Plavba Punta Arenas - Ushuaia na lodi Via Australis (5d/4n)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chile, Argentina
Název ubytování Via Australis
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 38 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Výletní plavba v oblasti Jižní Patagonie a Tierra del Fuego na trase Punta Arenas - Ainsworth Bay - Tucker Islet* - Pia Glacier – Glacier Alley - Wulaia Bay - Cape Horn - Ushuaia.
V termínech 4.1.2016 a 14.3.2016 je v programu navíc zahrnuto sledování velryb.

Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

* V září a dubnu je exkurze nahrazena krátkou procházkou k ledovci Brookes Bay.

Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

kompletní strava a nápoje. Alkoholické nápoje zdarma v otvírací době baru.

Popis ubytování

Via Australis

postavena: 2005
kapacita: 136 pasažérů
kabiny: 64

Tato loď na své palubě nabízí:zábavu, krásné a pohodlné kabiny. Během plavby zažijete vzrušující a nezapomenutelné dobrodružství. Nenajde se jiná plavba v Patagonii, která vám nabídne výjimečný zákaznický servis, zábavu a sofistikované jídelní služby jako nabízí Australis.
Během plavby se můžete těšit na denní výlety na zodiacích s odbornými průvodci a audiovizuální přednášky na různá téma (fauna, flóra, geografie, glaciologie, etnografie, historie Patagonie).
Úředními jazyky na palubě jsou španělština a angličtina, ale jsou zde i výlety ve francouzštině či němčině pro skupiny min. 15 cestujících.
Na palubě dále najdete satelitní telefony (za poplatek)a palubní obchod se sportovním oblečením, suvenýry, dárky a osobními věcmi.

Program zájezdu

1. den

Check in na O´higgins 1385 (Arturo Prat Port)v Punta Arenas, mezi 13:00 a 17:00hod. Nalodění na Stella Australis nebo Via Australis na loď v 18:00hod. Kapitán vás s posádkou uvítá na palubě a ihned poté loď vyrazí na cestu do nejzazších částí Země. Naše cesta povede přes Magalhãesův průliv a Beagle Channel, kde objevíme jedny z nejúžasnějších přírodních rezervací na světě: Jižní Patagonii a Tierra del Fuego.

2. den

Za úsvitu budete pokračovat plavbou skrz Almirantazgo Sound, příjezd do zálivu Ainsworth Bay, uvnitř NP Alberto De Agostini. Z dálky můžete vidět ledovec Marinelli Glacier, který se svažuje z pohoří Darwin. Dozvíte se, jak se život vyvíjel po ústupu ledu. Také uspořádáte výlet do pralesa, kde se nachází bobří hráz. Na pobřeží možná zahlédnete rypouše sloní, což nelze garantovat, poněvadž přesná poloha kolonie je nepředvídatelná. Později doplujete k ostrůvkům Tuckers a po obědě se vydáte na zodiacích za tučňáky magellanskými (kteří žijí pouze na jižní polokouli) a kormorány. V září a dubnu je tato exkurze nahrazena výletem do zátoky Brookes Bay k ledovci.

3. den

Poplujete hlavní částí Beagle Channel až k Pia Fjord, kde se blízko ledovce Pia Glacier vylodíte. Půjdete na krátký výlet do místa, ze kterého budete mít nádherný výhled na celý ledovec táhnoucího se z vršku hor až k moři. Po tomto nezapomenutelném zážitku budete pokračovat lodí podél severozápadní části Beagle Channel skrz velkolepé údolí ledovce Glacier Alley.

4. den

Proplujeme Murray Channel a Nassau Bay až k národnímu parku Cape Horn, kde se vylodíte (v případě dobrého počasí). Bájný Hornův Mys byl objeven v roce 1616, je to 425 m vysoký skalnatý výběžek a po mnoho let byl důležitou plavební cestou mezi Tichým oceánem a Atlantikem. Toto místo je také známé jako „Konec světa“. V červnu r. 2005 byl park zařazen na seznam UNESCO. Odpoledne vystoupíte na břeh historické zátoky Wulaia Bay, která byla místem největší domorodé osady Yamanů. 23.ledna v roce 1833 zde během své cesty přistál Charles Darwin. Tato oblast je proslulá fascinující krásou své vegetace a geografie. Projdete se magellanským lesem bukovců a kapradin s další místní vegetací do místa vyhlídky.

5. den

Příjezd do Ushuaia, nejdůležitějšího argentinského města v Tierra del Fuego. Ushuaia je nejjižnější město na světě. Vylodění v 9:30h.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.