Castellastva

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Černá Hora
Název ubytování Castellastva
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 13 319 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotel Castellastva se nachází v malém letovisku Petrovac, méně než 30 minut jízdy od Budvy – nejoblíbenější město na černohorském Jadranu. Nachází se na úpatí malebné hory, cca 300 m od pláže, obklopen středomořskou vegetací, hotel je díky své jedinečné poloze oázou klidu a míru. Ve vzdálenosti cca 400 m od budovy je zastávka MHD, kde autobusy odjíždějí na Budvu a Bar (a dále do Starého Baru). V noci ožívá městská promenáda podél pláže. V blízkosti hotelu jsou k dispozici obchody a místní restaurace. Město Petrovac je známé pro možnost klidného odpočinku, přitahuje hlavně městskou oblázkovou pláží a nachází se v zátoce v blízkosti pláže Luczice. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 1 hod. (připoj do Podgoricy), další transfery z letiště Dubrovník cca 3 hodiny.

Pokoje
V hotelu Castellastva je 171 zcela nových, komfortních 2 lůžkových pokojů rozmístěných v několika segmentech budovy a samostatná část se 14-ti 2 pokojovými apartmány. Celý hotel byl kompletně zrekonstruován a rozšířen v létě 2014, znovu vystaven kategorizaci a tím získal další **. Standardní 2 lůžkové pokoje se nachází uprostřed zeleně v terasovitě uspořádaných budovách. Všechny pokoje mají terasu nebo balkon. K vybavení pokoje patří: francouzská postel, individuální klimatizace (zdarma), TV se satelitním příjmem a plochou obrazovkou, lednička, trezor, telefon, fén. Můžete si pronajmout dětskou postýlku (přibližně 7 EUR/den).

Vybavení
Recepce 24 hod., lobby, restaurace s terasou obklopená zelení, kavárna se sluneční terasou, výtah, venkovní bazén (sladká voda) s odděleným brouzdalištěm pro děti a bazén s vířivkou, bar u bazénu, parkoviště. V hotelu Castellastva je k dispozici zdarma Wi-Fi, která zahrnuje většinu místností. Ve vybrané části městské pláže mají hoteloví hosté nárok na 10% slevu na pronájem židle a slunečníků (cca 9 EUR/den/set).

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu s možností rozšíření o obědy (příplatek cca 7 EUR/den při nákupu po celou dobu pobytu).

Sport a zábava, SPA
V hlavní sezóně jsou v hotelu Castellastva k dispozici animace pro děti v místním jazyce. V letní sezóně 2015 hotel plánuje zahájit mini lázeňské centrum se saunou a posilovnou. Několikrát za měsíc hotel pořádá divadelní představení místních umělců.

Místní kategorie
****

Náš názor
Hotel Castellastva doporučujeme klientům, kteří mají rádi klidný a pohodlný odpočinek. Nachází se v malebné oblasti hor v srdci půvabného městečka. Je ideální pro relaxaci, na procházky a výlety po okolních památkách. Nově zrekonstruovaný hotel v roce 2014.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramDen první
Sraz u přepážky Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla (platí pro všechna letiště). Aktuální letový řád, prosím, zkontrolujte na webu r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, poupání v moři a výlety.

Den poslední
Odjezd z hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu vám dá delegát Rainbow Tours na místě).  Návrat do Polska.

Upozornění! V rezervaci prosíme o vyplnění údajů z dokladu totožnosti zákazníka (občanský průkaz nebo cestovní pas), se kterým budete cestovat.Výlety v okolíMONTENEGRO TOUR - cena cca 45 EUR
Černá hora v kostce. Ideální řešení pro ty, kteří chtějí v jednom dni poznat pobřeží a hory této krásné země. Prohlídka začíná ranním výjezdem do Kotoru - staré město jako celek bylo dědictvím UNESCO. Po prohlídce volný čas, a pak cesta malebnou vyhlídkovou cestou do horské části země. Po cestě, se zastavíme na panoramatické terase s výhledem ve výšce 900 m nad Kotorskou zátokou (tzv. fjordu na Jadranu). Na konci cesty se nachází obec Njeguszi, místo proslulé největší dynastie Petrović Njegosza a domácí sušenou šunkou, sýrem a vynikající rakijou, kde se zastavíme na ochutnávku těchto pochoutek. Dalším bodem výletu je jízda autem přes obec PN Lovćen do Cetynie bývalého hlavního města Černé Hory. Během cesty projedeme vyhlídkovou cestou s panoramatickým výhledem na centrální části země, často zvané kamenné moře - obraz rozptýlených velkých ploch nepokrytých zelení a holých opuštěných hor. V Cetynii krátká procházka s průvodcem a volný čas, pak pojedeme na pobřeží panoramatickou cestou podél Budvanské Riviery. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

ALBÁNIE – ORIENT EVROPY - cena cca 45 EUR
Pokud vám v průběhu prázdnin nestačí pouze jedna země, výlet do Albánie bude skvělou volbou. Na programu, je průzkum neznámých zákoutí, které nastavují nové trendy v cestovním ruchu. Vyjedeme brzy ráno, a dáme se na cestu do Kruji, město je často nazýváno albánským Krakovem, kde zůstaneme na starém trhu, nad kterým dominuje malebná bílá pevnost. Ve volném čase oběd, který se skládá z tradičních albánských pokrmů. Na zpáteční cestě se zastavíme ve městě Shkodra, jednom z nejstarších měst v Albánii, kde se kromě procházky městem podíváme do zámku Rozafa, s nádherným výhledem na Skadarské jezero - největší a nejmalebnější jezero na Balkáně. Po cestě po albánských silnicích máte také možnost vidět systém bunkrů - symbol po celá desetiletí vládnoucího režimu Envera Hodžy, jsou zobrazením každodenního života, které umožní lepší pochopení tohoto specifického kraje, kdysi zcela odříznutého od světa. Pak se vrátíme k hranici, následuje transfer do hotelu. Zpět budeme v pozdních večerních hodinách. Do Albánie můžete vstoupit s českým občanským průkazem, pas není vyžadován.

KAŇONY ČERNÉ HORY - cena cca 45 EUR
Černá Hora není známa pouze krásným pobřežím, ale i mohutnými horami, rychle tekoucími řekami, jejichž hluboká koryta vyhloubily kaňony. Tématem prohlídky je krása scenérie horského části Černé Hory. Během cesty půjdeme do kaňonu Moraczy na sever k PN Bjelasica, a odtud do kaňonu Tara – největší kaňon v Evropě a třetí nejhlubší na světě. Vrcholem je most na Taře, který je téměř půl kilometru dlouhý, je zavěšen 150 m nad řekou a spojuje oba okraje kaňonu. Až do poloviny dvacátého století to byl nejsilnější most v Evropě! Po přestávce u panoramatu kaňonu, přejdeme přes hory do hlavního města Žabljak, a odtud k jezeru Black (Černé jezero), Jezero se nachází v samém srdci PN hor Durmitor mezi jejich nejvyššími vrcholy. Během výletu, se kromě objevování krásné přírody, můžete také těšit také na horské lahůdky (během večeře je podáván horský pstruh nebo tradičně pečený steak), a nakoupit si kulinářské suvenýry - med, džem a brandy. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.

OHRIDSKÉ PERLY A PRVNÍ SLOVANÉ - cena cca 65 EUR
Vyrážíme časně ráno a naše cesta povede přes Albánii. Míjíme města jako Skadar, Lezha a Tirana než dorazíme k největšímu pokladu Makedonie, starobylého městu Ohrid, které se nachází na úpatí hor Galichica a na břehu jnejčistšího jezera na Balkáně. Řekové a Římané ho nazývali město světla, v dnešní době je spojován s prvními slovany,  Cyrilem a Metodějem. Ohrid je jedinečné město svého druhu na Balkáně, které je již od roku 1979 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Uvidíme také Ohridské jezero ,kostel sv. Sophie, kde si prohlédneme krásné fresky starých mistrů a poznáme historii otců Slovanů. Navštívíme rovněž antický amfiteátr, impozantní pevnost Samuela, která nabízí krásný panoramatický výhled. Následovat bude výletní lodí na jezeře Ohrid kde uvidíme, mimo jiné, majestátní hory a okolní bývalé rybářské vesnice. Uvidíme také muzeum papíru, a odhalíme tajemství místních Ohridských perel, které josu nezapomenutelným suvenýrem z cesty do Makedonie. V odpoledních hodinách pauza na oběd (za příplatek). Volný čas v centru města Ohrid.

Upozornění! Prohlídky jsou vedeny v polštině. Jejich pořadatel není Rainbow Tours, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Program také stanovuje ceny a podmínky výletů, takže všechny stížnosti by měly být směrovány na pořadatele. Popisy a ceny zboží v katalogu jsou pouze orientační, pro podrobnější informace, prosím, kontaktujte našeho zástupce v Albánii. Delegát je pouze zprostředkovatelem při zápisu volitelných akcí. Min. počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé z výletů organizovány.CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). UPOZORNĚNÍ. Přílet do Podgoricy ve vybraném termínu (při odletu z Varšavy), nebo do Dubrovníku v Chorvatsku a transfer přes chorvatsko-černohorské hranice. Při přejezdu je třeba se prokázat cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, strava, jiná než ta, která je uvedena v popisu stravování v každém z hotelů, nápoje k pokrmům, pokud není uvedeno jinak, ubytovací taxy splatné na místě, cca 1,5 EUR / den / osoba a další osobní výdaje.JinéČerná Hora základní informace

Měna
EUR - Euro. (I když Černá Hora není oficiálně v eurozóně nebo v EU). Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. Americké dolary lze směnit v bankách v každé vesnici.

Spropitné
Je všeobecně přijatelné nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací. Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Černé Hory na základě průkazu totožnosti.

Čas
Stejný jako v Česku.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR; 1 l vody - 0,6 EUR; pivo v baru od 1,5 - 3 EUR; káva v kavárně od 0,5 - 1 EUR. Ceny ve střediscích jsou mírně vyšší v hlavní sezoně, a to i ty v centru země, než po sezoně.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech, stojí poštovní schránky, často v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Neexistuje zde veřejný telefonní systém. Místo toho jsou v internetových kavárnách k dispozici velmi levné a dobře dostupné VoIP služby. Mobilní telefony fungují v celé Černé Hoře. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční - drahé. Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem. Doporučujeme si vzít telefon, který je odblokován a při příjezdu si zakoupíte místní předplacenou kartu.

Černá Hora / Budvanská Riviéra
Je to sice malá oblast, ale má každému co nabídnout. Různorodá, včetně písečných pláží, malebných hor, pobřežních měst a tajemných klášterů. Nejoblíbenější písečná pláž táhnoucí se celých 13 km na hranici s Albánií, staré město v Budvě a Kotoru.

Budva
Je nejoblíbenější rekreační středisko, žije od rána do večera a nabízí mnoho turistické zábavy. Největším lákadlem města, je kromě pláže krásné středověké staré město, které se tyčí nad citadelou. Je zde nemožné se nudit, a přivezené zážitky a fotky jsou jedinečné.

Odlety z: Varšavy, Gdaňsku a Poznaně. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.