Patagonie na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chile
Typ ubytování Hotely, penziony, chaty, stan
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 69 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Legendární "Jižní cesta“ začíná na severní hranici Patagonie v Puerto Montt a směřuje dál na jih Chile. Z půlky štěrková silnice vede úžasnou krajinou nedotčené přírody. Během více než tisícikilometrového putování pojedeme kolem neproniknutelných pralesů, vykoupeme se v horkých pramenech, budeme obdivovat rozkvetlé louky i divoké ledovcové řeky a fjordy. Vulkány a horské štíty se sněhovými čepicemi nám budou zdobit cestu směrem k jihu až do travnaté jihoamerické pampy. Po cestě okusíme skvělé chilské pochoutky – bifteky, ryby, sýry, víno… a určitě i legendární pohostinnost Chilanů. Kromě několika málo větších osídlených městeček nás po cestě čeká jen úchvatná příroda a sem tam pár barevných domků v poloopuštěných vesnicích.Silnice Carretera Austral vznikla jako spojnice Patagonie s centrální částí Chile. Vzhledem k obížnosti celého projektu byli na stavbu povoláni vojenští ženisté, kteří vybudovali cestu překonávající mnoho řek, fjordů a horských hřebenů. Oproti prvním představám je nakonec cesta velice málo využívaná automobily a proto se také někdy nazývá nejdražší cyklostezkou na světě. Věci nám poveze doprovodné vozidlo, takže si lépe vychutnáme i občasné terénní záludnosti oné královny mezi silnicemi - Carretery Austral.Noclehy a stravování:Ubytování je celkem 13x ve vlastních stanech ve skromně vybavených kempech nebo tábořištích. V některých kempech je možno si dokoupit na vlastní náklady chatičku, ale kapacita nestačí pro celou skupinu. 8x pak budeme ubytováni pod střechou, a to buď v tzv. cabañas (chatičkách) nebo v hospedaje (jednotlivých vícelůžkových pokojích). Pokud bude při leteckém přestupu nutné nocovat v Santiagu, budeme zde nocovat v hotelu (záleží na aktuálním leteckém spojení Balmaceda - Santiago - Praha).Při kempování a tam kde není jiná možnost stravování bude průvodce vařit polopenzi z místních zdrojů - celkem 17x snídaně a 16x večeře. Další 4 snídaně budou poskytnuty jako součást ubytování. Povrch a profil:přibližně stejný poměr štěrkových cest a asfaltu, doporučujeme horské kolo, celkem ujedeme na kole přibližně 1200 km.Průvodce:Průvodce na tomto zájezdu řídí doprovodné vozidlo a připravuje polopenzi.Minimální počet účastníků:10Poznámka:Zde si můžete prohlédnout prezentaci fotografií jednoho z účastníků.Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha–Santiago de Chile–Puerto Montt; sestavení kol a ubytování.

3.–5. den

Cyklistika v NP Alerce Andino, NP Hornopirén, NP Pumalín, městečko Chaitén (památník Carretery); zelené etapy bujnými pralesy podél pobřeží s výhledy na ledovce a bílé vrcholky hor; část trasy po pobřeží, návštěva termálních lázní (180 km/3 dny; žádné dlouhé kopce, ale zvlněný terén, při pobřeží roleta).

6.–11. den

Městečko Chaitén a dále údolím stejnojmenné řeky k ledovci Yelcho přes průsmyk Moraga, podél řek Frío a Palena, kolem jezera Risopatron do "německého" městečka Puyuhuapi, napříč NP Queulat ke stejnojmennému sedlu, kolem vodopádu Garcia, podél řeky Manihuales k jezeru Aguirré Cerda s úžasným výhledem na okolní hory; po silnici vedoucí údolími řek v NP Río Simpson; silnice vede údolími řek, občas vystřílená v kolmých skalách, překonává několik sedel (460 km/6 dní; přibližně stejný poměr šotoliny a asfaltu).

12.–19. den

Město Coyhaiqué (zasloužený odpočinkový den v centru oblasti), po kousku asfaltu vjedeme do sušší oblasti pampy; průsmyk Ing. Ibáñeze (1120 m) - nejvyšší bod naší trasy, výhledy na "skalní zámek" NP Cerro Castillo, kaňony a údolími řeky Ing. Ibáñeze k jezeru General Carrera; krásné etapy okolo blankytně modrého jezera; 30 km cesty vystřílené ve stěně nad jezerem, cíl v Chile Chico; v případě nevyužití časové rezervy též cyklovýlet pampou do Argentiny (500 km/7 dní; okolo jezera po šotolině, zbytek asfalt).

20.–21. den

Trajekt přes jezero General Carrera a dále už jen po asfaltu do Balmacedy (80 km/2 dny).

22.–23. den

Přelet do Santiaga a letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.