Smaragdová Soča, jezera Bled a Bohinj a Lublaň

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Slovinsko
Název ubytování Smaragdová Soča, jezera Bled a Bohinj a Lublaň
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

5denní zájezd s denním přejezdem

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Úvod

5denní zájezd s denním přejezdem

Den 1

Odjezd ráno. Ještě než se ponoří do Alp, objede dálnice historický Salcburk s mohutnou pevností. Okolo středověkého hradu Hohenwerfen stoupá cesta dále až k tunelům pod masivy Vysokých Taur. Za tunely je již spolková země Korutany a na jejím konci čeká další tunel pod Karavankami do Slovinska. Příjezd do Cerkna v malebné horské krajině v centrální části Slovinska. Ubytování v hotelu s krytým bazénem  s termální vodou. Večeře. Nocleh.

Den 2

Snídaně. Odjezd podél toku řeky Idrija do Tolminu. Z Tolminu proti toku smaragdově zelené řeky Soča přes Kobarid, který byl v 1.světové válce místem velké rakousko-uherské ofenzivy, až do Trenty v Julských Alpách. V Trentě prohlídka expozice v informačním středisku Národního parku Julské Alpy. Mezi Trentou a Bovcem jsou hluboké říční soutěsky, které vyhloubila řeka Soča. Nejkrásnější jsou Mala korita a Velika korita, v obou úsecích zastávky na prohlídku a fotografování. Za Bovcem se míjí mohutný vodopád Boka padající ze stěny masivu Kanin. Na cestě zpět zastávka v Kobaridu, který byl v 1.světové válce místem velké rakousko-uherské ofenzivy. Prohlídka městečka a výstup k pyramidovému monumentu padlých italských vojáků. Návrat do hotelu přes malebné městečko Most na Soči. Večeře. Nocleh.

Den 3

Snídaně. Odjezd do Lublaně , hlavního města Slovinska s atmosférou uliček a kaváren na nábřeží řeky Lublanica. Výjezd lanovkou k Lublaňskému hradu s krásnou vyhlídkou na město. Prohlídka starého města s katedrálou sv. Mikuláše a Trojmostovím arch.Josipa Plečnika , který se stavitelsky zapsal i na Pražském hradě. Odjezd do historického města Škofja Loka , procházka zachovalým středověkým centrem, nad nímž se vypíná stejnojmenný zámek. Před návratem do hotelu návštěva bývalé partyzánské nemocnice Franja na konci soutěsky. Cesta soutěskou je mimořádně malebná, v jejím závěru měli partyzáni za 2.světové války polní nemocnici. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

Den 4

Snídaně. Odjezd do Julských Alp . Silnice míjí Bledské jezero a vede proti toku Savy Bohinjky k  Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero v nadmořské výšce 525 metrů je skutečnou perlou Triglavského národního parku. Výjezd gondolovou lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.) . Vedle hotelu je vynikající vyhlídková terasa na Bohinjské jezero, vzhledem k převýšení přes tisíc metrů je to unikátní pohled. Vidět je i nejvyšší slovinská hora Triglav . Odjezd k chatě Koča pri Savici , krátká vycházka k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica . Návrat k Bohinjskému jezeru, lodní výlet po průzračném jezeře s výhledy na okolní hory. Odjezd zpět podél toku Savy Bohinjky do lázní Bled na břehu stejnojmenného jezera . Vycházkový okruh lázněmi s dominantním hradem na skalním ostrohu a ostrovním kostelíkem uprostřed jezera, cestou mnoho malebných vyhlídek. Odjezd do ČR.

Den 5

Návrat ráno.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.