Karneval v Riu de Janeiru

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Brazílie
Název ubytování Karneval v Riu de Janeiru
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 50 481 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

- v Rio de Janeiro *** - (4 započaté hotelové dny) - nachází se asi 300 m od Flamengo nebo Copocabany

-v Foz do Iguacu *** - (1 započatý hotelový den)

Pokoje: 2 lůžkové s vlastním sociálním zařízením s možností 1 přistýlky.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Rio de Janeiro ( přestup přes jedno z evropských letišť), přelet na trase: Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro, letištní poplatky, transfery: letiště-hotel-letiště, program viz. níže, ubytování v hotelu viz. níže, strava dle programu (snídaně + večeře nebo oběd, popř. obědový balíček), asistence zástupce Rainbow Tours při odbavení na letišti ve Varšavě, péče průvodce v Brazílii a Argentině, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena neobjemuje: vstupné do prohlížených objektů, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Orientační poplatek za účast v progamu je cca 155 USD + cca 40 USD na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.

Upozornění! Na místě je POVINNÝ POPLATEK za vstupné na Sambodrom cca 300 USD.Výlety v okolíFAKULTATIVNÍ VÝLETY (cena a realizace fakultativních výletů závisí na počtu zájemců a na čase vnitřních přeletů)

Favela Rocinha 
S průvodcem navštívíme typický dům obyvatel chudinské čtvrti - faveli a poznáme jejich útrapy a každodenní podmínky žití.

Botanická zahrada
Na ploše 140 ha se nachází cca 6000 druhů subropických a tropických rostlin. Od roku 1992 je zahrada biosférickou rezervací UNESCO.

Vodní Safari 
Výlet pod vodopády na lodích podobných raftům. Nezapomenutelný zážitek s nádhernými výhledy!ProgramKarneval 2017 • největší slavnost Ameriky • roztančené a sluncem rozpálené Rio de Janeiro • muzika, tanec a zábava po celý den • úžasné karnevalové kostýmy a peří • soutěže tanečních škol • jediná zábava toho druhu na světě • Sugarloaf Mountain​, obří socha Krista, stadion Maracaná • Vodopády Iguaçu 

Den 1
Rio de Janeiro, samba a karneval - skvělé trio přitahující návštěvníky z celého světa. Není zábavnější místo na Zemi, než jakým se stane Sambodrom v tomto žhavém období. Krásné kostýmy, úchvatné barvy, hlasitá hudba a mnoho dalších zajímavostí, tvoří nádherný průvod v rytmu samby. Školy samby, díky nímž je Rio de Janeiro tak známé, připravují tento naprosto jedinečný a nezapomenutelný karneval po celý rok. Samba je národním tancem Brazílie. Karneval v Rio de Janeiro je skvělou příležitostí jak poznat kulturu Brazilců a jejich radostný a roztančený temperament. Každá škola připravuje vlastní show, aby nám ukázala pravou tvář Brazílie. To není jen tanec a hudba, ale také velká dávka tradice a mentality a nezapomenutelné zábavy. Jedoucí krásně vystrojené platformy, tančící páry s transparenty, královny samby,velké orchestry a spousta skvělé hudby původem z Ria. Co více si přát? Stačí mít jen místo na Sambodrome (což je dlouhá ulice v centru Ria, která je obklopená tribunami, kde se každá škola promenáduje) a oddat se této jedinečné atmosféře v rytmu samby.

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz 2 hodiny před odletem na letišti F. Chopina ve Varšavě u stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letový řád najdete na:http://r.pl/rozklady. Let do Iguacu přes jedno z evropských letišť a přes Rio de Janeiro.

Den 2
Kolem poledne přílet do Foz do Iguaçu. Přejezd přes hranice a prohlídka Národního parku Iguazu na argentinské straně světoznámých vodopádů. Objevíme tajemství tropického deštného pralesa a naším očím se ukážou nádherné výhledy na vodopády. Přejdeme cca 2 km trasu po mostu až na vyhlídkovou terasu, odkud uvidíme nádherný vodopád Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo. Následuje přejezd přes "most bratrstva" zpět na brazilskou stranu. Procházka po stezce, na které uvidíme nádherné vodní kaskády, padající z různých výšek. Hlavním cílem naší výpravy bude opětovné setkání s vodopádem Garganta del Diablo, ale tentokrát z úplně jiné strany. Vodopád Garganta del Diablo je největší vodopád Iguaçu a měří 70m (větší než Niagára). Hukot padající masy vody přes čedicové police a všudypřítomný opar jsou nezapomenutelným zážitkem. Nákonec nás výtah zaveze na do horního patra vodopádů a budeme mít možnost pořídit si další jedinečné snímky. Pro zájemce možnost vodního safari (poplatek cca 90 USD). Večeře. Transfer do hotelu v Iguacu, ubytování a nochleh.

Den 3
Po snídani check out z hotelu, transfer na letiště ve Foz do Iguaçu a přelet do Rio de Janeiro. Transfer do hotelu. Procházka po městě, první kontakt se karnevalem v Riu. Odpoledne volný čas na odpočinek na vyhlášené pláži Copacabana nebo účast na velkém brazilském festivalu. Navrhujeme první noc po cestě strávit celou v hotelu, další noci můžete strávit celé na karnevalu (dle svých schopností a uznání. Večeře v hotelu a nocleh.

Den 4
Po snídani začneme prohlídku Rio de Janeiro, města definovaného Brazilci jako Cidade Maravilhosa - velké město, které bzučí po celý den. Samba, fotbal, sluncem zalitá pláž Copacabana a čtvrť Ipanema - to vše nejlépe vystihuje temperament a radost ze života obyvatel Rio de Janeira. Výjezd lanovkou na vrchol hory Corcovado, kde stojí slavná 38 m vysoká socha Krista Spasitele. V roce 2007 byla uznána za jeden ze 7 současných divů světa. Po cestě do centra půjdeme vedle známého "Chrámu fotbalu" - stadionu Maracanã, který je považován za největší svého druhu na světě. V zemi, ve které je fotbal téměř náboženstvím, ho mnozí dokonce nazývají "Chrám bohů". V centru Ria navštívíme Katedrálu ve tvaru pyramidy a následně přejdeme na "červené pláže" - Praia Vermelha, odkud nás lanovka vyveze až na vrchol kopce Pão de Açúcar (Sugarloaf Mountain, 396 m n.m.). Návrat do hotelu a večeře. (Trasa cca 50 km).

Den 5
Po snídani volný čas na odpočinek a opalování na jedné z pláží v Rio de Janeiro. V tento speicální den nás v 6:00 probudí Blocos de rua! Několika miliónové průvody ulicí tvořené místními organizacemi, společnostmi, sousedy a známými a zvou všechny ke společné zábavě! V pozdních odpoledních hodinách budete mít jedinečnou příležitost zažít nejžhavější noc karnevalu v centru města Rio de Janeiro! Nejbarevnější a nejznámější karneval na světě, který se datuje k roku 1723, vždy přitahuje davy turistů z celého světa do Ria a je zárukou nezapomenutelné zábavy. Tradice je začít karneval výběrem Krále karnevalu tzv. Rei Momo, který obdrží od starosty symbolické klíče od bran města a slavnostně zahajuje 5 bezstarostných dní plných zábavy a tance. Celé Rio de Janeiro žije karnevalem v noci i ve dne! Vrcholem karnevalu je průvod nejlepších tanečních škol, pro které je karneval vyvrcholením jejich celoroční práce. Barevné průvody tanečníků v odvážných kostýmech prezentují na Sambodromu své mimořádné taneční dovednosti. Veselý brazilský temperament a vzrušující rytmy bubnů tvoří výbušnou směs, které nemůžete odolat a navždy vám zůstane v paměti. Odpoledne oběd a přejezd na Sambodrom, v noci návrat do hotelu, nocleh. 

Den 6
Snídaně v hotelu. Volný čas na opalování na jedné ze skvělých pláží Rio de Janeiro, samostatnou prohlídku botanické zahrady nebo pro využití fakultativních výletů do faveli Rocinha a Národního Parku Tijuca (cca 70 USD). Během výletu výjezd na vyhlídkový bod, odkud se rozprostírá nejkrásnější výhled na Rio de Janeiro. V odpoledních hodinách doporučujeme pokračovat v neutuchající karnevalové zábavě. Večeře a nocleh v hotelu.

Den 7
Po snídani check out z hotelu. Volný čas na nákupy. Následuje transfer na letiště a zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas odletu Vám sdělí průvodce Rainbow Tours na místě).

Den 8
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění! 
- Pořadí jednotlivých bodů progamu může být změněno nebo obráceno.
- Prosíme, vezměte si s sebou neklouzavou obuv a lehkou ortalinovou bundu na procházku po Parku Iguaçu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.