Plavba: Objevování jižního Jadranu (Split)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Evropa, Chorvatsko
Název ubytování Katarina Ostatní plavby po Jadranu
Typ ubytování Loď
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem od 10 390 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

PopisPlavba za „perlou Jadranu“ – Dubrovníkem, při které navštívíme známá místa, jako například slunný ostrov Hvar, jednu ze světoznámých vinařských oblastí – Tstenik na poloostrově Pelješac či známou a rušnou Makarskou riviéru s hlavním centrem Makarska.

Vše, co budete potřebovat k této plavbě je pár triček, plavky a můžete se vydat na sedm nezapomenutelných dní plavbou severním Jadranem od jednoho ostrova na druhý. Uvolněte se a nechte kapitána a jeho posádku (především kuchaře) postarat se o vás. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat jadranské moře. Večery máte volné k tomu, abyste našli výbornou restauraci či objevovat staré kostelíky a jiné historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.DopravaZajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.ItinerářSPLIT – MAKARSKA – MLJET – DUBROVNIK – TRSTENIK – KORČULA – HVAR – (Bol) SPLITSpecifikace lodiKategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený ze tří chodů).

Kategorie B: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s umyvadlem, společné sprchy a toalety, klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě.Program1. DEN (SOBOTA): V 13:00 vyplutí z přístavu ve Splitu směrem do Makarske. Plavba kolem dalmatského pobřeží a zároveň uvítací oběd. Odpoledne koupání na jedné z nádherných pláží. Zde se také odvážné povahy můžou připojit na volitelnou jízdu na raftech či zip-line u řeky Cetina. Pokud se rozhodnete pro tyto exkurze, s lodí se opět potkáte večer v Makarske. Přenocování v přístavu v Makarske, kde narazíte na živou promenádu, ale také nádherné stavby a kostelíky.

2. DEN (NEDĚLE): Brzy ráno vyplujeme směrem k ostrovu Mljet se zastávkou na poloostrově Pelješac na osvěžující koupání. Odpoledne navštívíme slaná jezera v národním parku Mljet a užijeme slunce, moře a klid tohoto ostrova. Uprostřed velkého jezera můžete navštívit klášter a kostel Panny Marie na ostrůvku, nebo si půjčit kolo a udělat si vyjížďku kolem těchto úžasných jezer. Přenocujeme v přístavu Pomena nebo Polača.

3. DEN (PONDĚLÍ): Po snídani vyplujeme směrem k Dubrovníku, jednoho z hlavních bodů této plavby. Užijeme si krásnou přírodu během cesty k „perle Jadranu“. Po připlutí do Dubrovníku, kde budete mít možnost individuální prohlídky, nebo se připojit na organizovanou prohlídku s průvodcem a poté na volitelnou jízdu lanovkou na horu Srď s nádherným výhledem na staré město. Udělejte si procházku po Stradunu, promenádě uvnitř městských hradeb. Doporučujeme také procházku po 1 940 metrů dlouhých hradbách. Přenocování v přístavu tohoto magického města.

4. DEN (ÚTERÝ): Později ráno vyplujeme směrem k ostrovu Šipan nebo do malého městečka Trstenik na poloostrově Pelješac, kde budeme mít možnost koupání a strávíme zde také noc. Budete mít možnost navštívit místní vinařství a poté si užijete kapitánskou večeři na palubě lodi.

5. DEN (STŘEDA): Po snídani odjezd na ostrov Korčula, místa narození známého cestovatele Marka Pola. Vychutnáme si oběd na lodi v zátoce blízko Korčuly. Odpoledne přejedeme do přístavu, kde budeme nocovat. Město je obklopeno starobylými zdmi, které jsou dobře zachovalé a jejich vznik sahá až do 13. století. Budete mít možnost využít volitelnou prohlídku města či ochutnat víno v místním vinařství před večeří v jedné z početných přímořských restauracích či pivnicích.

6. DEN (ČTVRTEK): Brzký ranní odjezd k Paklenným ostrovům na oběd a koupání a následná volitelná prohlídka města Hvar, které leží na stejnojmenném ostrově, který je nejdelší na Jadranu. Zde objevíme renesanční katedrálu s původní věží, ale také nejstarší komunitní divadlo v Evropě, založeno roku 1612. Hvar nabízí bohatou zábavu, jedny z nejlepších restaurací a barů v Chorvatsku, které jsou otevřeny dlouho do noci. Přenocování ve městě Hvar.

7. DEN (PÁTEK): Naši další zastávkou bude ostrov Brač. Ke koupání navštívíme nejznámější pláž v Dalmácii – Zlatni Rat blízko letoviska Bol (kamínky na této pláži se přesouvají ze strany na stranu podle větru a vln a tím neustále mění tvar). Bol je typická rybářská vesnice, která se proměnila v oblíbené turistické centrum. Po obědě se vydáme na cestu zpět do Splitu, kde je plánována poslední noc. Po cestě se ještě zastavíme na koupání v jedné z mnoha zátok na ostrově Brač a poté si užijeme výhled na Splitskou riviéru. Po příjezdu do Splitu bude možné se připojit na volitelnou prohlídku s průvodcem po městě, které je na seznamu UNESCO. Objevíme tak hojnost římské architektury v čele s Diokleciánovým palácem.

8. DEN (SOBOTA): Brzká snídaně, po které nastane čas k rozloučení s posádkou a dalšími přáteli, které jsme si díky plavbě vytvořili. Budeme se těšit na další setkání na Jadranu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.