Expedice napříč kontinentem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie, Rio de Janeiro
Název ubytování Expedice napříč kontinentem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 87 853 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** také lodge a pousady.

Pokoje: dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením, přistýlka na vyžádání.

 „pousada“ je portugalský výraz pro venkovský zájezdní hotel či penzion, v Brazílii většinou záležitost poměrně luxusní a nesrovnatelná s venkovskými hostinci v ČR.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou na trase Brazílie - Salvador de Bahia a Rio de Janeiro - Polsko (přes jedno z evropských letišť), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), vnitřní přelety: Salvador de Bahia - Manaus - Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro,  ubytování v hotelech (viz níže): 11 nocí, stravování dle programu: snídaně a večeře nebo oběd/lunch box (nápoje k jídlům za příplatek), služby delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), odletové poplatky z Brazílie (cca 40 USD); stravu a nápoje, kromě uvedených v programu, spropitné a další osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 160 USD + cca 50 USD na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.Výlety v okolíFAKULTATIVNÍ VÝLETY (cena a realizace fakultativních výletů závisí na počtu zájemců a na hodinách vnitřních přeletů)

FOZ DO IGUAÇU:
Vodní safari: přejezd terénním vozidlem přes deštný prales, obdivování divoké přírody, následně plavba k vodopádům loděmi podobnými pontonům. Doba trvání výletu asi 1,5 hodiny (cca 90 USD).
Hráz Itaipu: spatříme jeden ze sedmi divů světového inženýrství, hráz, která je zároveň druhou největší vodní elektrárnou na světě (cca 45 USD).

RIO DE JANEIRO:
Samba Show: ukázky samby a dalších brazilských tanců z různých brazilských států (cca 100 USD).
Favela Rocinha (nebo jiné): pojedeme do největší Favely (chudinské čtvrti) v Jižní Americe. Favely byly postaveny na počátku 19. století. Materiálem pro stavbu zdejších domků bylo dřevo zvané favela. Spolu s průvodcem navštívíme typický dům obyvatel favely a seznámíme se s jejich každodenními životními podmínkami a strastmi. Doba trvání výletu asi 4 hodiny (cca 70 USD).
Botanická zahrada: byla založena v roce 1808. Od roku 1822 je veřejnou zahradou, slavnou díky aleji lemované 134 královskými palmami. Na ploše 140 ha se nachází asi 6 tisíc druhů rostlin ze subtropických a tropických oblastí a největší dojem vyvolává sbírka až 900 druhů palem. Od roku 1992 je zahrada biosférickou rezervací UNESCO. (cca 30 USD).ProgramSalvador de Bahia • divoká amazonská příroda • Rio de Janeiro • pláž Copacabana • největší vodopády světa • přelety: Salvador de Bahia - Manaus - Foz do Iguacu - Rio de Janeiro

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti ve Varšavě 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. 

Den 2
Přílet do Salvadoru de Bahia podle letového řádu. Následně prohlídka Salvadoru de Bahia - nejzachovalejšího koloniálního brazilského města. Vzhledem k velkému přílivu afrických otroků v polovině 16. století se stal Salvador de Bahia kolébkou afro-brazilské kultury. Dnešní atmosféra města je přesycena dávnými vlivy černého kontinentu. Afričtí otroci přivezli s sebou skvělou hudbou, tajemné náboženství Candomblé a velkolepou capoeiru, což je směs tance a bojových umění. Návštěvu Salvadoru začneme ve čtvrti Pelourinho, která je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Navštívíme mimo jiné: Afro - brazilské muzeum a nejbohatší barokní kostel světa Igreja do Sao Francisco. Místním výtahem Elevador de Lacerda z roku 1863 sjedeme do dolního města (Cidade Baixa) nacházejícího se asi o 70 m níže. Volný čas k nakupování místních suvenýrů. Během prohlídky přestávka na oběd (v ceně). Po prohlídce návrat do hotelu a přenocování. (Trasa asi 60 km).

Den 3
Snídaně. Další objevování tajemství Salvadoru a afro-brazilské kultury, která je zde velmi pečlivě hlídaná a praktikována. Poznáme vtělení afrických bohů, neboli orishas, ​​kteří jsou přivolávání šamany náboženství Candomble, aby chránili a utvrzovali ve víře. U jezera Dique de Tororo staneme tváří v tvář božstvu Jemanjá nebo Xango a budeme je moci sami požádat o přímluvy. To ale není konec setkání se směsicí náboženství. Naše cesta povede do kostela Nosso Senhor do Bonfim, kde se střetává katolické náboženství s africkým, dovezeným otroky. Právě zde se koná každý rok v lednu slavné mytí schodů, spojené ještě s érou otroctví. Poznávajíc tato nádherná náboženská místa, navštívíme také nábřeží s proslulým majákem a portugalskou pevností, která střežila přístup do barevného a multikulturního města Salvador de Bahia. Přejedeme částí aleje 7. září, na které se každoročně odehrává největší brazilský karneval. V doprovodu trios Eletricos se baví slavná pipoca a všichni účastníci této nádherné akce.

Den 4
Po snídani transfer na letiště a přelet do Manaus, hlavního města Amazonie. Navštívíme zde: Mercado Municipal - místní bazar regionálních řemeslných výrobků a suvenýrů. Nedaleko se nachází Porto Flutuante (Plovoucí přístav) navržený britskými inženýry v roce 1902. Dále projedeme hlučnými a přeplněnými nábřežními ulicemi až k budově Teatro Amazonas - amazonské opery; neoklasicistní budovy dokončené v roce 1896, která jakožto reprezentativní místo získala nádhernou výzdobu. Plavba loďkami do lodge v Amazonii. Ubytování, večeře a volný čas. Přelet do Manaus je realizován s přestupem v Brazílii. Pokud budeme mít čas (dle letového řádu), pak se vydáme na panoramatickou prohlídku města. (Trasa asi 70 km).

Den 5
Po snídani výprava do nitra amazonské džungle za vzrušujícím setkáním se zdejšími volně žijícími živočichy. Návrat na oběd do lodge. Po krátkém odpočinku návštěva caboclos - neboli brazilských mesticů, kteří jsou potomky místních indiánů a Evropanů. Název znamená v jazyce indiánů Tupi „ten, kdo přišel z lesa“. Během naší návštěvy poznáme proces získávání kaučuku, budeme se také moci zúčastnit lovu piraní v doprovodu domorodců. Návrat do lodge, večeře a přenocování. (Trasa asi 40 km).

Den 6
Snídaně, volný čas na odpočinek u vody. Tento den nabízíme účast ve fakultativním výletu (dostupnost na základě stavu vody) - safari s růžovými delfíny, vyskytujícími se pouze v Amazonii (za příplatek cca 140 - 160 USD/os., v závislosti na počtu zájemců). Tito extrémně inteligentní a přátelští savci zde žijí zcela svobodně a rádi připlouvají k lidem. Budeme mít možnost vidět jejich krmení. Během výletu si prohlédneme vodní rostliny nazývané rostlinami „královny Viktorie“, kulaté plovoucí listy velikosti až 3 m, jejichž stonky dosahují délky 7 - 8 m. Poté navštívíme jednu z plovoucích indiánských vesnic. Společně s místními obyvateli vyrazíme na krmení největší sladkovodní ryby piraruku a budeme mít možnost vyzkoušet si své rybářské dovednosti. S trochou štěstí se nám podaří spatřit lenochoda, anakondu a jeden z největších stromů v Amazonii. Během výletu bude podáván oběd. Návrat do lodge. Po večeři se vydáme na večerní plavbu na kánoích a za zvuků noční džungle budeme mít možnost setkat se tváří v tvář s aligátory. Ve světle pochodní budou viditelné červené zářící body přímo na vodě - to jsou právě oči aligátorů. Návrat na přenocování do lodge. (Trasa asi 100 km).

Den 7
Po snídani výlet loďkami k soutoku řek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Černá řeka), jejíž tmavé vody se setkávají se světlými vodami Solimões (horní část Amazonky). Obě řeky plynou asi 20 km v jednom korytě, ale jejich vody různé barvy se se sebou nemísí. Tento neobvyklý jev  budeme moci obdivovat z paluby lodi. Oběd během výletu. Návrat do Manaus, poté přelet do Foz do Iguazu. Transfer do hotelu, ubytování a přenocování. (Trasa asi 70 km).

Den 8
Snídaně v hotelu. Poté přejezd do Národního parku Iguazú a návštěva argentinské strany světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Projedeme mostem "bratrství" (je třeba mít s sebou cestovní pas, protože za mostem překročíme brazilsko - argentinskou hranici). Vyznačenými stezkami a ekologickým vláčkem prozkoumáme tajemství tropického deštného pralesa a naším očím se naskytne nádherný výhled na vodopády. Vydáme se asi 2 km trasou a mostem až na vyhlídkovou terasu, odkud se budeme moci pokochat výhledem na úchvatný vodopád Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Oběd v areálu parku (v ceně). Pro zájemce možnost výletu na vodní safari (za poplatek cca 90 USD, popis viz níže). Návrat do hotelu ve Foz do Iguazu, přenocování. (Trasa asi 100 km).

Den 9
Snídaně, následně návštěva brazilské strany světoznámých vodopádů Iguaçu. Procházka stezkou, na níž budeme moci obdivovat nádherné vodní kaskády padající z různých výšek, ovšem hlavním cílem naší výpravy bude setkání s nejvyšším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Hukot masy vody řítící se z bazaltové police a všudypřítomný opar se postarají o nezapomenutelný zážitek. Nakonec se výtahem svezeme na horní úroveň vodopádu a budeme tak mít opět příležitost k pořízení výjimečných snímků. Transfer na letiště a přelet do Rio de Janeira. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. Tento den přejedeme asi 50 km trasu. V závislosti na hodinách přeletu je možná realizace programu během jednoho dne. V případě odpoledního přeletu možnost fakultativního výletu k přehradě Itaipú (za příplatek cca 45 USD/os.).

Den 10
Po snídani prohlídka Rio de Janeira - města nazývaného Brazilci Cidade Maravilhosa - úžasné město, které je rušné po celý den. Samba, fotbal a sluncem zalité pláže Copacabana a Ipanema - to vše jsou nejznámější vizitky Ria. Lanovkou se dopravíme na vrchol hory Corcovado (v překladu "hrbáč", 710 m n. m.), kde stojí slavná 38metrová socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla tato socha prohlášena za jeden ze sedmi nových divů světa. Z vrcholu hory Corcovado se rozprostírá nádherný výhled na panorama Rio de Janeira. Přestávka na oběd. Následně přejezd k "červené pláži" - Praia Vermelha, odkud se lanovkou přepravíme na vrchol Pão de Açúcar (v překladu: Cukrová homole, 396 m n. m.). Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 11
Po snídani přejezd do centra města. Cestou projedeme kolem slavného "chrámu" fotbalu - stadionu Maracanã, který stále drží světový rekord v návštěvnosti (200 tisíc diváků na zápas) a je považován za největší stadion svého druhu na světě. Následně se vydáme do Sambodromu - právě zde každoročně barevné průvody tanečníků samby předvádějí své dovednosti na nejslavnějším karnevalu světa. V centru Ria navštívíme moderní katedrálu ve tvaru pyramidy a náměstí Cinelândia. Kolem náměstí jsou seskupeny nejdůležitější stavby města jako například: Národní divadlo, Národní knihovna nebo Národní muzeum výtvarných umění. Přestávka na oběd, poté návrat do hotelu. Volný čas na opalování, nakupování suvenýrů nebo fakultativní výlety (za příplatek, popis níže). Přenocování v hotelu v Rio de Janeiru. (Trasa asi 50 km).

Den 12
Snídaně. Volný den na opalování na jedné z nejznámějších pláží - na Copacabaně! Večer pro zájemce jako jedna z možností samba show (popis viz níže). Večeře a přenocování v hotelu v Rio de Janeiru.

Den 13
Po snídani volný čas až do doby vystěhování. Transfer na letiště a zpáteční let do Polska (přes jedno z evropských letišť). Přesný čas srazu určí delegát Rainbow na místě.

Den 14
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Prosíme, vezměte si s sebou vhodný oděv (nepromokavé bundy, dlouhé kalhoty a tenké halenky s dlouhými rukávy na procházku džunglí), neklouzavou obuv (např. trekkingové boty nebo tenisky - kluzké kameny v blízkosti vodopádů) a masku/brýle k potápění během safari v Iguazu. Je vhodné mít s sebou také repelent, baterku a náhradní baterie pro fotoaparáty (ubytování v lodge je bez elektřiny).
- Na území Amazonie je doporučeno očkování proti žluté zimnici (ve žluté knížce Sanepidu).Tip z okolí
Rio de Janeiro hraje barvami na pláži i v centru města Copacabana, případně také Ipanema a Leblon jsou pro většinu turistů přijíždějících do Ria de Janeiro něco jako synonyma tohoto nejslavnějšího brazilského města. A pro značné procento z nich je pobyt na těchto plážích prakticky jediným bodem programu, vyjma samozřejmě obligátních výletů na Cukrovou homoli a k soše Krista Vykupitele na hoře Corcovado. Nelze se ostatně při pohledu na tu nádhernou scenérii moře a okolních strmých kopců divit.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.