Plavba Punta Arenas - Punta Arenas na lodi Via Australis (4d/3n)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chile, Extrémní jih, Patagonie
Název ubytování Via Australis
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 31 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Výletní plavba v oblasti Jižní Patagonie a Tierra del Fuego na trase Punta Arenas - Brookes Glacier - Ainsworth Bay - Almirantazgo Bay - Parry Glacier - Magdalena Island - Punta Arenas.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.


Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

kompletní strava a nápoje. Alkoholické nápoje zdarma v otvírací době baru.

Popis ubytování

Via Australis

postavena: 2005
kapacita: 136 pasažérů
kabiny: 64

Tato loď na své palubě nabízí:zábavu, krásné a pohodlné kabiny. Během plavby zažijete vzrušující a nezapomenutelné dobrodružství. Nenajde se jiná plavba v Patagonii, která vám nabídne výjimečný zákaznický servis, zábavu a sofistikované jídelní služby jako nabízí Australis.
Během plavby se můžete těšit na denní výlety na zodiacích s odbornými průvodci a audiovizuální přednášky na různá téma (fauna, flóra, geografie, glaciologie, etnografie, historie Patagonie).
Úředními jazyky na palubě jsou španělština a angličtina, ale jsou zde i výlety ve francouzštině či němčině pro skupiny min. 15 cestujících.
Na palubě dále najdete satelitní telefony (za poplatek)a palubní obchod se sportovním oblečením, suvenýry, dárky a osobními věcmi.

Program zájezdu

1. den

Check in mezi 13 a 17 h na 1385 O´higgins street (Arturo Prat Port), nalodění v 18:00 na Via Australis. Po uvítacím přípitku s kapitánem a posádkou loď vypluje na jedno z nejodlehlejších míst planety. Cesta úžinou Strait of Magellan a kanály Fuegian - Patagonian channels za prozkoumáním jedné z nejúžasnějších přírodních rezervací na světě - Jižní Patagonii včetně souostroví Tierra del Fuego.

2. den

Za úsvitu připlujete k fjordu Brookes. Tato oblast je přírodním amfiteátrem z ledovců v neustálém pohybu. Vydáte se na krátkou procházku k jednomu z ledovců a podíváte se na úchvatné okolí a výhled na pohoří Darwin. Později poplujete přes Almirantazgo Sound do Ainsworth Bay, kde se nachází Národní Park Alberto De Agostini. Je to skvělé místo k vidění ledovce Marinelli sestupujícího v dálce od pohoří Darwin a toho, jak se země vrací k životu po ústupu ledovců. Vydáte se na procházku k bobří hrázi v sub - polárním Magellanském lese. Ať už na pláži nebo na ostrově, tak je tu velký šance spatřit tuleně.

3. den

Ráno navštívíte Amirantazgo Bay. Projdete se směrem na sever k ústí řeky, do sub - antarktického lesa až k ledovému vodopádu. Na cestě zpět budete míjet několik bobřích hrází. Nakonec vás čeká jízda na zodiacích, abyste viděli tuleně, kormorány a další ptáky. Na odpoledne je naplánován fjord Parry. Z této oblasti uvidíte ledovce sestupující z ledového pole. Během jízdy na zodiacích shlédnete amfiteátr ledovců v místě, kde je možné spatřit tuleně.

4. den

Brzy ráno dle počasí budete pokračovat na ostrov Magdalena, který se nachází ve středu úžiny Magellan. Ostrov býval zdroje zásob pro navigátory a průzkumníky a je obýván velkou kolonií tučňáků magellanských, které budete mít možnost spatřit během procházky k majáku. V zářijových a dubnových termínech je tento ostrov nahrazen jízdou na zodiacích na Marta Island, kde se vyskytují lachtani hřívnatí. Vylodění v Punta Arenas v 11:30 h.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.