Bhutan tradice, kultura a velehory

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bhútán
Typ ubytování Hotel, stany
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 136 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

16-denní fotografický zájezd s trekem do Bhútánu - tradice, kultura a trekking s nosiči ve velehorách. V ceně letenka, ubytování s plnou penzí, nosiči, poplatky, profesionální fotograf.

Popis stravování

Plná penze během pobytu

Popis ubytování

Ubytování v turistických hotelech v pokojích po dvou (single room příplatek 25 USD na noc)
Na treku ubytování ve stanu po dvou

Popis lokality ubytování

Lokace v blízkosti fotografovaných lokalit.

Program zájezdu

1.den: Přelet Praha – Paro, Bhútán

Poletíme přes Dillí, kde je noc na letišti.

2.den: Přílet Bhútánu

Po příletu přejezd do hlavního města Timphu, podle času příjezdu program prohlídky města

3.den:

Fotografování prastarého chrámu Changankha a ve škole tradičních řemesel. Návštěva chovu záhadných takinů (národní zvíře), gigantická socha Budhy s výhledem na město, fotografování života ve městě.který patří k nejstarším místům uctívání v údolí. Škola tradičních řemesel, kde se mladí lidé učí umění svých předků. Jízda ke gigantické soše Buddhy s vyhlídkou na město. Večer návštěva v hradu Tashicho dzong, sídla vlády a krále.

4.den: Cesta do údolí Phobjika

Přejezd přes průsmyk Dochu-la (3010 m). Za jasného počasí je odsud krásný výhled na horské štíty. Dochu lhakhang, chrám zasvěcený bhútánské královské rodině. Po obědě přes další průsmyk 3300 m dorazíme do Gangtey uvnitř idylického údolí Phobjika (2750 m).

5. den: Gangtey – Wangdue

Návštěva historického chrámu Gangtey. Plánujeme zde navštívit tradiční slavnosti s alegorickými tanci mnichů v maskách představující budhistické světce a démony. Je to jedinečná příležitost pro fotografování místních lidí, kteří se účastní slavností. Odpoledne vyrazíme pěšky údolím s krásnými výhledy. Doufáme, že se nám podaří vyfotografovat i vzácné a posvátné jeřáby černokrké. Večer návrat do tropického Wangdue.

6. den: Wangdue – Paro

Ráno krátký pěší výstup k chrámu Khamsum lhakhang s pohledy do rýžových teras. Návštěva jedinečně zachovalého hradu Punakha, donedávna zimního sídla vlády. Krátká procházka k chrámu Chimmy lhakhang zasvěceného slavnému buddhistickému světci Drukpovi Kunlejmu, který šířil buddhismus za pomocí nezřízeného pití, zpěvu a skandálních sexuálních výpadů. Večerní přejezd do Paro.

7.den: Paro – Gunitsawa

Dopoledne návštěva hradu Paro a národního muzea v hradní věži. Po obědě výstup ke klášteru Tygří hnízdo. Nejposvátnější místo v Bhútánu je doslova „zavěšené“ na strmém útesu nad údolím. Odpoledne je zde méně lidí a též lepší světlo na focení. Pojede se kolem rozvalin hradu Drukyel dzong do Gunitsawy, kde začíná trekking. První noc se bude již spát pod stanem ve výšce 2890 m.

8. den Trek: Gunitsawa – Thangthangkha

Trek 22 km, 7-8 hodiny, 770 m nahoru, 10 m dolů. Tento dlouhý a náročný den se jde většinu času údolím, vesměs do kopce či po rovině. Po cestě budeme procházet podzimně zbarveným smíšeným lesem. Ke konci cesty se nám za dobrého počasí naskytne pohled na vrchol Jomolhari. Ta bývá vidět i z tábořiště na rozlehlé pastvině ve výšce 3610 m.

9. den Trek: Thangthangkha – Jangothang

Trek 19 km, 5-6 hodin, 480 m nahoru. Ranní fotografování Jomolhari. Po snídani výstup údolím Paro chu do Jangothangu, jednoho z nejhezčích trekových táboříšť v Himálaji. Stáda jaků s pastevci, přímý výhled na posvátnou Jomolhari. Tábor je ve výšce 4080 m.

10. den Trek: Den pro aklimatizaci: Jangothang

Výstup na vyhlídkový vrcholek asi o 800 m výš a následný sestup zabere okolo půl dne. Určité těžkosti s dýcháním a slabá bolest hlavy je v této fázi aklimatizace normální. Další den už byste se měli cítit lépe. Výhoda je možnost sestoupit v případě problémů s horskou nemocí.

11. den Trek: Jangothang – Chore (Dhumzo)

Trek 16 km, 6-7 hodin, 810 m nahoru, 1090 m dolů. Překonáme průsmyk Bonte-la (4890 m) nejvyšší bod treku. Po kratším strmém stoupání se před námi otevře pohled na druhý vrchol Jomolhari a též na ostrou špičku šestitisícovky Jichu Drakye. Projdete kolem dvou malebných plesových jezer a následně začnete opět prudce stoupat. Fantastické výhledy. Po překonání průsmyku s modlitebními praporky vás čeká prudké a dlouhé klesání do údolí Soi Yaksa. Tábor ve výšce 3800 m.

12. den Trek: Chore (Dhumzo) – Thombu shong

Trek 11 km, 4-5 hodiny, 720 m nahoru, 340 m dolů. Začneme stoupat do sedla Tagulung-la (4540 m). Mineme i rozvaliny hradu Sey, ukrytého ve skále. Naskytnou se výhledy na Jomolhari, Jichu Drake a za dobrého počasí je vidět i Kanchejunga. Poslední noc treku v údolí Thombu, 4120 m vysoko.

13.den Trek: Thombu shong – Gunitsawa, přejezd do Paro

Trek 15 km, 5-8 hodiny, 150 m nahoru, 1380 dolů. Po krátkém a strmém stoupání do průsmyku Thombu-la (4270 m) cesta krátce pokračuje po hřebeni s výhledy na bližší i vzdálenější vrcholy. Následně začnete klesat až k vojenské posádce Gunitsawa, kde trek před týdnem započal. Zde bude čekat autobus, který nás převeze do hotelu v Paro.

14.den: Paro

Brzy ráno návštěva starobylého chrámu Kyichu lhakhang ze 7. století, údajně postaveného tibetským králem Songtsen Gampo. Následně vyrazíme do průsmyku Chele-la. Zastavíme pod malebným ženskými klášterem Kila gompa. Cesta do průsmyku Chele-la pokrytého tisíci stožárových čortenů. Za dobrého počasí je odsud vidět Kanchejunga i Jomolhari. Následně sjedeme zpět do Paro, kde budeme mít volné odpoledne na nákup suvenýrů a rozloučení s Bhútánem.

15. a 16. den:

Odlet z Bhútánu a přílet do Prahy   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.