisset Parku, kde pod širým nebem žije velká populace klokanů. Bude možné pozorovat "živý" symbol Austrálie. Doporučujeme, abyste si připravili pamlsky pro tyto milé vačnatce, a pokusit se s nimi spřátelit. Přenocování v Sydney. (Trasa cca 250 km).

Den 7
Po snídani transfer na letiště v Sydney a přelet do Ayers Rock - červeného středu Austrálie. Po příletu ubytování a poté přejezd cca 50 km do místa zvaného Olgas nebo v aboriginském jazyce Kata Tjuta. Je to komplex 36 skalních dómů - jedno z posvátných míst Aboriginců. V jejich jazyce Kata Tjuta znamená „mnoho hlav“. Celý komplex se tyčí několik desítek metrů nad plání. Tvoří ho slepence a pískovce načervenalé barvy. Specifické vzdušné proudy podél vertikálních, hlubokých prasklin vytvořily jedinečné skalní útvary, přirovnávané k ženským tvarům. Projdeme se roklí Walpa a večer budeme obdivovat zapadající slunce s mnoha barvami, které se odrážejí od Uluru. Návrat do turistické základny v blízkosti Ayers Rock. Čas na odpočinek a nocleh. (Trasa cca 130 km).

Den 8
Časně budíček a odjezd cca v 5:00 ráno (bez snídaně) na východ slunce nad Uluru. Cesta ve směru Ayers Rock, pod horu Uluru - jednu z nejznámějších přírodních a geologických zajímavostí Austrálie a zároveň svatou horu Aboriginců. Uluru je jedním z největších skalních monolitů na světě: délka cca 3 km, šířka 2,5 km, obvod 9,4 km. Tyčí se 348 m nad písčitou rovinatou krajinu a „vrůstá“ 6 km hluboko do země! Tento podivný útvar je vytvořen usazenými horninami - arkózami charakteristické červené barvy, silně měnícími odstín pod různou intenzitou světla. Procházka u úpatí hory, kde lze najít domorodé skalní kresby. Návštěva v Aboriginském kulturním centru a v něm legendy, zvyky a umění místních obyvatel. Návrat do turistické základny na snídani a následně přejezd  na letiště a odlet do Cairns v Queenslandu. Město ležící na severovýchodě kontinentu, kde je tropické klima a na světě nejbohatší Velký korálový útes nám umožní vzrušující odpočinek. Ubytování v hotelu, večerní procházka ulicemi Cairns. (Trasa cca 70 km).

Den 9
Po snídani celodenní výlet na Velký korálový útes (za poplatek cca 174 AUD), který se řadí mezi největší divy světa! Je turistickou atrakcí Austrálie číslo 1. Lodí se budeme plavit mezi množstvím barevných rybek a pestrobarevných korálových formací. Také se tu můžeme setkat s mořskými želvami. Možnost potápění či šnorchlování s maskou (potápěčská výstroj je k zapůjčení na lodi za poplatek, pro šnorchlování zdarma). Během plavby oběd na palubě lodi. Pro ty, kteří se nechtějí potápět, alternativně výlet na Green Island a možnost relaxace na písečné pláži korálového ostrova spolu s obědem a plavbou lodí se skleněným dnem nebo vybavením na šnorchlování (poplatek cca 130 AUD) nebo výlet městským autobusem na pláže mimo město (cca 20 AUD) a volný čas. Návrat do hotelu v Cairns pozdě odpoledne, nocleh.

Den 10
Po snídani volný čas na opalování v Cairns, pro zájemce celodenní výlet do deštného pralesa v blízkosti Cairns (za poplatek cca 183 AUD). Den začneme v centru aboriginské kultury Tjapukai, kde poznáme historii a kulturu domorodých Australanů, tance, pokrmy a léky z buše a nakonec bude možnost hodu oštěpem a bumerangem. Poté přejezd do Kurandy - bývalé hornické osady s dodnes zachovanou původní zástavbou a také s množstvím atrakcí, obchodů a s trhem se suvenýry. Dostaneme se tam lanovkou, která je nejdelší na světě (Skyrail). Po cestě zastávky na procházku po deštném pralese a na pozorování vodopádů Barron Falls. Návrat do Cairns pozdě odpoledne historickým vlakem (Kuranda Scenic Railway), který jezdí po trati vedoucí po skalní římse, odkud uvidíme deštný prales a plantáže cukrové třtiny. Přenocování v hotelu v Cairns. (Trasa cca 40 km).

Den 11
Po snídani odhlášení z hotelu a odlet do Wellingtonu na Novém Zélandu (možné mezipřistání). Celní odbavení a transfer do hotelu ve Wellingtonu, ubytování a nocleh. (Trasa cca 20 km).

Den 12
Po pozdní snídani prohlídka hlavního města Nového Zélandu - vyhlídka nad městem, budovy Parlamentu, katedrála sv. Pavla, procházka po městské promenádě. Následně přejezd do Palmerston North, ubytování v hotelu a nocleh. (Trasa cca 170 km).

Den 13
Po snídani odhlášení z hotelu a přejezd do Národního parku Tongariro - v krajině, kterou uvidíme je natočeno mnoho scén z filmu „Pán prstenů“, který zemi nejvíce proslavil. Následně přejezd k sopečnému jezeru Taupo, možnost vyzkoušet bungee jumping (47 m, za poplatek cca 170 NZD), který je extrémním národním sportem místních obyvatel Kiwi. Den zakončíme v Rotorua - hlavním městě geotermálních jevů v zemi. Přenocování v hotelu v Rotorua. (Trasa cca 370 km).

Den 14
Po snídani prohlídka Rotorua - termální oblast Te Puia - ve které se nachází mnoho bahenních jezírek, ďábelských hlubin s vroucí vodou a nos dráždícími výpary. Při troše štěstí budeme pozorovat erupci gejzíru Pohutu. V oblasti uvidíme i v zajetí žijícího ptáka kivi. Na programu je také ukázka maorských tanců a místního folklóru. V odpoledních hodinách přejezd do další termální oblasti Waimangu - procházka po nejmladším ekosystému na zemi, obdivování „pánve“, která je největším přírodním jezerem s vroucí vodou na světě. Nakonec plavba výletní lodí po jezeře. Návrat do hotelu v Rotorua na nocleh. (Trasa cca 50 km).

Den 15
Snídaně, dopoledne volný čas na nákupy nebo na procházku po městě; pro zájemce fakultativní výlet na rafting na řece Kaituna (za poplatek ok 105 NZD) - doporučujeme sjezd po kaskádách řeky a 7 metrovém vodopádu. V odpoledních hodinách prohlídka města -  historická budova lázní, anglikánský kostel s prvky maorské architektury, který se nachází v centru vesnice Maorů. Uvidíme také maorský shromažďovací dům (pouze zvenku). Výjezd mimo město, abychom mohli obdivovat les kapradin a sekvoje. Večer volný na nákupy suvenýrů v mnoha obchodech na hlavní městské ulici Fenton Street nebo možnost výletu na maorský večer do vesnice Tamaki - na programu tradiční uvítání, prohlídka vesnice, zemní pec hangi, maorské tance a písně a nakonec večeře formou bufetu - za poplatek cca 110 NZD. Přenocování v Rotorua. (Trasa cca 30 km).

Den 16
Snídaně a odhlášení z hotelu, následně cesta do Hobitína, na místo natáčení filmové trilogie „Pán prstenů“ a filmu „Hobit“. Na vlastní oči uvidíme, jak vypadá vesnička slavných hobitů. Následně přejezd do jeskyní Waitomo, kde žijí tisíce zářících larev světlušek, zavěšených na stropě jeskyně. Vypadají jako hvězdné nebe. Při odpovídajícím stavu vod přeplujeme lodí přes podzemní řeku. Ve večerních hodinách přejezd do největšího města Nového Zélandu - Aucklandu a ubytování. (Trasa cca 350 km).

Den 17
Výjezd do okolí Aucklandu. Vydáme se na nejznámější pláž v zemi - Piha, která se proslavila ve filmu režisérky Jane Campion - Piano. Vyšplháme se na Lví skálu, která se tyčí přímo nad pláží. Odvážní si mohou zaplavat v docela chladném oceánu. Následuje přejezd na procházku okolním lesem ke krásnému vodopádu Kitekite Falls. Cestou uvidíme zdejší typické rostliny - stříbrné kapradiny. Další cesta povede do kolonie terejů v Muriwai kde se seznámíme s těmito krásnými, impozantními ptáky, kteří každoročně překonávají Tasmánský průliv cestou do Austrálie (ptáci jsou v kolonii od konce července do poloviny března). Den zakončíme v historické čtvrti Auckland - Devonport, odkud se vrátíme do centra města lodí po zálivu. Návrat z přístavu do hotelu procházkou po hlavní ulici města - Queen Street. Přenocování v hotelu v Aucklandu. (Trasa cca 150 km).

Den 18
Po snídani odhlášení z hotelu a návštěva vyhlídkové věže Sky Tower, odkud se z terasy ve výšce 186 m rozprostírá panoráma dosahující až 80 km (za poplatek cca 30 NZD). Z terasy uvidíme, na jak úzké úžině město leží. Poté cesta do Mission Bay přes velmi elegantní městské čtvrti a jachtové přístavy. Dále pojedeme do Auckland Domain a navštívíme městské muzeum, ve kterém se nacházejí bohaté sbírky prezentující spojitost maorské kultury s ostatními kulturami oblasti Melanésie, sahajícími až po Havaj. Muzeum také prezentuje flóru a faunu Nového Zélandu, stejně jako vojenské činy novozélandských vojáků. Cestou na letiště budeme obdivovat panorama města z vyhlídky na vyhaslé sopce - hoře Eden. Po prohlídce cesta na letiště a odlet do Polska s mezipřistáním v Dubaji. (Trasa cca 30 km).

Den 19
Přílet na letiště do Varšavy - Okęcie.

Upozornění!
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo zrušeno.
- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie a Nového Zélandu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.