Belgie a památky UNESCO

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Belgie, Brusel
Název ubytování Belgie a památky UNESCO
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 544 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Belgie je zemí středověkých památek, obchodníků, umělců a architektů, měšťanských domů, zemí pulzující rušným životem a zemí piva a pralinek. Rájem turistů je severní Belgie - Flandry a hlavní město Belgie – Brusel, centrum EU. Právě v čase položení slavného květinového koberce na hlavním náměstí.

skanzen Bokrijk - Antverpy - Gent - Bruggy - bojišťě Waterloo - Brusel


Popis dopravy:
Praha

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách přes SRN do Flander.

2. den

Cesta provincií Limburg, největší belgický skanzen Bokrijk (věnovaný životu na vlámském venkově, na 100 stavení, dobové oděvy, tradiční řemesla), Antverpy , historické centrum města, katedrála Panny Marie - jedna z největších evropských katedrál (Rubensovy obrazy), Rubenshuis (domov a ateliér Pietera Paula Rubense), hlavní tržiště Grote Markt, fontána, renesanční radnice s cechovními domy, muzeum broušení diamantů, tradiční vlámské hranolky.

3. den

Snídaně. Středověký Gent , kouzelné město Flander na soutoku Šeldy a Leie, ve středověku 2. nejbohatší město Evropy, středověké domy, idylické vodní kanály, muzea ukrývající umělecké perly, rezidence flanderských hrabat Het Gravensteen (z 12. st.), exteriér, věž Belford, katedrála sv. Bavona s oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, nábřeží Granslei s cechovními domy, kavárničkami i obchůdky, slavné belgické pivo Kwak. Středověké Bruggy  (UNESCO), nazývané „Benátky severu“, bývalé sídlo burgundských vévodů na řece Reie, centrum provincie Západní Flandry, středověké historické jádro na ostrově (UNESCO), náměstí s radnicí Stadhuis, výhledy z věže, bazilika Svaté Krve (nejposvátnější relikvie Evropy - ampule s kapkami Ježíšovy krve), gotický kostel Panny Marie (Michelangelovo sousoší Madony s dítětem), Groeninge Museum (sbírky vlámských a holandských mistrů) nebo Muzeum čokolády s ochutnávkou, prodejny s krajkami a s belgickou čokoládou, belgické pralinky, sladké gaufres de Liege a hospůdky s výběrem belgických piv, podvečerní fakultativní projížďka výletní lodí po kanálech, pozdní návrat na ubytování.

4. den

Snídaně. Slavné evropské bojiště Waterlo o (r. 1815 vojska Napoleona a vévody z Wellingtonu), Lví pahorek, panoráma bitvy, celodenní prohlídka Bruselu , náměstí Grand Place (UNESCO), historické centrum města s gotickou radnicí, květinový koberec z 600 000 různobarevných begónií, socha „čurajícího chlapečka“, cechovní domy, galerie sv. Huberta, nejstarší nákupní pasáž Evropy, postavená v roce 1845, katedrála sv. Michala a Guduly, královský palác, parlamentní čtvrť, individuální volno k návštěvě muzeí (Rubens, Cranach), posezení v kavárničkách úzkých uliček města, individuálně Atomium, možnost večeře na rozloučenou v restauraci, odjezd večer do ČR.

5. den

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
V Bruselu se otevírá nové muzeum s garderobou slavného čůrajícího chlapečka Jeden ze symbolů Bruselu - čůrající chlapeček - dostal celé nové muzeum. Nachází se jen několik kroků od známé sochy a je zasvěceno chlapečkově bohaté a pestré garderobě. Celá sbírka čítá více než 950 kostýmů, které se na symbolu za léta při různých příležitostech vystřídaly. Návštěvníci budou mít možnosti si je prohlédnout od soboty, kdy se muzeum oficiálně otevírá.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.