Barma na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 65 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodově mezi pagodami, buddhistickými chrámy a mnichy

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Barmy - bývalé hlavní město Yangon (Rangoon). Ubytování na 2 noci.

3. den

Prohlídka Yangonu – pagoda Sule, ležící Buddha v chrámu Chaukhtatgyi, atmosféra místních trhů, jezero Kandawgyi se zlatou lodí. Podvečer u nejsvětější pagody světa na kopci Singuttara – pozlacená nádhera Shwedagon (Šweitigoumská pagoda).

4. den

Bývalé královské město Monů, Bago, na kole - jedny z nejdelších ležících soch Buddhů (55 m), Hadí klášter, rodinné dílničky všeho druhu, nejvyšší 114 m vysoká pagoda Shwemawdaw. Okruh na kole mezi rýžovými poli a blízkými vesničkami (celkem 30 km). Ubytování v Bagu na 2 noci.

5. den

Ranní rituál rozdávání almužny stovkám mnichů. Na kolech venkovem okolo Kyaikto ( 40 km). Zlatá skála – slavný pozlacený viklan s pagodou Kyaiktiyo na samém vršku.

6. den

Návrat zpět z Baga do Yangonu. Přelet do Mandalay. Největší kniha světa vytesaná v mramorových deskách v pagodě Kuthodaw. Výhled na město z Mandalajské hory s řadou svatyní. Ubytování v Mandalay na 2 noci.

7. den

Na kolech okolo královského města Mandalay: Lodí do Mingunu. Od největšího funkčního zvonu světa pro největší zamýšlenou pagodu světa do bývalého královského města Šanů Sagaing s vrchem s několika stovkami stúp a chrámů a tisícovkami mnichů. Přes starodávné město Ava dojezd do Amarapury - nejdelší týkový most na světe U-Bein a lodní projížďka při západu slunce. (50 km)

8. den

Přesun autem do Pakokku, lodí po mohutné řece Irrawaddy do opěvovaného Baganu. Dechberoucí západ slunce na chrámech od pagody Shwesandaw. Ubytování u Baganu 3 noci.

9. den

Bagan (UNESCO) – nejmagičtější místo Barmy. Východ slunce nad pagodami s desítkami letících balonů. Pro zájemce možnost úžasného, ale drahého letu balonem nad touto jedinečnou lokalitou. Přes den na kolech poznávání Baganu - mezi stovkami fotogenických tisíc let starých pagod, chrámů a stúp (40 km). Vychutnání si západu slunce z lodi.

10. den

Na kolech od Baganu zelenou krajinou rýžovišť pod Mount Popa – osamělý sopečný skalní suk Taung Kalat – výstup po strmém schodišti k monumentálnímu klášteru na vrcholu s výhledem do kraje a údajným sídlem duchů „nat“. (55 km)

11. den

Delší přejezd do bývalého anglického horského městečka Kalaw, ubytování na 1 noc.

12. den

Na kole z Kalaw příjemným zemědělským zvlněným krajem s vesnicemi kmene Pa-O do Pindaya (60 km). Legendární poutní jeskyně Shwe Oo Min s 9000 sochami Buddhů. Tranzit do Nyaungschwe, ubytování na 3 noci.

13. den

Snové horské jezero Inle – plavba na člunu mezi plovoucími vesničkami, domy na kůlech etnika Inha, úžasnými plovoucími zahradami. Místní rybáři pádlující ve stoje nohou. Na druhém konci jezera návštěva vesnice Namsan s kovodělnými, tkalcovskými a řezbářskými dílničkami, a kláštera Skákajících koček Nga Phe Kyaung.

14. den

Na kolech okolo jezera Inle, stezkami pro horská kola, bambusovými lesíky, přes políčka a kolem zapadlých chrámů (25 km). Poznání vesnice na kůlech na jezeře při kajakingu.

15. den

Ráno přejezd autem do Heho na letiště, let Heho-Yangon. Yangon - poslední nákupy. Večerní či ranní odlet z Yangonu.

16. den

Návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.