Argentina, Chile a Velikonoční ostrovy - daleko od civilizace

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chile
Název ubytování Argentina, Chile a Velikonoční ostrovy - daleko od civili...
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 84 316 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely kategorie ***

Pokoje: dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením (možnost 1 přistýlky).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaCena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Santiaga de Chile a ze Santiaga de Chile do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní let Santiago de Chile - Velikonoční ostrov - Santiago de Chile, letištní poplatky, dopravu letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravu dle programu (snídaně a večeře nebo oběd / lunch box), služby průvodce, pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Cena nezahrnuje vstupenky do navštěvovaných objektů a další osobní výdaje. Náklady za účast v programu (povinný poplatek, včetně vstupenek) 230 USD + cca 60 USD jako spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.ProgramSantiago de Chile • Valparaiso • Velikonoční ostrov • Rapa Nui • Aconcagua - nejvyšší andský vrchol • argentinská Mendoza • Cajón del Maipo

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální řád odletů sledujte na: http://r.pl/rozklady. Odlet do Santiago de Chile (přes jednoho z evropských letišť).

Den 2
Příjezd do Santiago de Chile, transfer do hotelu a ubytování. Po krátkém odpočinku prohlídka hlavního města Chile, které se nachází v údolí mezi majestátním andským pásmem a nadmořskou kordillerou. Santiago de Chile je městem kontrastů - mrakodrapy moderní úřední čtvrti zvané "Sanhattan" kombinované s koloniálními památkami ukrytými v historické části města. Dnes je Santiago de Chile považováno za jedno z nejdůležitějších ekonomických, finančních a kulturních center v celé Jižní Americe. Prohlídku začneme v hlavní dopravní tepně města - Alamedě. Stanoví nejen srdce města, ale také seskupení mnoha významných institucí a historických památek včetně Chilské univerzity. Poté navštívíme prezidentský palác La Moneda a hlavní náměstí - Plaza de Armas. Zastavíme se také na jednom z nejstarších a největších trhů v Chile - Mercado Central - volný čas na ochutnání místních specialit. Prohlídka města skončí na vrcholu San Cristobal, který poskytuje překrásný výhled na Santiago de Chile. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 30 km.

Den 3
Po snídani odjezd do druhého největšího chilského města - Valparaíso. Název města v překladu znamená "rajské údolí" a jeho lokalita v kopcích doslova vyrůstajících z Tichého oceánu potvrzuje jedinečný charakter tohoto místa. V roce 2003 byly historické části města Valparaiso zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Město je rozděleno do dvou částí: uspořádané a moderní obchodně-úřední části nazývané El Plan a historické části města plné klikatých uliček, barevných domků a slepých ulic rozmístěné na čtyřiceti dvou kopcích vznášejících se nad Valparaiso. Obě části města jsou spojeny pomocí šestnácti vláčků-výtahů, které značně usnadňují nejen šplhání po strmých ulicích města, ale také orientaci v jeho topografii. Mezi obyvateli Valparaiso převládá názor, že pouze ten, kdo se ve městě narodil, se v něm nikdy neztratí, jelikož zdejší spleť úzkých chodeb, schodišť a malých uliček může být pro cizince velmi zrádná. Prohlídku začneme v domě Pabla Nerudy, chilského nositele Nobelovy ceny. Potom se projdeme po jednom z mnoha kopců, odkud budeme moci obdivovat krásné panorama města a nakonec se konečně přemístíme do výtahu a vrátíme se do spodní části města na Plaza Sotomayor: náměstí, které je srdcem města. Prohlédneme si také přístavní část Valparaísa. Návrat do Santiaga de Chile. Večeře a nocleh. Trasa cca 200 km.

Den 4
Po snídani check-out z hotelu, doprava na letiště a odlet na Velikonoční ostrov. Přivítání na letišti. Doprava do hotelu, ubytování. V odpoledních hodinách odjezd do vesnice Orongo, která se nachází u jezera v kráteru sopky a zastávka na hledisku na okraji sopky Rano Kau. Pro zájemce speciální polynéský večer, během nějž se za zvuků polynéských rytmů a v doprovodu tanečníků přesuneme do dob prvních osadníků ostrova, cena cca 120 USD/osoba.

Den 5
Po snídani se vydáme na prohlídku Velikonočního ostrova, který leží v Tichém oceánu, téměř 4 tisíce km od západního pobřeží Jižní Ameriky. Ostrov je znám především z tajemných soch Moai, jejichž vznik je dodnes stále záhadou. Za sochaře byli označeni např. mimozemšťané, obyvatelé Atlantidy a námořníci. Dnes se většina archeologů přiklání k teorii, že sochy vytvořili obyvatelé ostrova a představují bohy nebo zesnulé předky. Ostrov byl obydlen již od 4.-5. století Polynésany, kteří na ostrov dorazili. Vyvinuli zde svou vlastní kulturu, přivezli hieroglyfy a vytvářeli skalní oltáře. Dodnes jsou zde viditelné polynéské vlivy a to i v názvu ostrova - Rapa Nui nebo jeho hlavního města Hanga Roa. Sochy Moai byly vytesané ze sopečné horniny v sedmnáctém a osmnáctém století. Proces tesání zahrnoval několik etap, nejprve byly vyhloubeny chodby kolem soch, tvarovaná tvář a trup, poté se pod ně podkopávalo. Doposud nejasným zůstává způsob dopravy. Největší dojem vyvolává soubor 15 soch umístěných na 160 metrové platformě v Abu Tongariki, a nejvíce rozeznatelné sochy Moai v Athu Tahai se nacházejí v hlavním městě Hanga Roa. Nejvyšší ze soch má 8,7 m, nejmenší 5,6 m, některé mají pokrývku hlavy, ostatní jsou nedokončené. Prohlédneme si Rapa Nui, působivé, monumentální sochy Moai střežící ostrov stanovící jeho symbol (nachází se jich zde kolem 150). Den zakončíme chvílí odpočinku na krásné pláži.

Den 6
Snídaně, volný čas na prozkoumání ostrova například na jízdním kole. Check out a doprava na letiště. Let do Santiaga de Chile. Doprava do hotelu, ubytování a volný čas. Večeře a nocleh.

Den 7
Snídaně. Jízda malebnou horskou trasou do Mendozy. Serpentýny nás dovedou až do výšky 3200 m nad mořem a v určitém okamžiku budeme dokonce moci spatřit nejvyšší vrchol Jižní Ameriky - Aconcaguu. Cestou mineme lyžařský vlek Portillo, pod nímž doslova projedeme skrze jeden z mnoha tunelů vytesaných do skály. Budeme si také moci povšimnout nepoužívané železniční transandské trati, dávného symbolu bohatství a rozvoje regionu, která zde chátrá od roku 1984. Poté překročíme argentinsko-chilskou hranici a dostaneme se k přirozenému mostu přes řeku Las Cuevas - Puente del Inca (2700m nad mořem), základně pro výpravy na Aconcaguu a osadám kolem horkých pramenů. Břehy řeky jsou žluto-oranžové barvy, kterou získaly díky síře z horkých pramenů. Lázně dnes již nejsou používány, ale zajímavým způsobem se přetvořily v tento přírodní zázrak. Prohlédneme si také hřbitov andynistů a historickou poštu. Po příjezdu ubytování. Večerní procházka po koloniálním městě. Večeře a nocleh.

Den 8
Snídaně. Odjezd na prohlídku vinařství a města - hlavní náměstí, vrchol, park. Mendoza, která se nachází ve výšce 700 m nad mořem, je dnes rušným, poměrně moderním městem, ale její počátky sahají až do šestnáctého století. Je pojmenována podle chilského armádního generála, v roce 1861 byla téměř kompletně zničena nejstrašnějším zemětřesením v dějinách Jižní Ameriky. S pomocí čtyř států, jejichž jména dnes nesou čtyři hlavní náměstí, byla neobvykle rychle přestavěna. V současné době je hlavním městem provincie Mendoza, kde je produkováno více než 70% argentinských vín. Budeme mít možnost nahlédnout do výrobního procesu těchto vín a některá i ochutnat. Odrůdou vína, pro které je Mendoza nejznámější je Malbec, francouzská odrůda, která se stala hlavním zbožím argentinského trhu s vínem. Večeře a nocleh.

Den 9
Snídaně. Čas na odpočinek v Mendoze. Pro zájemce:
• Bike tour - můžete si zapůjčit jízdní kola a vybaveni mapou se vydat na turné po vinné stezce. Sami rozhodnete, do kterých vinařství zavítáte a která vína ochutnáte (cena 120 USD - pronájem kol bez degustace)
• Rafting - splav čokoládové řeky pod dohledem specializovaného týmu. Není vyžadována předchozí zkušenost (cena 70 USD, půldenní splav)
• a / nebo jízda na koních (cena 80 USD) se skutečným argentinským grilováním (cena 110 USD) - možnost pocítit se jako skutečný argentinského kovboj - gaucho.

Den 10
Snídaně. Check-out. Cesta zpět do Santiaga de Chile. Projedeme kouskem bývalé nejrychlejší koloniální trasy od Tichého oceánu do Buenos Aires. Cestou z Mendozy mineme hráz Potrerillos, která se přičinila na vzniku jezera s neobvyklým modrým odstínem, do nějž ústí řeka Mendoza, která je oblíbeným místem pro rafting. Cestou se zastavíme ve vesnici Uspallata, která leží ve výšce 1859 m n. m. Zde bylo v devatenáctém století přetavováno železo pro výrobu dělových koulí používaných v boji za nezávislost proti Španělům. Město je neméně známé také jako scenérie filmu Sedm let v Tibetu. Spatříme pomník Krista Vykupitele a dosáhneme nejvyššího bodu trasy na 3810 m. Ve večerních hodinách návrat do Santiaga. Ubytování, večeře a nocleh.

Den 11
Po snídani návštěva kaňonu Maipo, který se nachází jen pár desítek kilometrů od hlavního města země. Kaňon se nachází na stejnojmenné řece a stanoví fantastické oddechové místo pro obyvatele Santiaga, kteří si sem jezdí odpočinout od každodenního shonu metropole. Spatříme krásný přírodní amfiteátr Monumento Natural El Morado, tyrkysové vody Embalse El Yeso, které spolu s blízkým Laguna Negra tvoří primární zdroj pitné vody pro městské komunity; vulkanické masivy San Juan nebo Marmolejo, který je nejjižnější šestitisícovkou na světě. Navštívíme nejvýznamnější město regionu San Jose del Maipo, kde si uděláme přestávku na oběd (za poplatek). Na zpáteční cestě do Santiaga, kam bychom měli dorazit v pozdních odpoledních hodinách, zastavíme také v jedné z místních termálních lázní. Večeře a nocleh.

Den 12
Po snídani check-out z hotelu a volný čas do odjezdu na letiště. Poté doprava na letiště a zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (o přesném času odletu Vás bude informovat průvodcem Rainbow Tours na místě).

Den 13
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Během mezinárodních a vnitrostátních letů platí celkový zákaz přepravy produktů organického původu (potravin), včetně těch obdržených na palubě letadla.
- Osobám s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí je doporučena konzultace se svým lékařem.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.