Letní řeky Chorvatska

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Bosna a Hercegovina
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 10 480 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jižní slunce, bílé skály a zelená voda, kterou proráží příď kanoe. Plitvická jezera, řeky zařezávající se do vápencového podloží, ojedinělé krasové a travertinové útvary nemající v Evropě obdoby. Právě zde se před lety strhly filmové boje o poklad na Stříbrném jezeře. V kanoi ale nemusí plout jen náčelník Apačů nebo greenhorn z východu, může v ní klidně sedět kdokoli z vás. Indiánské zlato se zde sice nikdy neskrývalo, ale skutečný poklad, vytvořený matkou Přírodou, najdete všude kolem vás.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura.V ceně nezahrnuto:2 vstupy do NP (asi 40 EUR/os.) a místní poplatky za splouvání řek (asi 30 EUR/os.).Velikost skupiny:14 - 36 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro vodácké zájezdy typu lehké kanoe:
Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení lodí a potřebného vodáckého vybavení, odpovídajícího charakteru zájezdu. Jezdíme na samovylévacích kanoích YUKON. Na zájezdy uvedené v kapitole "lehké kanoe" se nepoužívají neoprenové obleky, boty a vodácké bundy.PRŮVODCI:
O vaši bezpečnost na vodě se starají průvodci, kteří jsou proškoleni v rámci kurzů pořádaných vzdělávacím střediskem Škola sportů a pobytu v přírodě Adventura. Všichni průvodci mají kvalifikaci průvodce vodní turistiky a raftingu v souladu s platnou legislativou České republiky. Vzdělávací středisko Adventury má na pořádání kurzů pro vodácké průvodce přidělenou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Značná část průvodců se navíc již zařadila i mezi držitele licence IRF – Mezinárodní federace raftingu, která metodicky zpracovává a pečuje o profesionální a bezpečnostní standardy raftingu.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1. den

Večerní odjezd z Prahy, noční přejezd do Chorvatska.

2. den

Pohodový program u kempu, rozpádlování na soutoku řek Mrežnica a Tounjčica, relax.

3. den

Splutí nádherného kaňonu řeky Mrežnica, úchvatná soustava travertinových stupňů, návštěva Slunje.

4. - 5 den

Dvoudenní putování po řece Korana, vytékající z Plitvických jezer, noc ve volné přírodě.

6. den

Návštěva NP Plitvická jezera, důmyslný vodní systém šestnácti travertinových jezer, pěší turistika. Odpoledne přejezd do přímořského městečka Starigrad.

7. den

Volný den u moře, který je možné zpestřit výletem do NP Paklenica. Pěší turistika v unikátní vápencové oblasti s možností výstupu na některý z nejbližších vrcholů.

8. den

Dopolední slunění u moře, odpolední přejezd na řeku Zrmanja, večerní grilování a posezení u ohně.

9. den

Sjezd řeky Zrmanja, přejezd na sever Chorvatska.

10.-11. den

Splutí dolního toku Mrežnice, noční přejezd přes Rakousko a návrat do ČR (Praha do 10:00).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.