Okruh západním a středním Bhútánem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bhútán
Název ubytování Okruh západním a středním Bhútánem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 104 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Ubytovánístandardní 3* hotely

Popis lokality ubytování

PopisPři této cestě budete mít možnost kompletně poznat pamětihodnosti nejen v západní, ale i střední části Bhútánu, která je duchovním centrem země. Jedná se o privátní zájezd již od 2 osob, k dispozici vlastní průvodce s vozem - žádný skupinový zájezd, který vám zruší pro nenaplnění minimálního počtu účastníků.PolohaDen 1: Přílet do Nepálu
Přílet do Káthmándú, transfer na ubytování, volný program.

Den 2: Přílet do Bhútánu a transfer do Thimphu
Po příletu na mezinárodní letiště v Paro, které se nachází v krásném údolí ve výšce 2280 m n.m., na vás bude čekat místní odborný anglicky mluvící průvodce, s nímž se vydáte na okruh Bhútánem. Nejprve vás čeká jízda cca 1 hod. údolími řek Paachu a Wangchu do hlavního města Thimphu, které se nalézá v nadmořské výšce 2320 m. Po cestě se můžete zastavit vyfotit nádherný chrám Tachog Lhakhang z 15. století a po krátké procházce dolů k řece také starý železný řetězový most z 15. století, postavený stejným stavitelem jako chrám. V Thimphu doporučujeme poklidnou procházku městem, abyste pocítili atmosféru hlavního města s jeho fotogenickými obyvateli.
Přenocování v Thimphu.

Den 3: Thimphu
Dnešní prohlídku hlavního města začnete u krásné stúpy, tzv. chorten, postavené v r. 1974 na paměť 3. krále, který se zasadil o modernizaci země. Pokračovat budete na vyhlídkové místo s ohromnou sochou sedícího Buddhy, která patří k největším na světě, odkud budete mít Thimphu jako na dlani. Chrám Changangkha byl postaven ve 12. století a je tedy nejstarším chrámem v Thimphu, uvnitř můžete vidět původní staré nástěnné malby a jedinečnou sochu Buddhy s 11 hlavami. V rezervaci se potkáte s unikátním bhútánským národním zvířetem takin. V centru Zorig Chusum se seznámíte s 13 místními tradičními uměními a řemesly. Navštívíte taktéž muzeum folklorního dědictví s typickým příkladem tradičního statku a textilní centrum, kde je k vidění tradiční styl tkaní. Fakultativně návštěva Tashichoe dzong - bývalého buddhistického kláštera, dnes sídlo vlády a krále.
Přenocování v Thimphu.

Den 4: Odjezd z Thimphu do Punakha
Dnes po snídani pojedete cca 2,5 hod. směrem do Punakha, hlavního města Bhútánu do r. 1955, přes průsmyk Dochula ve výšce 3100 m n.m., kde na vás čeká za pěkného počasí panoramatický pohled na východní Himaláje. Z průsmyku budete pokračovat dolů do údolí (Punakha 1220 m n.m.). Po obědě se vydáte příjemnou procházkou terasovitými poli k Chime Lhakhang (chrám plodnosti), který byl postaven v 15. století, trvání cca 1 hod. Po příjezdu do Punakha navštívíte Punakha Dzong (Palác velkého štěstí), který je jedním z nejkrásnějších pevností v Bhútánu -postavený v r. 1636 na soutoku dvou řek, Mo Chu a Pho Chu.
Přenocování v Punakha.

Den 5: Odjezd z Punakha do Bumthangu
Po snídani se vydáte na cca 4,5 hod. jízdu do brány středního Bhútánu - Trongsa v nadmořské výšce 2180 m. Zastávka na vyhlídce s velkolepou scenérií největší bhútánské pevnosti Trongsa Dzong, domova královských předků. Oběd v Trongsa a návštěva Ta Dzong, jež byla používána jako strážní věž pro Trongsa Dzong v době války v minulém století a v r. 2008 přeměněna na muzeum věnované vládnoucí dynastii Wangchuk. Můžete zde vidět mj. i osobní věci králů a královen Bhútánu. Potom budete pokračovat cca 2,5 hod. jízdy přes průsmyk Yontongla (3200 m n.m.) jednou z nejkrásnějších krajin Bhútanu až do Bumthangu, oblasti vysoko položených údolí (2570-3150 m n.m.).
Přenocování v Bumthangu.

Den 6: Bumthang
Bumthang je náboženským centrem Bhútánu s mnoha legendárními kláštery, chrámy a paláci. Prohlídka posvátných míst: chrám Jampa Lhakhang ze 7. století, klášter Kurjey Lhakhang, kde jsou uloženy ostatky prvních tří králů Bhútánu, Jakar Dzong (pevnost bílého ptáka) a krátkou procházkou z Kurjey do kláštera Tamzhing z 15. století. Po obědě se pojedete podívat na Meabar Tsho (hořící jezero), jedno z nejvýznamnějších svatých míst v Bhútánu. Budete-li mít zájem, můžete navštívit továrnu na švýcarský sýr a mléčnou farmu.
Přenocování v Bumthangu.

Den 7: Odjezd z Bumthang do Phobjikha
Po snídani vás čeká jízda cca 5,5 hod. do půvabného údolí Phobjikha, které se nachází ve výšce 2700 m n.m. Je to místo, kam přilétá každý rok na zimu od listopadu do konce března z Tibetu cca 400 vzácných jeřábů černokrkých. Cestou návštěva pevnosti Trongsa Dzong, uvnitř níž se nalézá 25 chrámů. Po příjezdu do údolí prohlídka krásného kláštera Gangtey Sanga Choling, který je jediným Nyingma (jedna ze 4 hlavních škol tibetského buddhismu) klášterem v západním Bhútánu. Byl postaven v r. 1613. Můžete také absolvovat cca 1,5 hod. túru přírodní stezkou Gangtey vedenou krásným borovicovým lesem s výhledem na hřadování jestřábů.
Přenocování v Phobjikha.

Den 8: Odjezd z Phobjikha do Paro
Po snídani pojedete již zpět do Paro, cesta trvá cca 6 hod. Odpoledne prohlídka strážní věže Ta Dzong, která byla postavena na obranu Ringpung Dzong a údolí Paro. V r. 1967 byla přeměněna na Národní muzeum, kde je k vidění velkolepá sbírka bhútánských artefaktů, jako jsou kostýmy, náboženské obrazy, zbraně i fascinující sbírka známek Bhútánu. Dále navštívíte Paro Ringpung Dzong, jeden z nejlepších příkladů bhútánské architektury. Pokud budete mít ještě dost energie, můžete se vydat na krátkou procházku dolů ke konzolovému mostu.
Přenocování v Paro.

Den 9: Výlet do klášteru Taktsang
Celodenní výlet k buddhistickému klášteru Taktsang, což znamená Tygří hnízdo. Byl postaven v r. 1692 na skále ve výšce 900 m (3120 m n.m.) nad údolím Paro. Jedná se o místo, které by neměl vynechat v itineráři žádný z turistů. Bhútánci dokonce věří, že ho musí jednou ve svém životě navštívit. Po túře od Taktsang můžete navštívit ještě ruiny Drukgyal Dzong (pevnost vítězství), která byla postavena v r. 1644 na oslavu vítězství nad tibetskými útočníky, ale zničena požárem v r. 1951. A po cestě zpátky můžete spatřit ještě jeden z nejstarších chrámů v Bhútánu - Kyichu Lhakhang, postavený v 7. století. Nakonec budete mít čas na procházku po městě Paro k nákupu suvenýrů a dárků.
Přenocování v Paro.

Den 10: Odlet z Bhútánu do Nepálu
Transfer na letiště Paro a odlet zpět do Nepálu. Po příletu do Káthmándú transfer na ubytování, volný program.

Den 11: Odlet z Nepálu
Transfer na letiště v Káthmándú a odlet zpět do ČR. V případě zájmu možno pobyt v Nepálu prodloužit.

Možnost i kratších, cenově výhodnějších programů v Nepálu - neváhejte nás kontaktovat.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.