Poznávání Balkánu (Bosna a Hercegovina, Černá Hora

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bosna a Hercegovina, Neum
Název ubytování Poznávání Balkánu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Nádherný poznávací zájezd po Bosně a Hercegovině, Chorvatsku a Černé Hoře. Během 10 denního zájezdu poznáte zajímavá místa těchto zemí, jako například hlavní město Bosny a Hercegoviny – Sarajevo, multikulturní Mostar, vodopády Kravica, oblast Imotski v Chorvatsku, „perlu Jadranu“ – Dubrovník, Korčulu, ale také Černou Horu.

Navíc si vychutnáte komfort pobytu stále v jednom hotelu, tzn., že si nemusíte každý večer balit svá zavazadla k dalšímu ubytování. Jednotlivé cesty za poznáním budeme absolvovat luxusním klimatizovaným autobusem.

Čeká vás spousta poznávání a dech beroucí zážitky. Budeme se těšit na setkání na palubě našeho autobusu.

Cena zahrnuje

1 místo v autobuse, doprava z ČR a zpět a doprava na výlety
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Ubytování v hotelu 3* kategorie ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí (7 nocí)
Trajekt Orebić – Korčula a zpět
Vstupné na hradby ve Stonu
Prohlídka Dubrovníku s místním průvodcem v češtině
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Profesionální průvodce během celé doby zájezdu
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vstupné do muzeí a galerií a vše ostatní co není uvedeno v „cena zahrnuje“
Příplatek za neobsazené lůžko
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
Rezervace Vámi vybraného sedadla (200 Kč)

Nástup / Výstup

Praha
Humpolec
Jihlava
Brno
Mikulov Příjezd do Bosny a Hercegoviny v ranních hodinách. Návrat do ČR během ranních/dopoledních hodin.
* Nástupy možné také z jiných měst ČR. Na vyžádání u cestovní kanceláře.
** Časy odjezdu jsou pouze orientační a budou upřesněny v odbavení.

Program
1.DEN: V poledních hodinách odjezd z řady měst z ČR. Noční přejezd do Bosny a Hercegoviny.

2.DEN: Během dopoledne příjezd do Bosny a Hercegoviny a jediného pobřežního města – Neum. Ubytování v hotelu a celodenní pobyt v Neumu (relaxace a odpočinek po cestě). Možnost koupání, welcome večer s hudbou.

3.DEN: Celodenní výlet do hlavního města Bosny a Hercegoviny – Sarajeva. Prohlídneme si historickou část města, původní dřevěnou mešitu z 16. století, starý kamenný most z roku 1565, srbský pravoslavný kostel z 16. stol. Individuální rozchod. V podvečer návrat zpět do hotelu.

4.DEN: Další den strávíme poznáváním multikulturního města Mostar se světově známým mostem přes řeku Neretvu. Další zastávkou bude město Meďugorje, světoznámé poutní místo, kde se údajně zjevila Panna Marie skupince mladých lidí. Výstup na Podbrdo – vrch zjevení. Poté se přesuneme na nedaleké vodopády Kravica na řece Trebižat – úchvatný přírodní úkaz. Cestou zpět do Neumu si dáme ještě zastávku v městečku Počitelj – historické město sestavené ze středověkých a osmanských prvků.

5.DEN: Navštívíme stát Černá Hora a města kolem zálivu Boka Kotorska – Herceg – Novi (historické centrum), město s malebnou polohou – Kotor (UNESCO) a jeho historické centrum s mnoha památkami a krásné panorama z pevnosti sv. Jana. Podíváme se také do známého přístavu Porto Montenegro, plného luxusních obrovských jachet. Celodenní výlet s průvodcem, procházkami a nádhernými panoramaty zakončíme podvečerní cestou do Neumu, zpět do hotelu.

6.DEN: Po snídani se vydáme na celodenní výlet do Dubrovníku, kde nás čeká prohlídka Starého Města (UNESCO) s místním průvodcem v češtině. Budete mít možnost absolvovat výstup na hradby města, výjezd lanovkou na horu Srď či absolvovat výlet lodičkou na ostrov Lokrum. V podvečer návrat do hotelu v Neumu.

7.DEN: Další den nás čeká výlet do chorvatského města Imotski a přírodní zajímavosti Modré jezero a Červené jezero. Individuální možnost vinné degustace v místním vinařství. Jako další následuje návštěva centra Makarské riviéry, města Makarska a prohlídka centra s průvodcem, nakupování na místní tržnici a volný čas pro objevování či koupání. V podvečer návrat do hotelu.

8.DEN: Celodenní výlet do města Korčula, údajného rodiště Marka Pola. Procházka s průvodcem a návštěva historického centra města. Po individuálním volnu následuje odpolední návrat do Neumu, cestou zastávka ve Stonu, starého pevnostního města s mohutným opevněním s 5,5 km dlouhými hradbami se čtyřiceti věžemi a sedmi pevnůstkami.

9.DEN: Celodenní pobyt v Neumu a relax před večerní cestou zpět do ČR.

10.DEN: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.