Jarní Benelux a Květinový Park Keukenhof

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Belgie, Evropa, Benelux
Název ubytování Ubytování Jben
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 005 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den zájezdu
Ráno návštěva vlámského města GENT, které bylo ve středověku považováno za konkurenta Paříže, historické jádro, malebné nábřeží Graslei, úžasně zachované cechovní domy, Korenmarkt, dominanta města Belfort. Kolem poledne příjezd do „Benátek severu“, romantických BRUGG. Prohlídka středověkého města, historické jádro na ostrově (UNESCO), náměstí Burg s radnicí Stadhuis, náměstí Markt, hlavní náměstí a tržiště města, zvonice, bazilika Svaté Krve, gotický kostel Panny Marie - Michelangelovo sousoší Madony s dítětem vytvořené z bílého mramoru, tzv. Bruggská madona. Fakult. projížďka lodí po kanálech, individuální volno, kde na nás na každé ulici čeká prodejna s krajkami a vyhlášené belgické pralinky a pivo. Odjezd na ubytování do okolí Brugg.

3. den zájezdu
Dopoledne navštívíme město DELFT, prohlídka, historické centrum, kostely Oude Kerk a Nieuwe Kerk, renesanční a gotické štítové domy aj., pokračujeme k prohlídce sídelního města nizozemské vlády HAAG, staré město, mj. Binnenhof, Mauritshuis. Odpoledne světově proslulý a nejslavnější květinový park Holandska KEUKENHOF, kde každý rok na 32 ha vykvete kolem 6 milionů cibulovin, hlavně tulipánů, narcisů a hyacintů. Právě v dubnu bude vše v plném květu.
4. den zájezdu
Ráno prohlídka obydleného skanzenu s dřevěnými domy, větrnými mlýny, tradičními kroji v ZAANSE SCHANS s ukázkou výroby dřeváků, sýrů. Zbytek dne strávíme v korunovačním městě AMSTERDAM, náměstí Dam, Královský palác, malé uličky s krámky, květinový trh, brusírny diamantů, fakult. Muzeum Vincenta van Gogha (muzeum schraňuje většinu Van Goghových prací) nebo Rijksmuseum (největší státní muzeum v Nizozemsku s kolekcí nizozemských mistrů), fakult. projížďka lodí po kanálech. Večer odjezd domů.

5. den zájezdu
Předpokládaný návrat do ČR v dopoledních hodinách.


Země plné květin, lahodných sýrů, větrných mlýnů, malých městeček s kouzelnými zákoutími – to jsou státy Beneluxu. Vdechneme slaný vítr od moře, projdeme se podél polí tulipánů, nasajeme atmosféru z obrazů starých mistrů v Amsterdamu, Bruggách a Gentu.
Gent - Bruggy - Delft - Haag - Keukenhof - Zaanse Schans - Amsterdam



Tip z okolí
Na belgickém hřbitově aut na vás dýchne smutná minulost Přímo uprostřed malého lesa u Chatillonu, vesničky v jižní Belgii, se nachází několik desítek opuštěných a časem poznamenaných automobilů. Po skončení druhé světové války je tam zanechali američtí vojáci, kteří si nemohli dovolit převoz vozů přes oceán. Později k nim přibyly i další auta od vojáků z amerických poválečných základen.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.