Barma - poznávací zájezd Barma (Myanmar) s koupáním na Ngapali

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma, Ngwe Saung
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 65 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu GARANTOVANÝ ODLET. Průvodce je fotograf a cestovatel, který fotí a píše články pro webový portál o cestování na PRIMA ZOOM http://zoom.iprima.cz/clanky/cestovatele-dobrodruzi Vydejte se za poznáním do nedávna jedné z nejuzavřenějších zemí světa, poznávejte svět, který se popisuje jen velmi těžko, nejlépe to vystihl snad krátkým úslovím Rudyard Kipling ,je to země zcela jiná, než všechny které znáte´ kvůli své letité izolaci a díky hrdosti místních obyvatel zde objevíte tradice, které se zachovaly po staletí a zatím je neovlivnil nástup civilizace a turistiky Barmské hlavní město Rangún je známé svou 98m vysokou stúpu Shwedagon Paya, v nepříliš vzdáleném městě Kinpun pak budete obdivovat zlatou skálu Golden. Královské město Mandalay nebo chrámový komplex 2200 stúp v Baganu stojí určitě za několikadenní poznávání třeba na kole, které si zde můžete půjčit. Velkou zajímavostí je jezero Inle lake a místní rybáři s velmi zajímavým způsobem lovu a pádlování. V neposlední řadě pak stojí určitě za zmínku relaxace na plážích Ngapali.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1. - 2.den

Odlet z ČR

3.den

Prohlídka města Rangún - 98m vysoká pagoda Shwedagon, symbol země a nejposvátnější buddhistický stánek v Barmě, obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi, možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San, úžasného panoptika barmského života.

4.den

Odjezd ráno do Kinpunu, cestou zatávka ve městě Bago a prohlídka 55m dlouhého ležícího Buddhy, Shwemawdaw – nejvyšší stúpa v zemi (114m).

5.den

Kinpun. Kyaiktiyo: přesun na jedno z nejvýznamnějších poutních míst v zemi tzv. Golden Rock – zlatý viklan se stúpou s Buddhovým vlasem.

6.den

Kinpun/Rangún Odjezd na letiště do Rangunu, odlet/přejezd do Mandalay nebo Heho (Inle Lake).

7.den

Mandalay, Mandalay Hill, večer placky čapátí, celodenní prohlídka města – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků, návštěva řemeslnických dílen, západ slunce na Mandalay Hill s výhledem na řeku Iravádí.

8.den

Mandalay. Mignum, Amarapura (tykovy most)

9.den

Mandalay/Bagan. Lodí do Baganu.

10.den

Bagan. Baganské chrámy - staré královské město s více něž 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.-13. stol., okruh mikrobusem s prohlídkou nejvýznamnějších pagod – nejkrásnější pagoda Ananda, návštěva dílny lakérů nádobí, pohled z některé z pagod na západ slunce nad Paganem.

11.den

Bagan. Mt. Popa, podle času odlet do Heho (Inle Lake) Mt.Popa – Kalaw: celodenní přejezd barmským venkovem se zastávkou na před buddhistických svatyních natů na Mt.Popa tyčící se 737m nad planinou, výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny, večer příjezd do Kalaw.

12. - 13.den

Kalaw Dvoudenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček minoritních kmenů Palaung a Pa-O. 12.den Inle Lake. Inle: přesun k jezeru Inle se zastávkou v Pindaya, krasovém komplexu s více než 8000 postavami Buddhy z alabastru, teaku, mramoru a dalších materiálů.

14.den

Inle Lake. Klášter, celodenní výlet na člunu po jezeře Inle - rybářské vesnice, trh, manufaktury (kováři, stříbrotepci, tkalcovská dílna ,žirafích žen´), klášter ,skákajících koček´, rybáři pádlující nohou, plovoucí zahrady. 14.den Inle Lake/Rangún - přelet/přejezd Heho-Rangún.

15.den

Rangún – Ngapali: přelet do města Thandwe a krátký přesun do některého z resortů na jedné z nejkrásnějších pláží v Barmě.

16. - 18.den

Ngapali: dvoudenní pobyt na bělostných plážích s možností šnorchlování, výletů pěšky či na kole po okolních vesničkách, pozorování rybaření a sušení ryb, pro náročné nedaleké devíti jamkové golfové hřiště.

19.den

Odlet do ČRZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.