Barma na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 70 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodově mezi pagodami, buddhistickými chrámy a mnichy

Popis stravování

Ve všech hotelech je v ceně bohatá a chutná snídaně. Další strava je na vlastní náklady - na večeře budeme chodit do restaurací, obědy budou v restauracích či v krámcích. Barmská kuchyně je klasicky o rýží a nudlích, ochutnáme i kuchyni indickou a čínskou, můžete si vybírat ale i evropštější jídla. V krámcích na ulici se najíme pod 2 USD, v restauracích od 3 USD. Malé pivo je cca za 2 USD, ale láhev dobré whisky je za tu stejnou cenu jako u nás.

Popis ubytování

V hotelech, převážně ve 2lůžkových pokojích, většinou se sociálním zařízením na pokoji. Pokoje jsou téměř vždy s klimatizací.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Barmy - bývalé hlavní město Yangon (Rangoon). Ubytování na 2 noci.

3. den

Prohlídka Yangonu – pagoda Sule, ležící Buddha v chrámu Chaukhtatgyi, atmosféra místních trhů, jezero Kandawgyi se zlatou lodí. Podvečer u nejsvětější pagody světa na kopci Singuttara – pozlacená nádhera Shwedagon (Šweitigoumská pagoda).

4. den

Bývalé královské město Monů, Bago, na kole - jedny z nejdelších ležících soch Buddhů (55 m), Hadí klášter, rodinné dílničky všeho druhu, nejvyšší 114 m vysoká pagoda Shwemawdaw. Okruh na kole mezi rýžovými poli a blízkými vesničkami (celkem 30 km). Ubytování v Bagu na 2 noci.

5. den

Ranní rituál rozdávání almužny stovkám mnichů. Na kolech venkovem okolo Kyaikto ( 40 km). Zlatá skála – slavný pozlacený viklan s pagodou Kyaiktiyo na samém vršku.

6. den

Návrat zpět z Baga do Yangonu. Přelet do Mandalay. Výhled na město z Mandalajské hory s řadou svatyní. Ubytování v Mandalay na 2 noci.

7. den

Největší kniha světa vytesaná v mramorových deskách v pagodě Kuthodaw. Na kolech okolo královského města Mandalay: Z Mingunu od největšího funkčního zvonu světa pro největší zamýšlenou pagodu světa do bývalého královského města Šanů Sagaing s vrchem s několika stovkami stúp a chrámů a tisícovkami mnichů. Dojezd do Amarapury, nejdelší týkový most na světe U-Bein při západu slunce. (40 km)

8. den

Přesun autem do Pakokku, lodí po mohutné řece Irrawaddy do opěvovaného Baganu. Dechberoucí západ slunce na chrámech od pagody Shwesandaw. Ubytování u Baganu 3 noci.

9. den

Bagan (UNESCO) – nejmagičtější místo Barmy. Východ slunce nad pagodami s desítkami letících balonů. Pro zájemce možnost úžasného, ale drahého letu balonem nad touto jedinečnou lokalitou. Přes den na kolech poznávání Baganu - mezi stovkami fotogenických tisíc let starých pagod, chrámů a stúp (35 km).

10. den

Na kolech od Baganu pod Mount Popa – osamělý sopečný skalní suk Taung Kalat – výstup po strmém schodišti k monumentálnímu klášteru na vrcholu s výhledem do kraje a údajným sídlem duchů "nat". (50 km)

11. den

Delší přejezd do bývalého anglického horského městečka Kalaw, ubytování na 2 noci.

12. den

Pěší túra okolo Kalaw do horských vesnic pestrobarevných kmenů Palaung a Danu. (5-6 hod)

13. den

Pindaya - legendární poutní jeskyně Shwe Oo Min s 9000 sochami Buddhů. Na kole z Pindaya krajem vesnic kmene Pa-O směrem k jezeru Inle do Heho (40 km). Tranzit do Nyaungschwe, ubytování na 3 noci.

14. den

Snové horské jezero Inle – plavba na člunu mezi plovoucími vesničkami, domy na kůlech etnika Inha, úžasnými plovoucími zahradami. Místní rybáři pádlující ve stoje nohou. Na druhém konci jezera návštěva vesnice Namsan s kovodělnými, tkalcovskými a řezbářskými dílničkami, a kláštera Skákajících koček Nga Phe Kyaung.

15.

Na kolech po vesnicích okolo jezera Inle. Přeplutí z východního na západní břeh jezera na malé lodi, která převeze i kolo, ze vsi Maing Thauk do Khaung Daing, dále po západním břehu jezera do vesnice Indein s působivým "lesem" stúp. (30 km)

16. den

Z letiště Heho přelet do Thandwe na pobřeží Bengálského zálivu.

17. den

Aktivní či pasivní odpočinek na nádherných plážích Ngapali. Možnost relaxu, toulaní se po plážích, fakultativně tour za šnorchlováním nebo možno na kole na místní zajímavý trh a po okolí. Zde nejlepší kuchyně s mořskými plody.

18. den

Přelet z Ngapali do Yangonu, odlet z Barmy.

19. den

Návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.