Parním vlakem Julskými Alpami k Jadranu

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Slovinsko
Název ubytování Parním vlakem Julskými Alpami k Jadranu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

4denní zájezd s denním přejezdem

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Úvod

4denní zájezd s denním přejezdem

Den 1

Odjezd ráno. Průjezd Rakouskem do Slovinska. Příjezd do proslulých lázní Bled u stejnojmenného jezera, lázně byly velmi populární již za Rakouska-Uherska. Ubytování v hotelu Jadran u jezera. Snídaně jsou přímo v hotelu Jadran, večeře v restauraci čtyřhvězdičkového hotelu Grand Hotel Toplice (50 metrů od hotelu). Večeře. Nocleh.

Den 2

Snídaně. Odjezd na nádraží a nástup vlaku. Historické vagony jsou taženy parní lokomotivou, personál je oblečen v dobových oblecích. Vlak jede tunely proti toku řeky Sava Bohinjka až do Bohinjské Bistrice. Za Bohinjskou Bistricou vjede do 6.327 metrů dlouhého tunelu pod horou Kobla. Za tunelem pokračuje po jižní straně Julských Alp podél říčky Bača až do Mostu na Soči. Další cesta je podél toku smaragdově zelené Soče, projede se městečkem Kanal na Soči a přes nádherný solkanský kamenný viadukt. Za ním již je cílové město Nova Gorica. Z Nové Gorice autobusem k zámku Miramare u Jaderského moře. Romantický zámek leží přímo na břehu moře a je obklopený krásnými zahradami. Po procházce v zámeckém parku se naskytne možnost vykoupání v moři. Poté návrat do Nové Gorice. Z Nové Gorice opět parním vlakem stejnou cestou jako při cestě tam až do Bledu. Z nádraží Bled odjezd do hotelu. Večeře. Nocleh.

Den 3

Snídaně. Odjezd k Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero je skutečnou perlou. Výjezd lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.) s vynikající vyhlídkovou terasou na Bohinjské jezero. Vidět je i nejvyšší slovinská hora Triglav. Odjezd k chatě Koča pri Savici, vycházka k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica. Odjezd a návštěva malebné soutěsky Vintgar, kterou protéká křišťálově čistá říčka Radovna. Lemovaná je mohutnými skalisky a svěží zelení, na konci je k vidění krásný vodopád Šum. Při další cestě průjezd Kranjskou Goru, cestou pohledy na panorama Julských Alp. Poté příjezd do italské části Julských Alp k jezerům Laghi di Fusine. Jezera mají nádhernou polohu v kotli Julských Alp. Po krátkém odpočinku na břehu odjezd do ČR.

Den 4

Návrat ráno.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.