Šumava na sněžnicích

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Česká republika
Typ ubytování Horská chata a penzion
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 2 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nekonečné pláně a lesy Šumavy, pokryté zářivě bílou peřinou jiskřivého sněhu nás budou lákat k prozkoumání. Vydáme se na cestu poněkud netradičně - nasadíme sněžnice a vydáme se na čtyřdenní putování západní Šumavou. Naším průvodcem bude místní znalec, se kterým budete mít možnost se pobavit o rostlinstvu i živočišstvu Šumavy nebo také o složitosti současné situace kolem kácení/nekácení smrkových porostů. Každý den nás čeká cca 20 km pochodu zasněženou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Popis lokality ubytování

Program1. První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Umožní-li to sněhové podmínky, sněžnice nasadíme hned u nádraží a vydáme se na cestu přes vrch Polom a kolem jezera Laka do obce Prášily, kde nás čeká první nocleh.2. Po snídani vyrazíme okolo Prášilského jezera na vrchol Poledníku s bývalou vojenskou rozhlednou, skrz zasněžené lesy a údolím Roklanského potoka dojdeme do Modravy a odtud je to již jen kousek na naše další místo noclehu ve Filipově Huti.

3. Tentokrát se vydáme na cestu údolím Modravského potoka k hájence Březník, kde můžeme nasát atmosféru románu K. Klostermanna (anebo točené pivo :-) ) dále nás čeká přechod Černé hory s pramenem Vltavy a dále přes nejvýše položenou obec u nás - Bučinu a Knížecí pláně do našeho posledního místa noclehu v obci Borová Lada.

4. Ihned ráno podle míry únavy a požadavků na časy odjezdů do našich domovů se vydáme na kratší túru, pěšky a dopravou se dopravíme do Vimperka, kde naše společné zimní putování ukončíme.


Poznámka: sněžnicové vybavení je nutné zajistit si předem sami. (sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně) Nevlastníte-li některou součást vybavení, je možné si ji za speciální ceny půjčit v naší půjčovně. (nutná rezervace nejpozději 7 dní předem a osobní vyzvednutí v Brně na prodejně zájezdů)

Zájezd vypravíme i v libovolném termínu: pro skupinky minimálně 4 osob v termínech leden až duben. Poptávky posílejte na zakazky@kudrna.cz.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.