Plavba: Kvarner a okolní ostrovy (Opatija)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Evropa, Chorvatsko
Název ubytování Katarina Ostatní plavby po Jadranu
Typ ubytování Loď
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem od 10 250 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

PopisPlavba severní částí Chorvatska. Objevte největší chorvatský ostrov Krk, navštivte ostrov lásky Rab a zastavte se v Zadaru – jedno z nejpůvabnějších letovisek oceněné jako TOP DESTINACE 2016, kde najdete unikátní mořské varhany a množství historických památek.

Vše, co budete potřebovat k této plavbě je pár triček, plavky a můžete se vydat na sedm nezapomenutelných dní plavbou severním Jadranem od jednoho ostrova na druhý. Uvolněte se a nechte kapitána a jeho posádku (především kuchaře) postarat se o vás. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat jadranské moře. Večery máte volné k tomu, abyste našli výbornou restauraci či objevovat staré kostelíky a jiné historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.DopravaZajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.ItinerářOPATIJA – KRK – RAB – ZADAR – MOLAT nebo OLIB – (Ilovik) LOŠINJ – CRES – OPATIJASpecifikace lodiKategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně
a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou
bufetu a oběd složený ze tří chodů).

Kategorie B: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s umyvadlem, společné sprchy a toalety, klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený
ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě.Program1. DEN (Sobota): Odjezd v 13:00 s obědem na palubě se zastávkou na koupání v křišťálově čisté vodě při cestě na ostrov Krk – největší chorvatský ostrov. Ostrov Krk je velmi rozmanitý. Najdete zde spoustu menších i větších vesniček, zelenou krajinu, ale také skalnatou divočinu a nespočet skrytých zátok a pláží. Večer budete mít možnost užít si typické kavárničky a restaurace podél pobřeží. Přenocujeme v městečku Krk.

2. DEN (Neděle): Po snídani poplujeme k ostrovu Rab, který je také známý jako „ostrov lásky“. Prohlédneme si město, které je obklopeno středověkými hradbami, kostely, paláci, kamennými uličkami, starými fasádami a naleznete zde také románský kostel s věží. Užijete si hotovou „galerii“ přímo na ulicích a ochutnáte známou „Rapskou tortu“, pokud to čas dovolí, můžete se vydat na kopec Kamenjak a vychutnat nádherný západ Slunce. Přenocování v městečku Rab.

3. DEN (Pondělí): Ráno vyplujeme směrem k Zadaru podél ostrova Pag se zastávkou na koupání u ostrůvku Maun. Užijete se volitelnou prohlídku města, které bylo po staletí metropolí Dalmácie a dnes je centrem regionu. Zadar je bohatý na monumentální bohatství světového významu, které je viditelné na každém kroku. Můžete si prohlédnout Forum Romanum, jehož vznik se datuje na 1 st. Našeho letopočtu, kostel Sv. Donáta, jehož vznik je datován během 9. století a je to nejznámější středověká bazilika a zároveň symbol města. Uvidíte také mocné hradby v čele s Přístavní a Pevninskou bránou z 16. stol., četné paláce a vily. Město je plné úžasných restaurací a kavárniček. Uvidíte také zajímavé mořské varhany, jediné svého druhu na světě a speciální instalaci osvětlení – Pozdrav slunci. Přenocování v Zadaru.

4. DEN (Úterý): Brzký odjezd směrem k ostrovu Molat nebo Olib (v závislosti na dostupném místě v malých přístavech). Oba ostrovy se nacházejí v severní části zadarského souostroví, kde je možné si užít klidu a pohody. Večer bude ve znamení kapitánské večeře na palubě lodi.

5. DEN (Středa): Po snídani a ranním koupání poplujeme směrem k Iloviku – ostrov květin. Krátká zastávka a poté plavba ke „slunečnímu ostrovu“ – Lošinj. Jeden z nejoblíbenějších ostrovů na severním Jadranu vzhledem k dostatku borovic a nádherně čisté vodě. Po příjezdu bude možnost projít se kolem přístavu a navštívit okolí, např. městečko Veli Lošinj. Přenocování v městečku Mali Lošinj.

6. DEN (Čtvrtek): Po ranním plavání opustíme ostrov Lošinj a vydáme se na Cres, dlouhý a úzký ostrov pokrytý duby, buky a borovými lesy, ale také vinicemi a olivovými plantážemi. Cres a Lošinj býval kdysi jeden ostrov, ale kanál vykopaný Římany je oddělil. Strávíme noc v přístavu typického středověkého města Cres.

7. DEN (Pátek): Po snídani se vydáme do Opatije. Během plavby zažijeme nádherný výhled na opatijskou riviéru. Později odpoledne připlujeme do Opatije a vydáme se na procházku podél známé promenády Františka Josefa – Lungo Mare s četnými kavárničkami a restauracemi. Budeme mít možnost také navštívit blízkou rybářskou vesničku Volosko, velmi známou pro vynikající rybí restaurace, které patří mezi nejlepší v regionu, ale i v celém Chorvatsku. Poslední noc na palubě bude ve znamení rozlučkové party, výborná příležitost k tomu vyměnit si kontakty na spolucestující, kteří se během plavby stali vašimi novými přáteli.

8. DEN (Sobota): Po snídani se rozloučíme s posádkou a budeme doufat na další setkání při další plavbě po Jadranu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.