Amazonie - hluboký nádech světa

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie
Název ubytování Amazonie - hluboký nádech světa
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 64 551 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely ***
Pokoje: dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením, přístýlka na vyžádání.
Ubytování v džungli v Ecoparku Jungle Lodge. Stravování v lodgích: snídaně, obědy a večeře. amazonecopark.com.br/en

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Rio de Janeira (přes jedno z evropských letišť), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), vnitřní přelety: Rio de Janeiro - Manaus - Rio de Janeiro, ubytování v hotelech (viz. níže): 7 nocí, stravování dle programu: snídaně a večeře nebo oběd/lunch box (nápoje k jídlům za příplatek), služby delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), odletové poplatky z Brazílie; stravu a nápoje, kromě uvedených v programu, spropitné a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 150 USD (zahrnuje spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel).Výlety v okolíFAKULTATIVNÍ VÝLETY (cena a realizace fakultativních výletů závisí na počtu zájemců a na hodinách vnitřních přeletů)

RIO DE JANEIRO:
Samba Show: ukázky samby a dalších brazilských tanců z různých brazilských států (cca 100 USD).
Favela Rocinha (nebo jiné): pojedeme do největší Favely (chudinské čtvrti) v Jižní Americe. Favely byly postaveny na počátku 19. století. Materiálem pro stavbu zdejších domků bylo dřevo zvané favela. Spolu s průvodcem navštívíme typický dům obyvatel favely a seznámíme se s jejich každodenními životními podmínkami a strastmi. Doba trvání výletu asi 4 hodiny. (cca 70 USD).
Botanická zahrada: byla založena v roce 1808. Od roku 1822 je veřejnou zahradou, slavnou díky aleji lemované 134 královskými palmami. Na ploše 140 ha se nachází asi 6 tisíc druhů rostlin ze subtropických a tropických oblastí a největší dojem vyvolává sbírka až 900 druhů palem. Od roku 1992 je zahrada biosférickou rezervací UNESCO. (cca 30 USD).ProgramRio de Janeiro •  Corcovado • pláž Copacabana • divoká Amazonie • zelené plíce Země • nejdelší řeka světa • lov piraní • lenochodi, papoušci, opice, kajmani • Victoria Regia (Viktorie královská) • chutě a vůně džungle

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti ve Varšavě 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. 

Den 2
Přílet do Rio de Janeira podle letového řádu. Následně prohlídka Rio de Janeira - města nazývaného Brazilci Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Samba, fotbal a sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to vše jsou nejznámější vizitky Ria. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu "hrbáč", 710 m n. m.), kde stojí slavná 38 m vysoká socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Z vrcholu hory se rozprostírá nádherný výhled na panorama Rio de Janeira. Přestávka na oběd. Budeme mít příležitost ochutnat slavné brazilské hovězí v Churrascarii a poznáme způsob jeho servírování tzv. Rodízio de carne. Následně přejezd k "červené pláži" - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.) a budeme opět obdivovat panorama města. Cukrová homole a hora Corcovado soutěží mezi sebou o titul nejlepšího vyhlídkového místa v Rio de Janeiru. Ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 3
Po snídani přejezd do centra města. Cestou projedeme kolem slavného "chrámu" fotbalu - stadionu Maracanã, který stále drží světový rekord v návštěvnosti (200 tisíc diváků na zápas) a je považován za největší stadion svého druhu na světě. Na něm se odehrály důležité zápasy Mistrovství světa v roce 2014. Následně se vydáme do Sambodromu - právě zde každoročně barevné průvody tanečníků samby předvádějí své dovednosti na nejslavnějším karnevalu světa. V centru Ria navštívíme moderní katedrálu ve tvaru pyramidy a náměstí Cinelândia. Kolem náměstí jsou seskupeny nejdůležitější stavby města jako například: Národní divadlo, Národní knihovna nebo Národní muzeum výtvarných umění. Přestávka na oběd, poté návrat do hotelu. Volný čas na opalování, nakupování suvenýrů nebo fakultativní výlety (za příplatek, popis níže). Přenocování v hotelu v Rio de Janeiru. (Trasa asi 50 km).

Den 4
Po snídani transfer na letiště a přelet do Manaus, hlavního města Amazonie. Manaus je největším městem Amazonie a velkým přístavem pro zaoceánské lodě. Nachází se 1500 km od oceánu a je kouskem civilizace v srdci džungle s historií sahající až do konce 17. století. Své zlaté období město zažilo na konci 19. a počátku 20. století, kdy díky vývoji automobilového průmyslu vzrostla poptávka po kaučuku. Uprostřed džungle se začaly stavět paláce, majestátní rezidence, otevírat kasina a v domovech svítilo elektrické světlo dříve než v Londýně. Když byly v amazonské džungli vykradeny semena kaučukovníku a pěstování této suroviny bylo možné v jiných částech světa, rozvoj města byl zastaven. V současné době je Manaus zvaný "metropolí severu" čtvrtým nejrozvinutějším městem Brazílie a hlavním místem, z něhož začíná prozkoumávání džungle. Dojet zde lze pouze letadlem nebo lodí - do Manaus nevede žádná cesta, po níž by šlo dojet vozidly. Navštívíme zde: Mercado Municipal - místní bazar regionálních řemeslných výrobků a suvenýrů. Dále projedeme hlučnými a přeplněnými nábřežními ulicemi až k budově Teatro Amazonas - amazonské opery; neoklasicistní budovy dokončené v roce 1896, která jakožto reprezentativní místo získala nádhernou výzdobu. Plavba loďkami do Ecopark Jungle Lodge v Amazonii. Poprvé budeme mít možnost plout největší a nejdelší řekou světa, která patří mezi jeden ze sedmi divů světa v kategorii příroda. Ubytování, večeře a volný čas. Ecopark Jungle Lodge je skryt v komorním zákoutí džungle, asi 40 minut plavby lodí z Manaus. Nabízí ubytování v útulných bungalovech obklopených tropickými rostlinami, kde papoušci, lenochodi a opice koexistují společně s hotelovými hosty. Budete mít možnost sledovat tato zvířata v jejich přirozeném prostředí, relaxovat v jednom z přírodních bazénů, na soukromé pláži nebo v houpací síti zavěšené mezi stromy kaučukovníku. (Trasa asi 70 km)

Den 5
Po snídani výprava do nitra amazonské džungle za vzrušujícím setkáním se zdejšími volně žijícími živočichy. Amazonský prales je ideálním místem k odříznutí se od civilizace a kontaktu s přírodou. Vydáme se do opičí rezervace, která je provozována vládní organizací IBAMA. Zde jsou umístěna zvířata zabavená při nelegálním obchodu. Tady jsou přechodně umístěna do karantény, jsou léčena pod dohledem veterináře, a když jsou opět v dobré kondici, jsou vrácena zpět do džungle. Budeme mít možnost pozorovat opice během jejich krmení a také fotografovat. Je třeba mít na paměti, že tato zvířata žijí na svobodě, proto není jejich pozorování vždy možné a z tohoto důvodu může být návštěva rezervace přesunuta také na jiný den pobytu v džungli. Návrat na oběd do lodge. Budeme mít příležitost ochutnat chutné amazonské ryby. Po krátkém odpočinku návštěva caboclos - neboli brazilských mesticů, kteří jsou potomky místních indiánů a Evropanů. Název znamená v jazyce indiánů Tupi „ten, kdo přišel z lesa“. Během naší návštěvy poznáme proces získávání kaučuku, budeme se také moci zúčastnit lovu piraní v doprovodu domorodců. Návrat do lodge, večeře a přenocování. (Trasa asi 40 km).

Den 6
Snídaně, volný čas na odpočinek u vody. Tento den nabízíme účast ve fakultativním výletu (dostupnost na základě stavu vody) - safari s růžovými delfíny, vyskytujícími se pouze v Amazonii (za příplatek cca 140 - 160 USD/os., v závislosti na počtu zájemců). Tito extrémně inteligentní a přátelští savci zde žijí zcela svobodně a rádi připlouvají k lidem. Budeme mít možnost vidět jejich krmení. Během výletu si prohlédneme vodní rostliny nazývané rostlinami „královny Viktorie“, kulaté plovoucí listy velikosti až 3 m, jejichž stonky dosahují délky 7 - 8 m. Poté navštívíme jednu z plovoucích indiánských vesnic. Společně s místními obyvateli vyrazíme na krmení největší sladkovodní ryby piraruku a budeme mít možnost vyzkoušet si své rybářské dovednosti. S trochou štěstí se nám podaří spatřit lenochoda, anakondu a jeden z největších stromů v Amazonii. Během výletu bude podáván oběd. Návrat do lodge. Po večeři se vydáme na večerní plavbu na kánoích a za zvuků noční džungle budeme mít možnost setkat se tváří v tvář s aligátory. Ve světle pochodní budou viditelné červené zářící body přímo na vodě - to jsou právě oči aligátorů. Návrat na přenocování do lodge. (Trasa asi 100 km).

Den 7
Po snídani výlet loďkami k soutoku řek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Černá řeka), jejíž tmavé vody se setkávají se světlými vodami Solimões (horní část Amazonky). Obě řeky plynou asi 20 km v jednom korytě, ale jejich vody různé barvy se se sebou nemísí. Tento neobvyklý jev  budeme moci obdivovat z paluby lodi. Oběd během výletu. Návrat do Manaus, poté přelet do Rio do Janeira. Ubytování v hotelu.

Den 8
Snídaně. Volný den na opalování na jedné z nejznámějších pláží např. na Copacabaně nebo Ipanemě. Večer pro zájemce jako jedna z možností samba show (popis viz níže) nebo výlet do favely (nejchudší čtvrtě Ria). Večeře a přenocování v hotelu v Rio de Janeiru.

Den 9
Po snídani volný čas až do doby vystěhování. Transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přes jedno z evropských letišť). Přesný čas srazu určí delegát Rainbow na místě.

Den 10
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Doporučujeme mít s sebou vhodný oděv (nepromokavé bundy, dlouhé kalhoty a tenké halenky s dlouhými rukávy na procházku džunglí). Je vhodné mít s sebou také repelent, baterku a náhradní baterie pro fotoaparáty (ubytování v lodge je bez elektřiny).
- Na území Amazonie je doporučeno očkování proti žluté zimnici (ve žluté knížce Sanepidu).Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.