Parním vlakem Julskými Alpami k Jadranu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Slovinsko
Název ubytování Parním vlakem Julskými Alpami k Jadranu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

4denní zájezd s denním přejezdem

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Úvod

4denní zájezd s denním přejezdem

Den 1

Odjezd ráno. Průjezd Rakouskem do Slovinska . Příjezd do proslulých lázní Bled u stejnojmenného jezera , lázně byly velmi populární již za Rakouska-Uherska. Ubytování v hotelu Jadran u jezera. Snídaně jsou přímo v hotelu Jadran, večeře v restauraci čtyřhvězdičkového hotelu Grand Hotel Toplice (50 metrů od hotelu). Večeře. Nocleh.

Den 2

Snídaně. Odjezd na nádraží a nástup vlaku . Historické vagony jsou taženy parní lokomotivou , personál je oblečen v dobových oblecích. Vlak jede tunely proti toku řeky Sava Bohinjka až do Bohinjské Bistrice . Za Bohinjskou Bistricou vjede do 6.327 metrů dlouhého tunelu pod horou Kobla . Za tunelem pokračuje po jižní straně Julských Alp podél říčky Bača až do Mostu na Soči . Další cesta je podél toku smaragdově zelené Soče, projede se městečkem Kanal na Soči a přes nádherný solkanský kamenný viadukt . Za ním již je cílové město Nova Gorica . Z Nové Gorice autobusem k zámku Miramare u Jaderského moře . Romantický zámek leží přímo na břehu moře a je obklopený krásnými zahradami. Po procházce v zámeckém parku se naskytne možnost vykoupání v moři. Poté návrat do Nové Gorice. Z Nové Gorice opět parním vlakem stejnou cestou jako při cestě tam až do Bledu. Z nádraží Bled odjezd do hotelu. Večeře. Nocleh.

Den 3

Snídaně. Odjezd k Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero je skutečnou perlou. Výjezd lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.) s vynikající vyhlídkovou terasou na Bohinjské jezero. Vidět je i nejvyšší slovinská hora Triglav . Odjezd k chatě Koča pri Savici , vycházka k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica . Odjezd a návštěva malebné soutěsky Vintgar , kterou protéká křišťálově čistá říčka Radovna. Lemovaná je mohutnými skalisky a svěží zelení, na konci je k vidění krásný vodopád Šum . Při další cestě průjezd Kranjskou Goru, cestou pohledy na panorama Julských Alp. Poté příjezd do italské části Julských Alp k jezerům Laghi di Fusine . Jezera mají nádhernou polohu v kotli Julských Alp. Po krátkém odpočinku na břehu odjezd do ČR.

Den 4

Návrat ráno.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.