Plavba: Perly severního Jadranu (Split - Opatija)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Evropa, Chorvatsko
Název ubytování Katarina Ostatní plavby po Jadranu
Typ ubytování Loď
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 24 250 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

PopisJednosměrná plavba ze Splitu, přes známé skvosty chorvatského pobřeží, jako Trogir, úchvatný Primošten, top destinaci Zadar, ostrov lásky Rab a největší ostrov Chorvatska – Krk. Navštívíte tak rozdílné kultury a přírodu od Dalmácie, přes Kvarner až po Istrii.

Vše, co budete potřebovat k této plavbě je pár triček, plavky a můžete se vydat na sedm nezapomenutelných dní plavbou severním Jadranem od jednoho ostrova na druhý. Uvolněte se a nechte kapitána a jeho posádku (především kuchaře) postarat se o vás. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat jadranské moře. Večery máte volné k tomu, abyste našli výbornou restauraci či objevovat staré kostelíky a jiné historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.DopravaZajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.ItinerářSPLIT - TROGIR - PRIMOŠTEN – VODOPÁDY KRKA / VODICE - KORNATI / ZADAR - RAB - KRK - OPATIJESpecifikace lodiKategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně
a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou
bufetu a oběd složený ze tří chodů).

Kategorie B: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s umyvadlem, společné sprchy a toalety, klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený
ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě.Program1. DEN (SOBOTA): Vyplutí ze Splitu kolem 13:00 hodiny. Poté doplujeme do starobylého dalmatského města Trogir (zde byl nalezen řecký reliéf ze 4. století). Trogir je někdy označován jako „mini Benátky“, nebo plovoucí městské muzeum, a to díky mistrovské architektuře všude kolem. Večer můžete strávit v jedné z četných restaurací a ochutnat pravé chorvatské speciality. Přenocování v Trogiru.

2. DEN (NEDĚLE): Po snídani se vydáme směrem k Primoštenu, typické dalmatské pobřežní město. Legenda říká, že Bůh, při tvorbě světa, chtěl odpočinek na sedm dnů, a proto pro sebe vytvořil Primošten. Dnes je toto malé městečko dobře známo pro výborné a kvalitní víno a je jedním z nejoblíbenějších letovisek pro ty, kteří si chtějí užít harmonii moře a slunce. Přenocování v Primoštenu.

3. DEN (PONDĚLÍ): Ráno budeme pokračovat v naší cestě směrem k vodopádům Krka. Po obědě zde budeme objevovat krásy tohoto národního parku a malého přístavu Skradin a jejich výjimečné fauny a flory. Vychutnáme si také krásný výhled z kaňonu řeky Krky. Pozdní odpoledne budeme trávit v oblíbeném a živém letovisku Vodice. Zde se můžete těšit na krásné terasy místních restaurací a kaváren s živou hudbou, nebo se jen tak projít po nádherných plážích tohoto typického dalmatského města.

4. DEN (ÚTERÝ): Brzy ráno se vydáme do oblasti známého národního parku Kornati – bohatou na různé druhy ryb, ale také kulturní a historické pozůstatky. Uvidíme například historické pozůstatky staré Ilyrské tvrze, římské vily, starý křesťanský kostel Panny Marie a středověké pevnosti a osady, které přidávají k hodnotě místních ostrůvků. Kornati se skládají ze 140 ostrovů a útesů, některé z nich příkře sestupují do moře. Je to opravdu pozoruhodný úkaz (vstupné do NP Kornati se platí na místě, cca. 4 EUR/osoba). V odpoledních hodinách připlujeme do Zadaru, kde strávíme dnešní noc v přístavu. Zde bude možnost připojit se na prohlídku města s anglicky mluvícím průvodcem. Po staletí bylo město Zadar metropolí Dalmácie a dnes slouží jako centrum regionu. Zadar je město bohaté na monumentální dědictví světového významu viditelné na každém kroku i dnes: Románské Forum, které je datováno do 1. stol. našeho letopočtu, kostel Sv. Donáta (9. stol.) – nejznámější středověká bazilika a symbol města, mohutné hradby s reprezentativní Přístavní a Pevninskou bránou (16. stol.), mnoho paláců, vil a jiných kamenných budov. Město je plné skvělých restaurací nacházejících se přímo ve středu města vedle historických monumentů. Zajímavé jsou také mořské varhany a tzv. „Pozdrav slunci“ – speciální instalace osvětlení.
5. DEN (STŘEDA): Po snídani nás čeká plavba ostrovu Rab, známý jako ostrov lásky. Následuje prohlídka města, které je obklopeno středověkými hradbami a nachází se v něm románský kostel s věží, paláce, typické kamenné uličky a staré fasády. Užijete si doslova hotovou „galerii“ přímo na ulicích městečka, kde mnoho malířů a umělců vystavuje svá díla. Pokud vám zbude ještě nějaký čas, můžete se vydat na kopec Kamenjak a užít si nádherný západ slunce. Přenocování ve městě Rab.

6. DEN (ČTVRTEK): Další ráno budeme pokračovat plavbou k ostrovu Krk, největšímu chorvatskému ostrovu. Krk se pyšní nesmírnou rozmanitostí jednotlivých větších a menších městeček, jemných zelených plání, skalnatých „divokých“ oblastí a nabízí také spoustu menších ostrůvků kolem a skrytých zátok k nádhernému koupání. Večer si v poklidu užijete místních restaurací či kaváren podél pobřeží. Přenocování v městečku Krk.

7. DEN (PÁTEK): Po snídani poplujeme dále na sever do městečka Opatija. Zažijete krásný výhled na opatijskou riviéru během plavby. Později odpoledne připlujeme do Opatije a projdeme se po proslulé promenádě Fr. Josefa – Lungo Mare, kde se nachází četné kavárny a restaurace. Na procházku se můžete vydat také do rybářské vesničky Volosko, která je známá díky svým vynikajícím rybím restauracím, jedny z nejlepších v regionu a v celém Chorvatsku. Poslední noc na lodi bude patřit rozloučení a můžete si také vyměnit kontakty s novými přáteli, se kterými jste se seznámili během plavby.

8. DEN (SOBOTA): Po snídani se rozloučíme s posádkou a novými přáteli a budeme se těšit na další setkání na Jadranu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.