Plavba: Jižní perly Jadranu (Split - Dubrovník)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Evropa, Chorvatsko
Název ubytování Katarina Ostatní plavby po Jadranu
Typ ubytování Loď
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 24 950 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

PopisJednosměrní plavba ze Splitu do Dubrovníku, při které se podíváme na místa jako Makarska, nejznámější pláž Chorvatska – Zlatni Rat na Bolu, bývalou vojenskou základnu – ostrov Vis a spoustu dalších nádherných míst.

Vše, co budete potřebovat k této plavbě je pár triček, plavky a můžete se vydat na sedm nezapomenutelných dní plavbou severním Jadranem od jednoho ostrova na druhý. Uvolněte se a nechte kapitána a jeho posádku (především kuchaře) postarat se o vás. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat jadranské moře. Večery máte volné k tomu, abyste našli výbornou restauraci či objevovat staré kostelíky a jiné historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.DopravaZajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.ItinerářSPLIT - MAKARSKA – (BOL) STARI GRAD – HVAR – Biševo (Modrá jeskyně) / VIS - KORČULA – (MLJET) ŠIPAN nebo SLANO – DUBROVNÍKSpecifikace lodiKategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně
a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou
bufetu a oběd složený ze tří chodů).

Kategorie B: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s umyvadlem, společné sprchy a toalety, klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený
ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě.Program1. DEN (SOBOTA): Odjezd z přístavu ve Splitu ve 13:00 a plavba podél dalmatského pobřeží směrem k Makarske, zatímco si vychutnávat první oběd. Odpoledne si užijeme plavání na jedné z úžasných pláží. Odtud se k nám připojí také odvážné pobahy z volitelné exkurze - raftingu na řece Cetinně či zipline nad Omišem. Přenocování v Makarské, známé turistické destinaci s mnoha restauracemi a bary a s krásnou promenádou podél nádherné pláže. Užijte si kouzlo Makarské riviéry a nezapomeňte se vydat do historického centra plného kostelíků a zajímavých staveb.

2. DEN (NEDĚLE): Naši další zastávkou bude ostrov Brač. Ke koupání navštívíme nejznámější pláž v Dalmácii – Zlatni Rat blízko letoviska Bol (kamínky na této pláži se přesouvají ze strany na stranu podle větru a vln a tím neustále mění tvar). Pokračujeme směrem do městečka Stari Grad na ostrově Hvar, nejslunnější jadranský ostrov. Budeme mít volné odpoledne na prohlídku městečka. Slavný Stari Grad je jedno z nejstarších měst Chorvatska a vlastní nejzachovalejší ukázku starověkého řeckého systému zemědělství. Spolu se starým městem je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

3. DEN (PONDĚLÍ): Naší další destinací bude městečko Hvar, známá destinace pro jachtaře z celého světa. Po obědě se zastavíme u Paklenných ostrovů na koupání a poté poplujeme do města Hvar. Hvar leží na stejnojmenném ostrově, který je nejdelší na Jadranu. Zde objevíme renesanční katedrálu s původní věží, ale také nejstarší komunitní divadlo v Evropě, založeno roku 1612. Hvar nabízí bohatou zábavu, jedny z nejlepších restaurací a barů v Chorvatsku, které jsou otevřeny dlouho do noci. Přenocování ve městě Hvar.

4. DEN (ÚTERÝ): Brzy ráno poplujeme k ostrůvku Biševo a navštívíme Modrou jeskyni, nádherný přírodní jev. Jelikož někdy může být počasí opravdu nepředvídatelné, možnost návštěvy bude záviset na těchto podmínkách, ale včas budete o návštěvě informováni posádkou lodi. Vstupné do Modré jeskyně se platí na místě (cena cca. 9 EUR/osoba). Poté poplujeme směrem k ostrovu Vis, který byl pro turisty dlouho dobu uzavřen, jelikož byl díky své výborné geografické poloze užíván jako vojenská základna pro námořnictvo. Vzhledem k této delší izolaci má ostrov zvláštní a zajímavý nádech. Přenocujeme ve městě Vis, které se nachází na severní straně ostrov. Zde máte možnost navštívit pozůstatky římských lázní, samotné město, nebo se projít po krásné promenádě podél pobřeží.

5. DEN (STŘEDA): Po snídani vyplujeme do městečka Korčula, místa narození známého cestovatele Marka Pola. Vychutnáme si oběd na lodi v zátoce blízko Korčuly. Odpoledne přejedeme do přístavu, kde budeme nocovat. Město je obklopeno starobylými zdmi, které jsou dobře zachovalé a jejich vznik sahá až do 13. století. Budete mít možnost využít volitelnou prohlídku města či ochutnat víno v místním vinařství před večeří v jedné z početných přímořských restauracích či pivnicích.

6. DEN (ČTVRTEK): Po snídani budeme pokračovat v naší cestě směrem na ostrov a stejnojmenný národní park Mljet. Oběd se bude podávat na palubě. Budete mít volný čas na to, abyste si užili slaná jezera v národním parku či na slunění a koupání na jedné z místních pláží. Uprostřed velkého jezera můžete navštívit klášter a kostel Panny Marie na ostrůvku, nebo si půjčit kolo a udělat si vyjížďku kolem těchto úžasných jezer. Další část plavby povede podél dalmatského pobřeží na jednom z Elafitských ostrovů – Šipan, nebo v malé vesničce Slano na pevnině. Obě jsou klidné rybářské vesničky, ve kterých si můžete vychutnat fantastický západ slunce. Přenocování v přístavu.

7. DEN (PÁTEK): Jako poslední budeme prozkoumávat Dubrovník, nebo si zašli zaplavat a slunit se na jednu z městských pláží. Můžete si prohlédnout Dubrovník na vlastní pěst anebo se připojit na naši volitelnou komentovanou prohlídku s průvodcem (v angličtině). Udělejte si procházku po Stradunu (promenáda uvnitř hradeb). Pro větší nadšence je možnost vystoupat a projít se po městských hradbách (cca. 1940 m) anebo se svézt lanovkou na horu Srď, kde se vám naskytne nádherný výhled na celé město. Přenocování v přístavu Gruž v Dubrovníku.

8. DEN (SOBOTA): Po časné snídani se rozloučíme s posádkou a všemi novými přáteli.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.