Černá Hora - Pohodový týden - Tajemné a čarovné Pr

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Černá Hora, Evropa, Černá Hora
Název ubytování Ubytování Aah+Cpp+Cpl
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: polopenze

Popis ubytování

Ubytování:Ubytování je ve ****hotelu přímo na břehu Plavského jezera. Interiér a vybavení hotelu uchovává příjemnou balkánskou atmosféru se všemi pro a proti.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceČerná Hora - 3. června 2006 byla po referendu o nezávislosti po 80 letech obnovena nezávislost republiky Černá Hora. V roce 1991 byla Černá Hora, vyhlášena za ekologický stát..Slunečné pláže, množství nádherných chráněných zátok, mimořádně čisté a průzračné moře i bujná středomořská vegetace spolu s nádhernými starobylými městy s pevnostmi, kláštery i mešitami jsou zárukou dovolené, na kterou se nezapomíná. Černá Hora je jeden z nejhornatějších balkánských států s obrovskými sladkovodními jezery, průzračnými řekami, zelenými pastvinami s tisícihlavými stády ovcí, azurovými horskými plesy a samozřejmě spousty vrcholů přesahující 2300 m.n.m., proto si zde vybere nejenom milovník mořských pláži, ale i vášnivý turista či cyklista.Obecně se o Balkánu říká, že kdo nejedl a nepil na balkánském poloostrově, jako by tam vlastně ani nebyl. O Černé Hoře to platí možná dvojnásob. Z čerstvé zeleniny a lahodného domácího sýra Vám místní vykouzlí neskutečné množství salátů, na které budete dlouho vzpomínat. Předvedou Vám produkci místních klobás, vyhlášeného pršutu, skvělého jehněčího i mořských plodů a ryb … Určitě nazapomeňte okusit místní skvělá vína i pálenky. V každé vesnici se nabídka i chuť mění a vy máte nutkání neustále posouvat se dál, a objevovat další části Černé Hory. Místní obyvatelé jsou přátelští a pohostinní a jazyková bariéra je takřka minimální. Připadá Vám to vše spíše jako sen? Tohle je pravý obraz Černé Hory. Na rozdíl od Chorvatska je to vše v příjemných cenových relacích.CK Poznání nabízí širokou nabídku zájezdů v několika níže uvedených destinací.Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán .Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, RumunskoA kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Běloruskodoplnujici popis destinaceČerná Hora - Pro návštěvníka Černé Hory je fascinující velký výškový rozdíl mezi hladinou moře a horským hřebenem na poměrně krátkou vzdálenost několika kilometrů. Všechna pohoří jsou poznamenaná silnou ledovcovou říční erozí.. Na jejich svazích jsou stezky vhodné pro horskou pěší turistiku. Černá Hora má nevelké nížiny a rozprostírají se jen okolo dolních toků několika řek. Černá Hora je omývána Jaderským mořem. Pobřeží je velmi členité s množstvím malých zálivů, ostrovů, poloostrovů a skalních útesů. Průměrná lednová teplota moře v Černé Hoře je 12°C, červencová 25°C. V moři se dá koupat 180 dní v roce.

Program zájezdu

1. den:

odjezd dopoledne z ČR přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Černé Hory.

2. den:

příjezd k proslulému PLAVSKÉMU JEZERU ledovcového původu, největšímu v Černé Hoře, které se rozkládá mezi dvěma pohořími - Prokletije a Visitor, snídaně, ubytování v hotelu na břehu jezera, odpočinek nebo pro zájemce procházka do nedalekého PLAVU - města s řadou muslimských památek z osmanské doby, z nichž nejznámější je Sultánská mešita, pěšky z Plavu, základní varianta (2 z 5, 5,5 hod., ↑850 m, ↓850 m): pohodový výstup na CECUNSKO BRDO, odkud jsou výjimečné vyhlídky na plavské údolí, kolem salaší naučnou přírodovědeckou stezkou na vrchol KOFILJAČI (1 825 m), návrat KONJSKIM OBOREM zpět do Plavu, návrat do hotelu, večeře.

3. den:

snídaně, krátký přejezd na túru do masivu VOLUŠNICA (1 879 m) na černohorsko-albánském pomezí, jehož vrchol TALJANKA (2 056 m) sice nepatří k těm nejvyšším, ale je znám jako nejlepší vyhlídkový bod této oblasti a je úplným rájem pro fotografy horských scenérii, 600 m vysoká jižní stěna se strmě klene nad nádherným údolím Grbaja (1160 m). Základní varianta (2,5 z 5, 6,5 hod., ↑950 m, ↓1 050 m): celodenní turistika s impozantními výhledy nejen na známý tříhlavý vrch KARANFILU (čili Karafiátu), ale především na albánskou, salašemi posetou krajinu, zastávka v muslimském městečku Gusinje, zpět do hotelu, večeře.

4. den:

snídaně, výjezd do sedla Trešnjevik s občerstvovací základnou - již odtud se nám naskytne velkolepý pohled na severní panorama třech skalnatých vrcholů, základní varianta (3 z 5, 6 hod.,↑ 900 m,↓900 m): výstup lesní pěšinou k salaším osady Štavnik, horský masiv KOMOVI se prudce zdvihá z údolí řeky Peručica jako mohutná horská pyramida, výstup z úpatí (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), zpět do hotelu, večeře.

5. den:

snídaně, základní varianta (2,5 z 5, 5,5 hod.,↑ 450 m,↓450 m): místní dopravou se přesuneme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JEZERU obklopenému ostře tesanými skalnatými masivy, jehož křišťálově průzračnou modrou vodu v Černé Hoře znají pod přezdívkou „Šťastné jezero“, kde podle starých legend dochází ke šťastným a radostným chvílím v manželském soužití, zpět do hotelu, večeře.

6. den:

snídaně, základní varianta - odpočinkový den (1,5 z 5, 6 hod.,↑250 m, ↓250 m): autobusem do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné přírodní útvary GRLJA, OKO SKAKAVICE. Náročnější varianta (3 z 5, 8,5 hod., ↑1 400 m, ↓1 400 m): opět navštívíme hranici Černé Hory a Albánie. Pro nejzdatnější milovníky turistiky je připraven výstup na nejvyšší bod Černé Hory, vrchol ZLA KOLATA ( 2534m). Autobusem návrat do hotelu, večeře.

7. den:

snídaně, krátký přejezd na PRAMENY ALIHO PAŠI pojmenované po albánském vojenském vůdci, který ovládal oblast východní Černé Hory, některé z pramenů údajně obnovují ztracenou sílu, turistika na masiv VEZÍROVA BRADA s několika alternativami náročnosti, turistiku zakončíme v městečku GUSINJE, návrat do hotelu, večeře.

8. den:

snídaně, volné dopoledne, v poledních hodinách odjezd, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.

9. den:

příjezd do ČR odpoledne.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.