Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Belize, Guatemala, Honduras, Mexiko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 95 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – COBÁ – CANCÚN.

Poznejte všemožné aspekty máyské kultury, počínaje nádhernými pyramidami v pralesech Yucatánu, tradičními trhy Guatemaly a Mexika, chutnou kuchyní regionu, všudypřítomným pouličním ruchem a konče milými potomky této slavné středoamerické kultury. Na konci okruhu vás čeká odměna v podobě blankytných pláží Karibiku.
Minimum osob: 8

Jarní termíny nabízíme s unikátní možností navštívit Guatemalu a především Antigua v době Velikonoc. Velká církevní procesí v ulicích Antigua na Velký pátek.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Mexico City a pokračování letu do města Tuxtla Gutiérrez. Nocleh.

2. den

Ráno navštívíme slavný kaňon Sumidero a budeme pokračovat do malebného města San Cristóbal de las Casas, kde si prohlédneme koloniální centrum. Nocleh.

3. den

V okolí San Cristobalu navštívíme několik malebných vesniček, včetně San Juan Chamula, která je pozoruhodnou ukázkou synkretismu indiánské a katolické víry. Po překročení hranic s Guatemalou budeme pokračovat do města Quetzaltenango.

4. den

Tento den podnikneme výlet do blízké vesničky Zunil. V této oblasti se nachází několik sopečných vulkánů. V Zunilu je možné vidět obyvatele v tradičním mayském oblečení. Další zajímavostí je místní svatý San Simón, kterého také navštívíme. Nakonec se vydáme do nedalekých horkých pramenů Fuentes Georginas. Přírodní bazény v horském prostředí jsou ideálním místem pro odpočinek. Odpoledne budeme pokračovat k jezeru Atitlán do vesnice Panajachel, kde se ubytujeme.

5. den

Celodenní výlet po tomto sopečném jezeře obklopeném třemi vulkány. Na břehu jezera se nachází několik vesnic, které v průběhu dne navštívíme. Mezi nejznámější patří Santiago Atitlán se svým patronem Maximónem. Další zajímavou vesničkou je San Pedro La Laguna se svými kávovými plantážemi.

6. den

Neděle patří nejznámějšímu trhu celé země - Chichicastenango v departmentu Quiché. Tato vesnice v horách nabízí jedinečný zážitek místního trhu a místa, kde nakoupit tradiční rukodělné výrobky. Vesnice je známá i svými šamanistickými seancemi. Odpoledne odjezd do města Antigua.

7. den

Antigua - bývalé hlavní město Guatemaly, patří mezi nejkrásnější města Střední Ameriky. Od roku 1979 je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Město obklopené třemi vulkány má bohatou historii a najdete v něm nepřeberné množství kostelů a nádherných historických staveb. Kromě prohlídky centra navštívíme typickou kávovou farmu, kde se seznámíme s procesem zpracování kávy.

8. den

Ráno vyrazíme směrem ke Guatemala City a dále až na honduraské hranice. Kousek za hranicemi se nachází významná archeologická památka Copán. Ubytování.

9. den

Brzy ráno se vydáme na mayské památky. Kromě samotného naleziště také navštívíme nové muzeum, ve kterém je rozsáhlá sbírka soch a replika chrámu Rosalila ve skutečném měřítku. Originální chrám se nachází na nalezišti a byl zakryt jinou stavbou. Odpoledne se vrátíme přes hranice do Guatemaly a budeme pokračovat do Rio Dulce, kde se ubytujeme. Toto městečko leží u břehů jezera Izabal.

10. den

Lodí se po hladině jezera dá dostat až na karibské pobřeží do městečka Livingstone. Jediné místo v Guatemale, kde najdete potomky afrických otroků a kteří mají svůj vlastní jazyk Garífuna. Místní specialitou je pokrm z ryb a kokosového mléka. Odpoledne se vrátíme lodí do Rio Dulce a budeme pokračovat do departmentu El Petén do Flores.

11. den

Brzy ráno vyrazíme navštívit neslavnější mayské památky - Tikal. Toto největší mayské město se nachází uprostřed divoké džungle, kde se tyčí majestátné pyramidy a můžete spatřit opice a různé druhy ptáků. Ve své největší slávě měl Tikal údajně až sto tisíc obyvatel. Návrat do Flores a ubytování.

12. den

Odjezd na hranici, přejezd do Belize. Zastávka v typickém městečku San Ignacio. Dále krátká zastávka v novém hlavním městě Belmopan. Pokračování na sever Belize až na hranice s Mexikem. Ubytování v Mexiku.

13. den

Ráno vyrazíme po karibském pobřeží do Playa del Carmen. Po cestě zastavíme v Tulum, na mayské památce rozkládající se na útesech karibského pobřeží. Dále navštívíme ruiny v Cobá s nejvyšší pyramidou a poslední zastávkou bude cenote – podzemní jeskyně s průzračnou vodou. Odpoledne příjezd do Playa del Carmen.

14. den

Celodenní volno na koupání s možností fakultativních výletů (Chichen Itzá, Isla Mujeres).

15. den

viz 14. den

16. den

Odlet z města Cancun s přestupem do Evropy.

17. den

Přílet do Prahy.Tip z okolí
Nejlepší místa pro rozlučku se svobodou: Kam si jezdí pánové vyhodit z kopýtka Manželka v teplácích a v natáčkách – noční můra vkrádající se do myslí některých mužů před svatbou. Krátce před sňatkem si tedy ještě chtějí užít volnost, obvykle v nejbližším baru nebo striptýzovém klubu. Mohou ovšem vyjet i za hranice, třeba na lyžování s jaky. Podívejte se, které destinace jsou ve světě oblíbené pro pánskou rozlučku se svobodou.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.