Poznávací zájezd Patagonie - Velký okruh :: Chile a Argentina

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chile, Argentina
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 77 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Vítejte v magické mozaice, kterou tvoří chilská Patagonie, země fjordů a divokých hor, která se noří do moře malebných ostrovů. Nejjižnější místo na na zeměkouli, to je Patagonie, právem označovaná za konec světa. Poznejte s námi skvosty patagonských národních parků, ledovce, bublající lávu, nedotčenou přírodu, druhé největší jezero v Jižní Americe - Buenos Aires, úchvatné Santiago de Chile. Přes 500 let uplynulo od té doby, co byla Patagonie objevena, ale pocity v nás vyvolává stále stejné, jako u prvních badatelů a přírodovědců, a to divokost, nezkrotnost, nekonečnou krásu a exotiku.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1.den

Zájezd Chile, zájezd Argentina. První den Vás čeká dlouhá cesta do Santiaga de Chile, která dále pokračuje až do Punta Arenas.

2.den

Po přílet do Punta Arenas následuje odpočinek po cestě.

3. - 6.den

V sedm ráno Vás čeká první etapa na 4hod do Puerto Natales, nádhernou stepí k hranici až do národního parku Torres del Paine '2hod', to vše autobusem. Přírodní skvosty budete moci obdivovat během čtyřdenního treku národním parkem Torres del Paine. Zažijete i malou plavbu lodí přes Lago Pahoe a následný trek ke známému ledovci Grey. Dále pak pěšky k Hostelerii Las Torres. Jistě si vychutnáte i západ slunce nad jezerem Norden a pak ranní vyhlídku na věži Paine spolu s rozeklanými skalními krásami. 'samotná trase vašeho treku záleží pouze na kapacitě horských chat, popřípadě budete nocovat v místních stanech'. Po této etapě následuje návrat do Puerto Natales.

7.den

Po první etapě následuje dopolední relax v Puerto Natales. Poté následuje čtyřhodinový přesun autobusem do El Calafate.

8.den

Celý den již v národním parku Los Glaciares. K poloostrovu Península Magallanas se dostanete autobusem, tam se nachází světové dědictví UNESCO, proslule známý ledovec Perito Moreno. Z jeho sedm kilometrů širokého čela ledovce se odlamují celé ledové bloky. Ty se s velkým rachotem řítí přímo do jezera Lago Argentinas. Je zde i možnost výletů po samotném ledovci, či projížďka k ledovým stěnám jeho severní části ve člunu.

9.den

1. etapa v Národním parku Fitz Roy, Cero Torre. Ráno Vás čeká odjezd do 220km vzdálené obce El Chaltén, cesta bude trvat přibližně 4,5hod. Obec je na úpatí And a je opravdu malebná. Jižně od Lago Capri je Camp Madsen, který je mekkou nejen pro mnohé horolezce, ale i pro mnohé turisty. Do horských oblastí národního praku lze z Campu vyrážet na jednodenní nebo dvoudenní výšlapy.

10.den

Druhá etapa začíná přímo z campu Madsen, čeká Vás výstup do BC Rio Blanco Fitz Roy u Logo de los Tres, 700m. Po pěti až šesti hodinách se vrátíte opět do Campu Madison.

11.den

Třetí etapa je plánována v NP LG. Čeká Vás výstup k Logo Torre přímo k Base campu Agotini. Dostanete se pod stěny Cerro Torre. Z Pligue Tombado 1550metrů nad mořem je krásny výhled. Po přibližně šestihodinovém výletu Vás čeká návrat zpět do Madsen campu.

12.den

Další a to čtvrtá etapa začíná přesunem autobusem a následným trekem do campu Piedra del Maile. Noc strávíte přímo pod Lago Electrico. Dále pak až k ledovci pod Fitz Roy North, to vše Vám zabere 6 až 7hod.

13.den

Etapa číslo pět. NP L G. návrat do campu Madsen. Během zpáteční cesty vystoupíte do 1 188metrů nad mořem a to na vrchol Cerro Polo. Odtud se Vám naskytne nejfantastičtější panorama celé oblasti NP. Na cestě strávíte opět 6 až 7hod.

14.den

Čtrnáctý den strávíte na cestách. Čeká Vás přesun do oblasti Perito Moreno – Los Antiguos '8.00 odjezd El Chaltén – 22.00 příjezd L. A.'

15.den

V ovčácké oblasti pro Vás naplánovaný jednodenní výlet a výlet k jezeru Buenos Aires 'v Čile Lago General Carreras' – toto jezero je uváděno jako druhé největší jezero v Jižní Americe. Okolní vyprahlá step velmi ostře kontrastuje s okolní oceánsky modrou vodou tohoto jezera.

16.den

Tento den je vyhrazen pro jednodenní výlet do Cueva de las Manos Pintadas a jeho přilehlého kaňonu Rio Pinturas. Jednou z nejkrásnějších ukázek jeskyních maleb v Jižní Americe je ,Jeskyně malovaných rukou'. Její nejstarší malby pocházejí z období 9 300 p. n. l. Už samotný přístup kaňonem je velkým zážitkem.

17.den

Jeden z nejméně navštěvovaných národních parků celé Patagonie, N.P. Perito Moreno, je zároveň jedním z nejstarších parků na tomto kontinentu. Ten přijde na řadu během sedmnáctého dne našeho výletu. Díky nepřítomnosti lidí zdejší divočina opravdu vzkvétá. Lamy, guanaco, plameňáky a možná i pumy, lze pozorovat kolem jezer hrajícím mnoha barvami.

18.den

Opět následuje přesun pohodlným autobusem do Bariloche a ubytování v hotelu.

19.den

Čeká Vás trek do nejstaršího parku v Argentině, NP Nahuel Huapui. Zde se vypravíte za jeho největšími zajímavostmi, jako jsou Cerro Catedral a Pampa Linda. Z jeho tras jsou překrásné výhledy na jezero s velkým množstvím ostrovů a poloostrovů a fjordů, to vše propůjčilo název celému parku.

20.den

Následuje přejezd autobusem do Chile, přímo do města Ososrno a dále do města Villarrica.

21.den

Villarrika je nejen městečko, ale i centrum stejnojmenného národního parku. To se krčí pod stejnojmenným kráterem – Villarrica. Až se ubytujete, následuje výlet nalehko. Cílem je hrdlo vulkánu. Zde Vám vyrazí dech pohled přímo do žhavého kotle. Bublající láva ve Vás zanechá siné zážitky. Cestou zpět do městečka ještě stihnete navštívit sopečné jeskyně. Pak Vás čeká už jen příprava na následný trek po národním parku.

22. - 24.den

A je to třídenní trek do celé oblasti národního parku Villarrica. Při pochodu navštívíte termální prameny Palguín. Dále pak vodopády Leon, China a Rosario a zajdete i do oblasti malých jezer. Jednotlivé etapy budou přizpůsobeny tomu, jak se budete cítit a především se přizpůsobí aktuálnímu počasí.

25.den

Po návratu zpět do města Villarrica následuje odpočinek. Regeneraci si užijete na břehu jezera nebo v přilehlých lázních. Pro opravdu zdatné účastníky je zde možnost vypůjčení si horských kol a vyjet na výlet. Za návštěvu stojí oblasti Siete Lagos, je zmiňována jako pohádková. Tato oblast nabízí k vidění šest jezer na území Chile a jednoho jezera na území Argentiny.

26.den

Přesun autobusem do města Puerto Montt, dále do Castra na ostrově Chiloe. Až se ubytujete a odpočinete, zajdete se podívat do města, které je známé svými tradičními chatrčemi na kůlech.

27.den

V jednom z posledních dnů Vašeho výletu navštívíte původní, téměř neproniknutelný deštný prales. Ten se skrývá v NP Parque nacional Chiloe. Toto místo bylo v roce 1960 zasáhnuto vlnou tsunami. Místní příroda se obdivuhodně zmátořila.

28.den

Asi nejkrásnějším městem ostrova, město Chonchi se pyšní starobylými tradicemi. Během jednodenní túry do blízkého okolí budete moci obdivovat Cilotské kostelíky, které jsou pod ochranou UNESCO. Je zde i možnost jednodenního výletu na místní menší ostrovy – především na ostrov Isla Quinchao, ten je považován za historické a kulturní centrum celého tohoto souostroví. Tento výlet Vám umožní si udělat celkovou představu o zdejším životě místních obyvatel a jejich tradic. Poté se již blíží den Vašeho odletu domů, ten zahájíte přesunem do Puerto Montt.

29.den

Během přesunu autobusem z Puerto Montt do Temuca v brzkých ranních hodinách stihnete návštěvu Národního parku Conguillí. Na vlastní oči uvidíte, jak mocně příroda čaruje. Zde se odehrává neustálý boj mezi přívaly čerstvé lávy a lesy araukárií.

30.den

Následuje dlouhý přesun do Santiaga de Chile.

31.den

Rezervní den v Santiagu, čas na odpočinek, nákup dárků pro rodinu a blízké.

32.den

Odlet ze Santiaga de Chile.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.