Chile - Velikonoční ostrov

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chile
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 119 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejtajemnější ostrov s 18 gigantickými kolosy v kombinaci s jedním z nejexotičtějších ostrovů světa zaslouží Vaši zvláštní pozornost při výběru zájezdu.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Sraz na letišti, odlet do Santiaga de Chile.

2. den - SANTIAGO DE CHILE

Přílet do hlavního města Chile – Santiaga, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne prohlídka města a jeho největších atrakcí - kostel San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal). Nocleh v Santiagu de Chile.

3. den - SANTIAGO DE CHILE - CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA – MOON VALLEY

Snídaně. Transfer na letiště a přelet do Calamy s následným transferem do města San Pedro de Atacama. Odpoledne návštěva měsíční krajiny Valle de la Luna v pozadí se zasněženým vrcholkem sopky a krásným západem slunce, kdy se okolní kopce zahalí do plejády různých odstínů barev. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den - SAN PEDRO DE ATACAMA – TOCONAO – ATACAMA SALT FLAT

Po snídani návštěva města San Pedro de Atacama – centrum paleolitické civilizace, kterému dominuje skalní pevnost. Následuje návštěva vesničky Tulor, která je stará přibližně 3000 let a je nejstarší doloženou osídlenou vesnicí v údolí a pevnosti Pucara de Quitor. Odpoledne návštěva vesnice Toconao, další zastávkou je obrovské jezero Atacama Salt Lake. Návrat do San Pedra a nocleh.

5. den - EL TATIO – MACHUCA

V brzkých ranních hodinách odjezd na celodenní výlet. Gejzíry El Tatio, nacházející se v nadmořské výšce 4320 m n. m., jsou jedny z nejvýše položených na světě, počtem gejzírů jsou největší na jižní polokouli a třetí největší na světě. Ke gejzírům se přijíždí při východu slunce, protože v dobu jsou gejzíry nejaktivnější. Ve vzduchu je cítit síra, horká voda vyvěrá na povrch v podobě bublajících pramenů. Jezírka jsou pokryta barevnými krystaly soli. Celý ráz krajiny je jakoby z jiného světa. Cestou zpět do San Pedra ve výšce 3400 m navštívíme vesničku Machuca – jednoduché malé kamenné domečky se slaměnou střechou, prašné cesty, prostý kamenný kostelík na návrší. Toto je úžasné místo uprostřed vysočiny s velkolepým výhledem na Andy a solné jezero Atacama. Odpoledne návrat do San Pedra. Nocleh.

6. den - SAN PEDRO DE ATACAMA – CALAMA – SANTIAGO DE CHILE

Snídaně a odjezd na letiště v Calamě, let do Santiaga de Chile, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

7. den - SANTIAGO DE CHILE – VELIKONOČNÍ OSTROV

Snídaně a transfer na letiště a přelet na Velikonoční ostrov, na letiště Mataveri. Krátký transfer do hotelu v hlavním městě Hanga Roa, ubytování. Odpoledne výlet na archeologická naleziště ahu (plošina, na níž se stavěly známé sochy moai) Ahu Vinapu, Ahu Hanga Riata a lomu Puna Pau, jenž skýtal jediný zdroj materiálu pro Pukaa – rudé pokrývky hlavy některých moai. Nocleh.

8. den - RANO RARAKU - PLÁŽ ANAKENA

Snídaně. Celodenní výlet (oběd formou balíčku) během něhož navštívíte lom Rano Raraku, zdroj materiálu, z něhož byla vytesána naprostá většina bájných soch moai. Dále navštívíte několik Ahu, mezi nimi také legendární Ahu Te Pito Kura, kde leží dnes pádem rozlomená kdysi největší moai a poblíž také formace kamenů Te Pito o Te Henua, jež přes svůj původní spirituální význam dala ostrovu jednu z přezdívek a vstoupila do povědomí každého z nás jako „Pupek světa“. Den zakončíme po boku četných moai na mystické pláži Anakena. Nocleh v Hanga Roa.

9. den - POSVÁTNÁ VESNICE ORONGO – AHU AKIVI

Snídaně. Dopoledne výlet k vulkánu Rano Kau a do posvátné vesnice Orongo na hraně kráteru. Ta byla až do devatenáctého století centrem kultu Ptačího muže. V okolí Oronga je dodnes vidět několik petroglyfů, které znázorňují vítěze závodu Ptačího muže, který musel z nedalekého ostrůvku Moto Nui přinést první vejce ptáka Manutara. Odpoledne výlet k Ahu Akivi, kde se nachází sedm Moai a dále k Ana Te Pahu (jeskyně vytvořená lávou z vulkánu). Nocleh v Hanga Roa.

10. den - VELIKONOČNÍ OSTROV – SANTIAGO DE CHILE

Po snídani transfer na letiště a let do Santiaga de Chile. Přílet, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

11. den - VIŇA DEL MAR – VALPARAISO

Snídaně. Celodenní výlet do Valparaísa a Viňa del Mar. Valparaíso je koloniální město s velkým přístavem a typickými barevnými domky. Procházka po Cerro Conception, prohlídka anglikánského kostela Svatého Pavla. Přejezd do Viňa del Mar, jež nazýváno „Zahradní město“ nebo „Vinohrad nad mořem“. Návrat do Santiaga de Chile. Nocleh v Santiagu de Chile.

12. den - ODLET ZE SANTIAGA DE CHILE

Po snídani transfer na letiště a odlet ze Santiaga de Chile.

13. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.