Pohodový týden - Rila a Pirin - střecha Balkánu -

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Bulharsko, Evropa, Bulharsko
Název ubytování Ubytování Aau + Abp
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: 6x snídaně, 5x večeře, 1x bulharská večeře s hudbou (okusíte tradiční balkánské speciality včetně místní lidové hudby a tance).

Popis ubytování

Ubytování:6x ubytování v příjemných ***hotelech ve 2lůžkových pokojích se sprchou/WC.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceBulharsko, dovolená a zájezdy. Bulharsko leží na jihovýchodě Evropy a zaujímá centrální a východní část Balkánského poloostrova. Je zemí divokých, téměř liduprázdných hor a dlouhých písečných pláží. Prý je spojením Evropy s Orientem. V pohoří Rila najdeme nejvyšší vrcholy Bulharska i celého Balkánského poloostrova (Musala 2 925 m n. m.). Nejmohutnější řekou je Dunaj, tvořící severní hranici s Rumunskem. V Bulharsku je celkem devět národních parků, nejstarším je Vitoša poblíž Sofie, největším Strandža u hranic s Tureckem. Bulharská historie je plná bojů, tak typických pro Balkán. Bulharsko si svou nezávislost vybojovalo až na konci 19. Století, aby se pak krátce po 2. Světové válce zařadilo do komunistického bloku. Navzdory nepřetržitým ekonomickým problémům, se kterými současné Bulharsko bojuje, je zemí velice turisticky atraktivní a snad bude brzy i vyhledávanou. Místa, která stojí za to vidět, jsou rozeseta doslova po celém území země. Thrácká hrobka nacházející se poblíž Ruse, připomíná ještě dobu přelomu letopočtů. Na severovýchodně země, na březích řeky Jantary, leží město Veliko Tarnovo, které bylo balkánským centrem již ve 12. století. Pohoří Rila, Rodopy, Pirin či Stara Planina jsou outdoorovými ráji v každém ročním období. Kláštery Rilský nebo Rožanský jsou skvosty pravoslavné architektury a mekkou místních věřících. V podhůří pohoří Pirin se krčí malý vinařský ráj, Melnik. Ropotamo a Srebarna jsou přírodními rezervacemi evropského významu. Přímořským životem plným restaurací, hotelů a pláží tepou starobylá města Sozopol a Nesebar. V přímořském Balčiku si turisté připomínají rumunskou královnu Marii, která nechala vystavět komplex letohrádku, který se pyšní botanickou zahradou nebo tureckým minaretem. Moderní život na černomořském pobřeží se pak odehrává ve velkých přístavech Burgasu a Varně. Hlavním městem Bulharska je Sofie, město ležící na bývalé obchodní cestě spojující Cařihrad s Bělehradem. O tuto pozici vždy soutěžila Sofie s nedalekým Plovdivem, který disponuje malým, ale zrekonstruovaným historickým centrem. Nikdo při návštěvě Bulharska nesmí opomenout navštívit místní krčmu a s ní spojenou ochutnávku vynikajícího pečeného masa, zeleninového salátu a to vše zapít místním červeným vínem.Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán .Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, RumunskoA kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Běloruskodoplnujici popis destinaceBulharsko je ideální země ve které se dá skloubit poznávání s turistikou a relaxací u moře. Bulharsko s CK Poznání Vám tuto kombinaci nabízí. Bulharsko, to jsou hory, památky, překrásné moře s plážemi a vynikající bulharská kuchyně se skvělým vínem v rozumných cenových relacích.

Program zájezdu

1. den:

odlet z ČR do Bulharska. Přejezd do horského turistického městečka BOROVEC - tzv. bulharské „Chamonix“ v podhůří RILY, ubytování. Spojení obou skupin. Dle časových možností seznámení s podhorským okolím, večeře (3 noci na stejném místě).

2. den:

snídaně, základní varianta )náročnost 2 z 5, 5 hod.,↑550 m, ↓550 m): z BOROVCE lanovkou na JESTREBEC (2 300 m n. m.), příjemnou cestou dojdeme k Musalským plesům se stejnojmennou chatou s výhledem na nejvyšší vrchol Bulharska. Po značené cestě začneme stoupat na nejvýše položené a zároveň nejhlubší jezero Rily ALEKO a dále až na vrchol MUSALA (2 925 m n. m.) s meteorologickou stanicí a krásnými panoramatickými výhledy, zpět stejnou cestou. Lehčí varianta (1 z 5, 3 hod., ↑120 m, ↓120 m): túra k jezeru a zpět stejnou cestou, večeře.

3. den:

snídaně, odjezd do západní oblasti RILY připomínající slovenské Roháče. Základní varianta (2,5 z 5, 8 hod., ↑450 m, ↓450 m): Od horské chaty podél potoka pod rozeklané skalnaté zuby MALJOVICKÉ RILY. Nenáročný výstup kolem překrásných ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2 730 m n. m.). Zpět k autobusu s možností okružní cesty podél Maljovických jezírek a jezera JONČEVO. Těžší varianta (3 z 5, 8 hod., ↑900 m, ↓900 m): pro turistické nadšence možnost výstupu na vrchol ORLOVEC (2 685 m n. m.) s naprosto fantastickým pohledem do kolmých a temných stěn okolních vrcholů. Odjezd na ubytování, večeře.

4. den:

snídaně, základní varianta (1 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): přesun z RILY do pohoří PIRIN se zastávkou u jedinečného RILSKÉHO MANASTIRU (UNESCO), návštěva klášterního komplexu. Nenáročná túra od kláštera ke kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možností návštěvy poustevny sv. Ivana. Odpolední odjezd do horského střediska BANSKO, ubytování, večeře (3 noci na stejném místě).

5. den:

snídaně, základní varianta (3 z 5, 7 hod., ↑950 m, ↓1 000 m): transferem do nitra PIRINU pod majestátný mramorový jehlan VIHREN (2 914 m n. m.). Od stejnojmenné chaty se vydáme okružní cestou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Staří Slované věřili, že na Vihrenu je sídlo boha bouří a blesků - Peruna. Sestup do sedla pod hřeben KONČETO a dále sestupovou cestou mezi Vihrenem a KUTELEM k chatě BANDERICA, odjezd transferem do hotelu, večeře.

6. den:

snídaně, základní varianta (2,5 z 5, 7 hod., ↑800 m, ↓1000 m): opět pod majestátný VIHREN, ale tentokrát opačným směrem okolo BANDERIŠSKÝCH PLES s výstupem do sedla a dále přes vrchol MALKA TODORKA (2 706 m n. m.) na pyramidu TODORINA VRCHU (2 746 m n. m.) s nejkrásnějším rozhledem přes celý Pirin, zpět stejnou cestou nebo okružním sestupem kolem horských ples do údolí, lehčí varianta (2 z 5, 6 hod., ↑450 m, ↓600 m): turistika kolem BANDERIŠSKÝCH PLES, odjezd na ubytování, večeře.

7. den:

snídaně, odjezd do SOFIE. V rámci časových možností návštěva historické části města, odjezd na letiště a odlet domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.