Slovinsko - velký okruh malou zemí

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 16 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jak název napovídá, projedeme tuto malou zemi od východu k západu, od Jadranu k Julským Alpám. Slovinsko nabízí návštěvníkům pestrou mozaiku zajímavostí a my na naší cestě poznáme většinu z nich: malebný kraj vinic kolem vesničky Jeruzalém, nejstarší město Ptuj s termálními lázněmi, příjemnou atmosféru hlavního města Lublaně, největší slovinskou jeskyni, starobylá městečka Izola a Piran na jadranském pobřeží, středověké fresky v kostele v Hrastovlje, jednu z nejkrásnějších evropských řek Soču i symbol Slovinska, jezero Bled v Julských Alpách.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 2. den:

odjezd z Prahy a Českých Budějovic, podvečerní prohlídka Mariboru, Jerusalém – vesnice uprostřed malebné krajiny vinic. Ptuj – nejstarší město Slovinska na břehu Drávy se středověkým hradem, termální lázně.

3. den:

Lublaň – prohlídka hlavního města, Lublaňský hrad, staré město, stavby Jože Plečnika Trojmostí, „Plečnikova kolonáda“.

4. den:

Postojnské jeskyně – největší slovinská jeskyně, endemický obojživelník Macarát jeskynní, Predjamský grad – skalní hrad, Izola – staré rybářské město.

5. den:

Piran – malebné starobylé městečko přezdívané „Slovinské Benátky“, Hrastovlje – kostel sv. Trojice, fresky se středověkými biblickými výjevy, nejznámější je Tanec mrtvých, Kobarid – procházka naučnou stezkou k řece Soča a k vodopádům Kozjak.

6. den:

přejezd přes Itálii, Vintgar – soutěska v Triglavském národním parku, divoký kaňon, který je možné projít po dřevěných lávkách, Bledské jezero – turistické centrum Slovinska v předhůří Julských Alp, kostel na Mariánském ostrově v jezeře.

7. – 8. den:

turistika v okolí Bohinjského jezera, odjezd a příjezd do Českých Budějovic a Prahy.Tip z okolí
Protikladem přelidněného Dubrovníku je blízké poklidné arboretum v Trstenu S Dubrovníkem má arboretum v nedalekém Trstenu mnoho společného. A to díky zakladatelům toho jedinečného renesančního parku, kterým byl rod významné dubrovnické šlechtické rodiny Gučetićů-Gozze, kteří zde zbudovali v blízkosti trojice pramenů své letní sídlo.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.