Argentinské tango a samba Rio de Janeira

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie, Argentina, Uruguay
Název ubytování Argentinské tango a samba Rio de Janeira
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 66 230 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely:
- v Buenos Aires hotel *** (4 započaté hotelové dny)
- v Foz do Iguacu hotel *** (2 započaté hotelové dny)
- v Paraty hotel nebo pousada *** (1 započatý hotelový den)
- v Rio de Janeiro hotel *** (3 započaté hotelové dny) - nacházející se asi 100 - 300 m od Copocabany nebo Ipanemy

Pokoje: 2 lůžkové s vlastním sociálním zařízením (možnost 1 přestýlky).

 „pousada“ je portugalský výraz pro venkovský zájezdní hotel či penzion, v Brazílii většinou záležitost poměrně luxusní a nesrovnatelná s venkovskými hostinci v ČR.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z Varšavy do Rio de Janeira a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť, možné odvrácené pořadí přeletů), přelety na trase: Buenos Aires - Puerto Iguazu, Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), ubytování v hotelech (viz výše), stravování dle programu: snídaně a večeře nebo oběd/lunch box, služby zástupce během odbavení na letišti Okęcie, služby delegáta v Brazílii a Argentině, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety a další osobní výdaje. Během karnevalu poplatky za vstupenky (300 - 350 USD v závislosti na sektoru). Orientační náklady na účast v programu - cca 160 USD + cca 40 USD na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.Výlety v okolíFAKULTATIVNÍ VÝLETY (cena a realizace fakultativních výletů závisí na počtu zájemců a na hodinách vnitřních přeletů)

Plavba škunerem po zálivu Paraty: plavba po tyrkysových vodách zálivu Paraty, možnost koupání a opalování, oběd se podává na palubě, nápoje za poplatek.

Samba Show: ukázky samby a dalších brazilských tanců z různých brazilských států.

Favela Rocinha (nebo jiné): s průvodcem navštívíme typický dům obyvatel chudinské čtvrti Favela a seznámíme se s jejich každodenními životními podmínkami a strastmi.

Botanická zahrada: na ploše 140 ha se nachází asi 6 tisíc druhů rostlin ze subtropických a tropických oblastí. Od roku 1992 je zahrada biosférickou rezervací UNESCO.

Fotbalový zápas: možnost vidět fotbalové utkání Brazilské ligy s účastí slavných klubů z Rio de Janeira - Flamenco, Fluminense Botafogo nebo Vasco da Gama.

Vodní safari: výlet k vodopádům loděmi podobnými pontonům; nezapomenutelný zážitek a výhledy!

Hráz Itaipu: spatříme jeden ze sedmi divů světového inženýrství, hráz, která je zároveň druhou největší vodní elektrárnou na světě.

Tango Show: večeře s ukázkou skutečného tanga, jehož smyslnost a vášeň si na dlouho zapamatujete.

Plavba po říčních kanálech Tigre: výlet do města, které je odpočinkovou a rekreační destinací pro obyvatele Buenos Aires.ProgramBuenos Aires • Foz do Iguacu a Puerto Iguacu • Cataratas do Iguacu - největší vodopády světa • Paraty - koloniální klenot na zeleném pobřeží • Rio de Janeiro - slunné pláže, samba a fotbal • karneval 2017 v srdci Rio de Janeira

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť.

Den 2
Přílet do Buenos Aires. Transfer do hotelu, ubytování, volný čas, večeře v hotelu.

Den 3
Po snídani prohlídka města Buenos Aires přezdívaného Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu, v níž plnil svoji kardinálskou funkci papež František. Multikulturní charakter města bude nejvíce znatelný na Avenida de Mayo s bohatou kolekcí architektonických objektů. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Přestávka na oběd v restauraci (v ceně). Po obědě prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero, Palermo a Recoleta, hřbitov, který je místem odpočinku Evity Perón. Návrat do hotelu. Pro zájemce možnost večeře a tango show v jednom z klubů v Buenos Aires (za příplatek cca 100 USD).

Den 4
Snídaně v hotelu, poté výlet na typický argentinský ranč. Tento den se seznámíme s kulturou a životním stylem moderních gauchos - neboli kovbojů, kteří jsou  argentinským národním symbolem. Návštěva nám umožní zblízka pozorovat zvyky gauchos pracujících na rozlehlých pláních nazývaných pampas. Tento den bude oběd formou barbeque. Argentina je známá pro svá jídla na grilu a slavné hovězí maso nejvyšší kvality, které je skutečnou argentinskou chloubou (kromě grilovaných jídel se budou podávat také tzv. empanadas, neboli pirožky, saláty, dezerty, vína a káva). Po jídle fiesta gaucha - neboli show gauchos kultury s živou hudbou, ukázkami regionálního tance a tanga. Gauchos představí také své vynikající jezdecké dovednosti. Budeme mít také příležitost k jízdě na koni v doprovodu gauchos. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa asi 200 km).

Den 5
Snídaně v hotelu. Volný den v Buenos Aires, pro zájemce možnost celodenního výletu trajektem do nejstaršího města v Uruguayi - Colonia del Sacramento (cena v závislosti na počtu zájemců cca 200 USD), které je zapsáno na seznamu UNESCO. Úzké a klikaté uličky, okouzlující bary a restaurace a nádherný výhled na řeku sem přitahuje mnoho turistů. Začneme prohlídkou města, poté navštívíme historickou část Colonie, čtvrť Barrio Histórico. Zdejší městské hradby jsou spolu s vjezdovou bránou velmi dobře zachovalé. Poté se projdeme krásnými klikatými uličkami kolem portugalských a španělských budov až ke zrenovovanému majáku a jachtařskému přístavu. V rámci výletu je zahrnut oběd. Přenocování v Buenos Aires.

Den 6
Snídaně v hotelu, poté přelet do Puerto Iguazu a návštěva Národního parku Iguazú na argentinské straně. Vyznačenými stezkami a ekologickým vláčkem prozkoumáme tajemství tropického deštného pralesa a naším očím se naskytne nádherný výhled na vodopády. Vydáme se asi 2 km trasou a mostem až na vyhlídkovou terasu, odkud se budeme moci pokochat výhledem na úchvatný vodopád Garganta del Diablo. Oběd v areálu parku. Pro zájemce možnost výletu na vodní safari (za poplatek cca 90 USD, popis viz níže). Následně projedeme mostem "bratrství" na brazilskou stranu. Ubytování a přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 7
Po snídani návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Přejezd do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa asi 30 km). V závislosti na časových možnostech dne bude pro zájemce uspořádána návštěva ptačího parku (za poplatek cca 35 USD) a latino show (za poplatek cca 65 USD).

Den 8
Snídaně a přelet do Rio de Janeira, poté transfer do Paraty. Město ležící na páse tzv. Zeleného pobřeží je vynikajícím příkladem nádherně zachovalé koloniální architektury - vinuté, dlážděné uličky s typickými bílými domy a malé kostely zdůrazňují dávný charakter města. Paraty je skvělým místem pro odpočinek. Po ubytování volný čas na procházku městem. Večeře a přenocování v Paraty. (Trasa asi 250 km).

Den 9
Po snídani dopolední lenošení. Pro zájemce možnost plavby škunerem po tyrkysových vodách zálivu Paraty (za poplatek cca 70 USD). Kolem poledne vystěhování, přejezd do hotelu v Rio de Janeiru nacházejícího se v blízkosti slavné pláže Copacabana. Ubytování, večeře. (Trasa asi 250 km).

Den 10
Po snídani prohlídka Rio de Janeira - města zvaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Samba, fotbal a sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to vše jsou nejznámější vizitky Ria, které nejlépe vystihují radostný a vřelý temperament jeho obyvatel. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu "hrbáč", 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Cestou do centra mineme slavný fotbalový "chrám" - Maracanã - stadión považovaný za největší svého druhu na světě. V zemi, kde je fotbal téměř náboženstvím, je mnohými nazýván dokonce Chrámem bohů. Cesta pokračuje do Sambodromu - právě zde se každým rokem konají barevné průvody tanečníků samby, kteří předvádějí své dovednosti na nejslavnějším karnevalu světa. V centru Ria navštívíme moderní katedrálu ve tvaru pyramidy. Zastavíme se na oběd (za příplatek). Následně přejezd k "červené pláži" - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu, večeře. (Trasa asi 50 km).

Den 11
Snídaně v hotelu. Volný čas na opalování na jedné z nádherných pláží Rio de Janeira - doporučujeme obzvláště 4,5kilometrovou Copacabanu nebo elegantní Ipanemu. Možnost využití  fakultativních výletů (Favela cca 70 USD nebo fotbalový zápas cca 120 USD - za poplatek). Večeře v hotelu.

Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu. Volný čas na nákupy. Následně transfer na letiště a zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu určí delegát Rainbow na místě).

Den 13
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Prosíme, vezměte si s sebou neklouzavou obuv a lehkou bundu na procházku po Iguaçu.JinéKarnevalový termín (25.2 - 9.3.2017): v tomto období budete mít jedinečnou příležitost zažít nejžhavější karnevalovou noc v srdci Rio de Janeira! Nejbarevnější a nejznámější karneval na světě, jehož počátky se datují do roku 1723, vždy přitahuje davy turistů do Ria a je zárukou nezapomenutelné zábavy. Karnevalové tradice začínají výběrem krále karnevalu - tzv. Rei Momo, který obdrží od starosty symbolické klíče od městských bran a zahájí pět bezstarostných dní zábavy a tance! Celé Rio de Janeiro žije karnevalem jak ve dne, tak i v noci! Zlatým hřebem karnevalu je průvod nejlepších škol samby, pro něž je karneval vyvrcholením jejich celoroční práce. Průvody barevných tanečníků oděných do odvážných a komplikovaných kostýmů předvádějí na sambodromech své mimořádné taneční dovednosti. Radostný temperament brazilců a vzrušující rytmus bubnů vytvářejí výbušnou směs, které nelze odolat a bláznivá zábava za svůdných zvuků samby rozhodně zůstane v paměti na dlouho!
Upozornění! Z logistických důvodů bude karnevalový termín pořádán v opačném pořadí, zájezd začne v Riu de Janeiru a skončí v Buenos Aires. V tomto termínu NEBUDE REALIZOVÁN program v Paraty (místo přenocování v Paraty - navíc 1 noc v Rio de Janeiru). Na místě POVINNÝ příplatek ke vstupence na Sambodrom.Tip z okolí
Rio de Janeiro hraje barvami na pláži i v centru města Copacabana, případně také Ipanema a Leblon jsou pro většinu turistů přijíždějících do Ria de Janeiro něco jako synonyma tohoto nejslavnějšího brazilského města. A pro značné procento z nich je pobyt na těchto plážích prakticky jediným bodem programu, vyjma samozřejmě obligátních výletů na Cukrovou homoli a k soše Krista Vykupitele na hoře Corcovado. Nelze se ostatně při pohledu na tu nádhernou scenérii moře a okolních strmých kopců divit.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.