Bolívie - poušť Dakar

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bolívie, Copacabana
Název ubytování Bolívie - poušť Dakar
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 65 146 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** turistické úrovně - také tkzv lodge a hostely - (12 započatých hotelových nocí).

Pokoje: 2 lůžkové s koupelnou.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou na trase Varšava -  Santa Cruz - Varšava (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety dle programu, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program viz níže, ubytování v hotelech viz. níže (12 nocí + 1 noční přejezd autokarem), stravování dle programu (snídaně a večeře), služby delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek, včetně vstupného) - cca 200 USD + cca 50 USD na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel.ProgramLa Paz, Potosí, Uyuni - nejvýše položená města na světě • solná poušť s ostrovem kaktusů • měsíční krajina - hory, sopky, pouště, gejzíry • různobarevná horská jezera • vysokohorská fauna: lamy, alpaky, vikuně • přejezdy 4x4 na trase Dakaru • pomníky a symboly Dakaru - naši už tu byli!

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: R.pl/rozklady. Odlet do Santa Cruz přes jedno z evropských letišť.

Den 2
Přílet do Santa Cruz. Zveme Vás do Bolívie, v současné době do jedné z nejchudších zemí v Jižní Americe, ale velmi krásné a zajímavé. Většinu země tvoří hory a rozsáhlé plošiny, proto je to úžasná a jedinečná krajina. Tato pro cizince poměrně nepřístupná země je obývaná indiány a téměř žádnými přistěhovalci. První Rallye Dakar zavítala Bolívie v roce 2014. Ukázalo se, že pro Bolívijce je možností propagace a rozvoje cestovního ruchu. Indiáni závodníky velmi srdečně vítají, celé dny je vyhlíží na někdy docela těžkých trasách, pomáhají, povzbuzují, oslavují. Naše zájezdy se v některých obdobích setkaly s účastníky rallye, mimo jiné povzbuzovali Adama Małysze. Po odjezdu z letiště procházka městem. Během prohlídky uvidíme: hlavní náměstí - Náměstí 24. září a katedrálu nacházející se na něm. Poté projedeme nejbohatší čtvrtí luxusních rezidencí a vil. Transfer do hotelu, ubytování. Po krátkém odpočinku návštěva Yvaga Guazu Park. Během procházky alejemi parku uvidíme mnoho exotických druhů rostlin (více než 600 exponátů) a zvířata, včetně papoušků, tukanů, opic, leguánů. Večeře, přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 3
Snídaně. Transfer na letiště a přelet do Sucre. Odpoledne prohlídka konstitučního hlavního města Bolívie, které je na seznamu Světového dědictví UNESCO. V Sucre se nachází Bolivijský nejvyšší soud a jedna z nejstarších univerzit v Severní a Jižní Americe. Malebné centrum města vypadá jako z pohádky, plné bílých koloniálních staveb pokrytých charakteristickými doškami, kouzelných uliček a stylových míst. Během prohlídky uvidíme: hlavní náměstí, katedrálu a historické budovy. Poté vjedeme na náměstí Iglesia de la Recoleta, z něhož se rozprostírá krásný výhled na město a okolí. Večeře a přenocování. (Trasa asi 350 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Potosí (4000 m n. m.). Právě zde se konala loňská Rallye Dakar. Potosí je jedno z nejvýše položených měst na světě. Bylo založeno v 16. století během "zlaté horečky". Historie a osud Potosí je úzce spojen s velmi bohatými ložisky železné rudy a především stříbra. Právě zde se usadili dobyvatelé po neúspěšném hledání El Dorada. Na oplátku dobyli Potosí společně s Cerro Rico - bohatou horou plnou stříbra a jiných kovů. Díky bohatým zásobám železné rudy se stalo nejbohatším a největším městem světa. Četné loupeže, měnící se hodnota železné rudy a nakonec vyčerpávající se nerostné zdroje přispěly k ekonomickému kolapsu tehdejšího impéria. Navštívíme mincovnu Potosí. Nyní slouží jako muzeum a je považováno za jedno z nejdůležitějších v celé Bolívii. Během procházky městem budeme mít příležitost obdivovat historické budovy starého města, které bylo zapsáno na seznamu UNESCO. Přejezd ve směru Uyuni. Odpoledne návštěva hřbitova lokomotiv. Je to jedinečné místo spojené s objevením bohatých ložisk minerálů a transportem z dolů do přístavů na pobřeží Tichého oceánu. Nyní je zde malé nádraží, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vagonů opuštěných mnoho let. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 400 km).

Den 5
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) celodenní výlet po trase Rallye Dakaru. Během přejezdu džípy 4 x 4 bolivijskou pouští se budeme cítit jako účastníci slavné rallye. Silnice je mimořádně zajímavá a úžasně malebná, pojedeme mimo trasy a vyjedeme do hor. Uvidíme neobvyklé skalní formace, mimo jiné: Arbol de Piedra, sopky a barevná vysokohorská jezera nazývaná lagunami, včetně Laguna Colorada - jednoho z nejkrásnějších míst v celé Bolívii. Pigmentace vody závisí na přítomnosti různých druhů řas. Toto slané a mělké jezero je známé díky charakteristické intenzivní červené barvě. Navíc lze na jeho ploše pozorovat četné úseky kontrastního bílého boraxu. Ruta de las Lagunas je také známý velkým počtem plameňáků, shromažďujících se kolem barevné vody. Laguna Colorada obydlují hlavně růžoví krátkozobí plameňáci. Během dne oběd. Návrat do hotelu v noci, přenocování. (Trasa asi 450 km).

Den 6
Po časné snídani přejezd k největší solné pánvi světa - v Salar de Uyuni. Turisté z celého světa přijíždějí do Bolívie, aby si prohlédli tento přírodní zázrak. Nesmírně plochá, obrovská solná poušť o rozloze asi 10 000 km² a průměru asi 200 km se nachází v nadmořské výšce 3653 m n. m. Salar se nachází v srdci náhorní plošiny Altiplano obklopené sopkami. Na solné pánvi existuje několik ostrovů, včetně proslulého ostrova 500letých kaktusů. Na tomto ostrově se zastavíme. Poušť v suchém období pokrývají charakteristické hexagony, připomínající včelí plástve. Po dešti se poušť stane modro - bílým zrcadlem s efektem zrcadlení či fatamorgány. Je to naprosto unikátní a magické místo patřící mezi nejkrásnější krajiny světa. Unikátním suvenýrem ze Salaru jsou bezpochyby fotografie. Město Uyuni je také jedinečné. Vzhledem k výšce se zde turisté pohybují zpomaleně, jako by chodili po Měsíci. Doporučujeme návštěvu místního trhu, kde lze vidět Indiánky prodávající svazky koky jako petrželku. Jsou oblečené v charakteristických, pohádkově barevných zástěrách, černých buřinkách a s copy vyčnívajícími zpod nich až do pasu. Stojí za to ochutnat steak z lamy nebo koupit nejlevnější produkty z alpaky v oblasti. Během přejezdu přes Salar uvidíme hotel postavený téměř celý ze solných bloků a slavný pomník Rallye Dakar ozdobený vlajkami zemí účastnících se rallye. Odpoledne přejezd lůžkovým autobusem do La Paz. (Trasa asi 550 km).

Den 7
Ráno po příjezdu do La Paz, čas na hygienu a snídani. Následně prohlídka jednoho z nejvýše ležících měst světa (3200 - 4050 m n.m.), uznaného za jeden z nových sedmi divů světa v kategorii měst. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, katedrálu, budovu vlády a kongresu. Jedním z nejvíce vzrušujících bodů programu bude návštěva trhu čarodějnic, kde bude možné nakoupit různé talismany a amulety. Následně se vydáme na Plaza España, odkud vyjedeme lanovkou na El Alto, poté přejedeme do údolí Valle de la Luna, které nás uchvátí měsíční krajinou. Během procházky městem La Paz budeme žasnout nad andskými buržoasními vilami Indiánů, nástěnnými malbami andského umělce Mamaniho, hudebními nástroji vyrobenými ze skořápky pásovce nebo plodů lamy. Toto podivné město je nemožné nemilovat. Jednou za rok se zde koná trh miniatur - Las Alasitas, kde si lze koupit vše, dokonce i miniaturní rozvodové papíry. Bolivijky se zapletenými copy nosí cylindry jako angličtí gentlemani. Je to podivná země, kde konečně funguje socialismus. Poprvé se u moci udržel prezident, který není bílý, pochází z indiánského kmene Aymara a láme rekordy v oblíbenosti. Panují zde také zvláštní zvyky, v místním jazyce neexistuje ekvivalent slova "děkuji", je to princip vzájemnosti, který vyplývá z obtížných životních podmínek v nadmořských výškách. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 70 km).

Den 8
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) odjezd do Tiwanaku - ruin předkolumbovského města (zapsaného na seznamu UNESCO), kde budeme obdivovat chrám Kalasasaya a Sluneční bránu. Celý komplex budov Tiwanaku se rozkládá na ploše o délce asi 1000 m a šířce 450 m. Tyto obrovské ruiny byly pravděpodobně místem uctívání. Vyznačují se objemností a vynikajícím zpracováním kamenných bloků. Následně se vydáme do Copacabany, k jezeru Titicaca, kde si prohlédneme katedrálu. Návrat do La Paz. Večeře a přenocování.

Den 9
Snídaně. Transfer na letiště a zpáteční let do Santa Cruz a následně do Polska (přes jedno z evropských letišť). Přesný čas srazu určí delegát Rainbow na místě.

Den 10
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.