Brazílie - Lákadlo toho, co ještě neznáme

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bolívie, Argentina
Název ubytování Brazílie - Lákadlo toho, co ještě neznáme
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 85 863 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely a hostely *** (11 započatých dnů v hotelu)

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou (možnost 1 přistýlky).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelety dle programu, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), ubytování v hotelech viz. níže, stravování dle programu, služby delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek, včetně vstupného a spropitného pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel) - cca 190 USD.ProgramBuenos Aires • Tren a las Nubes - vlak do oblak • Salta - "Krásná" • Valles Calchaquis • hlavní město vína - Torrontes • sedmibarevná Quebrada de Humahuaca (UNESCO ) • solná pánev Uyuni

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Den 2
Kolem 9:00 hodiny přílet do Buenos Aires, čas na osvěžení po cestě, krátký odpočinek. Odpoledne půjdeme na prohlídku hlavního města Argentiny, které je díky kosmopolitnímu charakteru nazýváno Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu. Projedeme se nejširší ulicí světa - Avenida 9 de Julio, u které stojí Obelisk - symbol města. Navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Poté navštívíme moderní část Buenos - Puerto Madero a Recoletu, která je známá díky hřbitovu, jenž je místem posledního odpočinku mnoha význačných Argentinců. Nejnavštěvovanější je hrobka slavné Evity Perón. Návrat do hotelu. (Trasa asi 50 km). Večer pro zájemce večeře a tango show (za příplatek cca 90 USD).
Upozornění! Je požadováno společenské oblečení.

Den 3
Po snídani transfer na letiště (možnost snídaňového balíčku na cestu). Přelet do města Salta, které nazývají "La Linda" neboli "Krásná". Nejdřív navštívíme Archeologické muzeum v Mountain High Maam, kde uvidíme jednu ze tří dochovaných mumií dětí obětovaných inckým bohům, které byly nalezeny na vrcholu sopky Llullaillaco. Následně uvidíme hlavní náměstí, kostel sv. Františka a katedrálu. Na závěr budeme moci obdivovat panorama města z kopce sv. Bernarda. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa asi 30 km).

Den 4
Brzký budíček (možnost snídaňového balíčku na cestu). Celodenní přejezd 4x4 podél jedné z nejvýše umístěných železničních tratí na světě - vlak do oblak - Tren a las Nubes. Budeme obdivovat pestrobarevné skalní soutěsky a úchvatné scenérie. Dojedeme k viaduktu La Polvorilla, který se nachází v nadmořské výšce 4 200 m. Následně se vydáme do vesnice San Antonio de los Cobres, odkud se vrátíme zpátky do Salty. Večer pro zájemce možnost večeře v jedné z La Peña na slavné ulici Balcarce. Poznáme severoargentinský folklor s "horalskou" hudbou a místní jídlo (za příplatek cca 60 USD).

Den 5
Po snídani přejezd do Cafayate přes Cachi. Cestou budeme obdivovat Parque de Los Cardones - park slavný díky velkým kaktusům, z jejichž dřeva je interiér kostela v Cachi. Během volného času budeme mít příležitost ochutnat místní guláš - locro (za příplatek). Následně pojedeme slavnou Ruta 40, jednou z nejdelších silnic vedoucích podél Argentiny. Pozdě odpoledne dojedeme k rokli Quebrada de las Flechas, kde budeme obdivovat špičky zvětralého pískovce. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa asi 330 km).

Den 6
Snídaně a poté přejezd směrem k Amaicha del Valle, kde svítí slunce 360 dní v roce. Nachází se zde muzeum věnované incké matce Země Pachamama. Na zpáteční cestě navštívíme předkolumbovské ruiny Quilmes, největší archeologické naleziště v Argentině. Následně návrat do Cafayate, kde navštívíme vinařství známé díky výrobě vína Torrontes a Muzeum vína. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa asi 140 km).

Den 7
Po snídani odjezd směrem k Saltě. Cestou přejedeme přes rokli Quebrada de las Conchas - rokli mušliček. Budeme mít příležitost obdivovat neobvyklé skalní útvary jako např.: El Sapo (ropucha), Amfiteatro (amfiteátr), atd. Odpoledne dojedeme do Salty. Volný čas na odpočinek. Večeře a přenocování. Fakultativně jízda na koni s pravým argentinským asado - grilovaným masem (za příplatek cca 60 USD). (Trasa asi 200 km).

Den 8
Po snídani přejezd směrem k Tilcara. Cestou navštívíme město Purmamarca, kde budeme moci obdivovat horu Sedmi barev. I když během celé cesty pojedeme podél rokle Quebrada de Humahuaca, která je na seznamu Světového dědictví UNESCO, s největší pravděpodobností budeme nejvíce vzpomínat právě na tuto duhovou kompozici. Vydáme se na místní trh se suvenýry a přejedeme do městečka Tilcara, kde navštívíme preinckou pevnost Pucara. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 200 km).

Den 9
Po snídani přejezd směrem k Bolívii. Během cesty pojedeme přes městečko Huacalera, jímž prochází obratník Kozoroha. Přejedeme také městem Uquia, malebně umístěným mezi zbarvenými skalami a městem Humahuaca, které bylo kdysi velmi důležitou kolonií na obchodní cestě. Překročení hranice do města Villazon a kolem 15:30 nasedneme do vlaku, který nás zaveze do města Uyuni v Bolívii. Přejezd touto trasou nám poskytne mnoho dojmů a umožní nám pozorování místních indiánů, kteří cestují ve svých tradičních barevných krojích, typických buřinkách, často se všemi svými zvířaty. Pozdní ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa asi 300 km).

Den 10
Po snídani přejezd k největší solné pánvi světa - Salar de Uyuni. Nesmírně plochá (pokles je menší než 41 cm) obrovská solná poušť o rozloze asi 10 000 km² nabízí úžasné výhledy. Pod několikametrovou vrstvou soli protékají slané řeky, a místa kde vytékají, vytvářejí malé vodní nádrže, které byly pojmenovány jako Oči Salaru. Uprostřed pouště se nachází Rybí ostrov (tvarem připomíná rybu), který je známý více než 500. let starými a 10 m vysokými kaktusy. Druhý ostrov, který navštívíme, bude ostrov Inkahuasi. Procházka údolím kaktusů, následně navštívíme kruhovou jeskyni pokrytou tenkou, jemnou vrstvou připomínající vaječnou skořápku. Přejezd ke hřbitovu lokomotiv. Je to jedinečné místo připomínající největší rozkvět železnic na přelomu 19. - 20. století. Byl úzce spojen s objevením bohatých ložisek minerálů a transportem z dolů do přístavů na pobřeží Tichého oceánu. Nyní je zde malé nádraží, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vagonů opuštěných mnoho let. Cestou uvidíme hotel postavený téměř celý ze solných bloků, hlavní suroviny této oblasti. Ubytování, večeře v hotelu v Uyuni, přenocování. (Trasa asi 200 km).

Den 11
Po snídani přejezd do Potosí. Potosí je jedno z nejvýše položených měst na světě. Bylo založeno v 16. století během "zlaté horečky". Historie a osud Potosí je úzce spojen s velmi bohatými ložisky železné rudy a především stříbra. Právě zde se usadili dobyvatelé po neúspěšném hledání El Dorada. Na oplátku dobyli Potosí společně s Cerro Rico - bohatou horou, plnou stříbra a jiných kovů. Díky bohatým zásobám železné rudy se stalo nejbohatším a největším městem světa. Četné loupeže, měnící se hodnota železné rudy a nakonec vyčerpané nerostné zdroje přispěly k ekonomickému kolapsu tehdejšího impéria. Navštívíme jeden z mnoha dolů. V mnohých se stále těží - nyní převážně cín, zinek a olovo. Pokud budeme mít možnost, navštívíme mincovnu Potosí. Nyní slouží jako muzeum a je považováno za jedno z nejdůležitějších v celé Bolívii. Během procházky městem budeme mít příležitost obdivovat historické budovy starého města, které bylo zapsáno na seznamu UNESCO. Přejezd ve směru Sucre. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 400 km).

Den 12
Po snídani návštěva Sucre - oficiálního hlavního města Bolívie, které je na seznamu Světového dědictví UNESCO. V Sucre se nachází Bolivijský nejvyšší soud a jedna z nejstarších univerzit v Severní a Jižní Americe. Malebné centrum města vypadá jako z pohádky, plné bílých koloniálních staveb. Sucre a Potosí jsou svým způsobem partnerská města. Rozvoj prvního města byl možný díky bohatství toho druhého a díky mírnějším podmínkám k životu (město se nachází asi o 1500 m níže). Během prohlídky uvidíme katedrálu, františkánský klášter a historické budovy. Následně se vydáme do města Parque Creatico, ve kterém lze vidět až 5000 stop 294 různých druhů dinosaurů, společně s jejich rekonstrukcemi. Poté přelet do Santa Cruz. Ubytování v hotelu, večeře, přenocování.

Den 13
Po snídani navštívíme Santa Cruz de la Sierra - největší město Bolívie. Kolem náměstí 24. září se vznášejí výškové koloniální budovy: Dům kultury, radnice a katedrála. Pozdě večer transfer na letiště, přelet do Buenos Aires.

Den 14
Po příletu volný čas v Buenos Aires. Odpoledne zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow Tours na místě).

Den 15
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Doporučujeme vzít s sebou pohodlné boty vhodné pro pěší turistiku, stejně jako teplé oblečení, protože rána a večery v Uyuni jsou chladné (teplota klesá na -10° C).
- Během mezinárodních a vnitřních přeletů platí celkový zákaz přepravy organických produktů (potravin) včetně obdržených na palubě.
- Lidé s onemocněním srdce nebo s těžkou hypertenzí by se měli poradit o své cestě s lékařem.Tip z okolí
Odhalte tajemství nejbarevnějších čtvrtí světa: Malovalo se i kvůli britskému princi Byl jednou jeden doktor, kterého přestalo bavit složitě vysvětlovat, jak se k němu návštěvy mohou dostat spletitými uličkami jeho čtvrti. Jednoho dne tedy natřel celý dům červenou barvou a rázem k němu trefil každý. Jeho sousedům se to zalíbilo a i oni vyzdobili své zdi zářivými barvami. Tak se podle jedné z legend stalo Bo Kaap nejbarevnější čtvrtí jihoafrického Kapského Města.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.