Budha kam se podíváš - Poznávací zájezd Barma a Thajsko

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Barma, Thajsko
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 55 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Zlatá je barva naše - barva chrámů, barva slunce, barva mnichů, jako by znělo ze všech památek stúp a chrámů. Duchovno tady jako by kapalo z nebe. Stopy Buddhy, i koloniálních časů vás budou doprovázet na každém kroku v Barmě i Thajsku. Mohutná Matka Iravádí, neprostupná džungle, horské hřbety. Stará říše, která se pomalu probírá z let útlaku, říše šťastných lidí.

V Barmě navštívíme legendární Arimaddanapuru - sinhálské, monské, indické stúpy v Baganu, samozřejmě nevynecháme ani Mandalay, nebopagodu Shwedagon v hlavním městě Rangún.

V Thajsku nás pak čeká výlet lodí po řece Chaao Praya, nebo třeba monumentální chrám Arun a celé putování zakončíme na Sloním ostrověs bělostnými plážemi Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Snídaně

Program zájezdu

1. - 3.den

Zájezd Barma: Odlet, přílet do Rangúnu, největšího města Barmy. Uvítací večeře v někdejším koloniálním distriktu. Než ráno rozlepíte oči, oslepí vám je zlatá záře - skoro stometrová pagoda Shwedagon - buddhistické srdce země. Buddhové, kam se podíváš - ležící v Chauktatgyi, zlatí a stříbrní v pagodě Botataung.

4. - 5.den

Romantická cesta do vnitrozemí - vítejte v Mandalay! Začteme se do největší knihy světa - do prastarých textů Tipitaka v pagodě Kuthodaw, vydáme se na mystickou cestu na kopec Mandalay. A užasneme před dřevěným zázrakem jménem Shwenandaw. Tržnice, pouliční restaurace, podvečerní atmosféra na březích Iravádí.

6.den

Ve stopách někdejších prospektorů vyrazíme lodí proti proudu řeky Iravádí. Cíl? Město Mingunu, kde dávní stavitelé nedokončili magickou stúpu z obavy o život krále...byla by největší, byla by nejmohutnější - jenže astrologové rozhodli jinak. Alespoň zdejší zvon Min Hpyu Hman Hman Pyaw je tím nejtěžším na světě '90 tun'.

7. - 8.den

Míříme dále na sever, až do legendární Arimaddanapury - sinhálské, monské, indické stúpy - vyberte si. Jsou jich tu na ploše přes 40 km čtverečních více než 2000! Dorazíme před východem slunce a s těžkým srdcem odjedeme až za soumraku. Na návštěvu světoznámého Baganu nikdy nezapomenete!

9.den

Zamáváme Zlaté zemi barmské a odletíme do další perly Indočíny - do Thajska. Vítejte v Bangkoku, Městě andělů. Uvítací večeře.

10.den

Další tropické ráno - vyrážíme do královského paláce nejbohatšího monarchy světa - Jeho výsosti Rámy IX. Výlet lodí po řece Chaao Praya, monumentální chrám Arun. Nechte rozehrát všechny smysly v čínské čtvrti, prozraďte své tužby u magického Oltáře splněných přání, ponořte se do labyrintu nočních tržnic. A potom okusíme vyhlášený noční život téhle výstřední metropole...

11. - 13.den

Prach z cest smyjeme v průzračných vodách Thajského zálivu, na Sloním ostrově. Čeká nás bělostná pláž, hotelový bazén, mořský příboj, studené drinky, skvělá kuchyně. Možnost objevování ostrova na motorkách, výletů na slonech, šnorchlování, potápění.

14.den

Krátký přesun do Bangkoku, odlet do ČR.Tip z okolí
Thajsko v obrazech: Sledujte fotky ze země pláží, kde dávají nejdelší polibky Ko Lanta, Ko Samui, Ko Kood… Kdo se v těch thajských ostrovech má vyznat, že? Úplně nejlepší by bylo se tam vydat přímo, ale alespoň si je ukážeme pěkně obrazem. A spolu s nimi i Pattayu, Phuket, hlavní město Bangkok a vůbec to nejlepší z této země. Mimochodem, víte, že v Thajsku existuje místo, kde si lidé dávají dlouhé polibky, dokonce nejdelší na světě?... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.