Julské Alpy a jezera Bled a Bohinj

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Slovinsko
Název ubytování Julské Alpy a jezera Bled a Bohinj
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 11 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

Poznávací zájezd.

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Den 1

Odjezd ráno. Průjezd Rakouskem do Slovinska . Příjezd do proslulých lázní Bled u stejnojmenného jezera , lázně byly velmi populární již za Rakouska-Uherska. Ubytování v hotelu Jadran u jezera. V ceně ubytování je vstup do krytého centra s bazény a vířivkami v hotelu Golf (100 metrů od hotelu). Snídaně jsou přímo v hotelu Jadran, večeře v restauraci čtyřhvězdičkového hotelu Grand Hotel Toplice (50 metrů od hotelu). Večeře. Nocleh.

Den 2

Snídaně. Odjezd proti toku Savy Bohinjky k  Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero v nadmořské výšce 525 metrů je skutečnou perlou Triglavského národního parku. Výchozím bodem okruhu okolo jezera je městečko Ribčev Laz , kde je zajímavý kostel sv.Jana s patrnými vlivy od románského až po barokní sloh. Uprostřed cesty kolem jezera je krásný barokní kostel sv.Ducha . Od obce Ukanc na konci jezera výstup k  chatě Koča pri Savici (653 m n.m.) a dále k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica . Po odpočinku a občerstvení u chaty Koča při Savici sestup zpět k jezeru. Lodní výlet po průzračně čistém jezeře s výhledy na okolní hory. Po přistání v Ribčev Laz návrat do hotelu.  Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

Den 3

Snídaně. Odjezd na náhorní planinu Pokljuka (1266 m n.m.) . Výstup přes planinu Javornik s malebnými horskými seníky k  chatě Blejska koča ( 1630 m n.m.) na planině Lipanca , v červenci plné nádherných horských květin. Výstup na vrchol Debela Peč (2014 m n.m.) s nádherným výhledem na Triglav a další vrcholy Julských Alp. Po sestupu odpočinek a občerstvení v chatě Blejska koča. Poté přechod k autobusu na Rudno Polje a návrat do hotelu. Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

Den 4

Snídaně. Odjezd k  Bohinjskému jezeru . Výjezd gondolovou lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.) . Vedle hotelu je vynikající vyhlídková terasa na Bohinjské jezero, vzhledem k převýšení přes tisíc metrů je to unikátní pohled. Dále sedačkovou lanovkou na Orlovu Glavu (1682 m n.m.) . Výstup přes Visoki Orlov Rob na hřeben a po hřebeni až na vrchol Rodica (1966 m n.m.) . Turistika uprostřed typických vápencových skal umožňuje panoramatické rozhledy na Julské Alpy včetně nejvyššího vrcholu Triglav . Sestup k lanovce, lanovkou k autobusu. Návrat do hotelu. Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

Den 5

Snídaně. Odjezd k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar . Vycházka po vyhlídkovém chodníku skalnatou soutěskou s mohutnými peřejemi a křišťálově průzračnou vodou. V závěru soutěsky je odměnou mohutný vodopád Šum . Odjezd zpět k Bledskému jezeru. Odpoledne turistický okruh okolo Bledského jezera s výstupem na Malou Osojnicu (685 m n.m.). Z vrcholu často fotografovaný pohled na jezero s kostelíkem na ostrově a hradem Bled na skalním ostrohu , celé to v pozadí rámuje hřeben Kamniškých Alp. Možnost prohlídky interiérů hradu nebo plavby lodičkou na ostrov nebo relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

Den 6

Snídaně. Odjezd do Staré Fužiny u Bohinjského jezera . Krátký výstup na Peč s jedním z nejkrásnějších pohledů na Bohinjské jezero. Sestup zpět a poté proti toku potoka Mostnica až do doliny Voje . Malebnost doliny zvyšuje množství seníků a vodopád Mostnički slap (700 m n.m.) , který padá v závěru údolí. Po odpočinku a občerstvení návrat k Bohinjskému jezeru a možnost koupání. Zdatní turisté mohou od vodopádu vystoupat až k chatě Planinska koča na Uskovnici (1154 m n.m.) a sestoupit k jezeru přes malebnou osadu Studor. Večer odjezd do ČR.

Den 7

Návrat ráno.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.