Barma (Myanmar)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma
Typ ubytování Hotel a nocleh na lodi a v soukromí
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 32 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

"A tehdy zlaté tajemství se pozvedlo na horizontu – nádherný oči přitahující zázrak, který zářil na slunci se siluetou tak nepodobnou muslimským, nebo hinduistickým chrámům. „To je Shwedagon“ přerušil můj údiv průvodce, „To je Barma a bude velmi odlišná od jakékoliv země kterou doposud znáš“. (Rudyard Kipling (1898)   

Barma je země zatím jen lehounce dotčená turismem a díky vládní diktatuře naprosto bezpečná. Navíc levná a plná fantastických památek a srdečných lidí. Při přesunech mezi regiony budeme využívat místní dopravu, tzn. autobusy, minibusy a pick-upy, takže poznání lidí a prostředí bude maximálně intenzivní. Ubytování nám poskytnou převážně malé soukromé hotýlky. Fyzicky nejnáročnější částí programu jsou noční přesuny autobusem, pěší výlety ve venkovské krajině či horách a občasné popojíždění na rozhrkaném bicyklu – výpravu tedy zvládne i nesportovec. Spoustu času budeme mít na fotografování zlatých pagod a chrámů, usměvavých domorodců a na obhlídku pestrobarevných tržišť, ať už se zemědělskými produkty, nebo nádhernými řemeslnými výrobky. Zbude nám čas i na vykoupání  a šnorchlování v Indickém oceánu. Část programu absolvujeme na lodičkách, ať už po pohádkovém jezeře Inle, tajuplné řece LayMro, nebo po veletoku Irawadi.  Kromě všeobecně známého Baganu (UNESCO) s tisícovkami chrámů navštívíme i mnohem hůře přístupné město Mrauk U, ztracené v Arakánském pohoří, bývalé hlavní město Mandalaj a největší město Yangon. Zájemci o religionistiku budou mít nespočet příležitostí vniknout do běžného života buddhistických mnichů.

A letos něco navíc: Barma se postupně vymaňuje z dusivého sevření vlády vojenské junty. Pozvolna se tak otevírají nepřístupné regiony a my můžeme pro rok 2016 obohatit program o zajímavá místa, která doposud turisté nemohli navštěvovat. Naprostou novinkou je plavba po Irawadi za sladkovodními delfíny a ekoturistika mezi zdejšími rybáři, včetně  návštěvy jejich vesnic. Další novinkou je rovněž plavba na dosud nepřístupném jezeře Sankar, v sousedství turistům již známého jezera Inle. Jedná se o průzkumnou plavbu za tajuplným cílem. Čjinský stát byl doposud cizincům nepřístupný. Výprava po řece LayMro vede na turisticky panenské území, zajímavé nejen zvykem tetovat ženy, ale zajímavé i horskou tropickou přírodou.

Popis lokality ubytování

Program1. Přílet do Mandalaje v centrální Barmě. Prohlídka nejvzácnější barmské zlaté sochy Buddhy, MAHAMUNIHO.

2. - 4. Prohlídka královského města MANDALAJ s jeho tržišti, královským palácem, největší knihou na světě a buddhistickými kláštery. Dílny na výrobu tradičních barmských loutek, tapisérií a zlatých lupínků, které slouží ke zlacení pagod a soch Buddhů. V sousedních městech MINGUN a AMARAPURA shlédneme nejdelší teakový most na světě, největší pagodu a největší zvon. Výlet lodí po veletoku Irawadi za vzácnými SLADKOVODNÍMI DELFÍNY a návštěva tradičních rybářských vesnic, ve kterých rybářům nahlédneme přímo pod ruce. Přesun k jezeru Inle.

5. – 8. JEZERO INLE – ubytování v romantickém domě na vodě. Turistika v Šanských horách, přes vesničky kmenů Palaung a Pa-O, kolem plantáží cukrové třtiny, kurkumy, rýže a barmského tabáku, panoramatické výhledy na jezero Inle. Lodní výlety na jezeře – vesnice na vodě, plovoucí trh, zahrádky na vodě a spousta řemeslníků - počínaje výrobci doutníků, přes tkadleny hedvábí, po stříbrotepce zasazující rubíny a safíry do překrásných náhrdelníků. Plavba za tajemstvím sousedního jezera SANKAR, turisty zatím neobjeveného. Přesun do Baganu.

9. - 11. BAGAN - prohlídka zhmotněného architektonického snu s více než dvěma tisíci svatyněmi na rozhrkaném kole, nebo v bryčce tažené koňmi. Návštěva dílen tradičního barmského lakovaného zboží a případně noc pod širákem na terase jedné z pagod. Fakultativně let balonem (asi 320 USD). Jedna ze tří nejdůležitějších zlatých pagod v zemi, SCHWEZIGON. Přesun do Mrauk U.

12. - 15. Prohlídka města MRAUK U, utopeného v zelené džungli Arakánského pohoří. Desítky svatyní naprosto odlišného stavebního slohu než v Baganu, ale i živé domorodé vesničky, vesnický trh a kouzelné západy a východy slunce z místních vrcholků. Dvoudenní výprava po řece LAY MRO do domorodých vesniček národa Čjinů, jejichž ženy si v nedávné minulosti tetovaly tváře. Prohlídka pralesních plantáží, stavitelé bambusových vorů, příroda masívu Mt. Viktoria. Noc v domorodé vesnici. Přesun do Ngapali Beach.

16. - 18. Zasloužený odpočinek u Indického oceánu v NGAPALI BEACH. Palmy, šumící moře, míchané nápoje, ale i rybáři a jejich ženy zpracovávající perly. Fakultativně rybolov s domorodci či šnorchlování. Přesun do Yangonu.

19. - 20. Prohlídka YANGONU, bývalého hlavního města Myanmaru s jeho kosmopolitním obyvatelstvem – návštěva křesťanského kostela, židovské synagogy, mešity, hinduistického chrámu a pochopitelně barmského nejpřednějšího buddhistického chrámu – zlatého SHWEDAGONU. Nákupy hedvábných a batikovaných látek, rubínových či safírových šperků, neuvěřitelně levného třtinového rumu, praktických věcí z teakového dřeva, aj.  Odlet  zpět do ČR.

Nástupní místo: Mandalaj
Výstupní místo: Yangon   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.