Smaragdová Soča, jezera Bled a Bohinj a Lublaň

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Chorvatsko, Slovinsko
Název ubytování Smaragdová Soča, jezera Bled a Bohinj a Lublaň
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

5denní zájezd s denním přejezdem

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Úvod

5denní zájezd s denním přejezdem

Den 1

Odjezd ráno. Ještě než se ponoří do Alp, objede dálnice historický Salcburk s mohutnou pevností. Okolo středověkého hradu Hohenwerfen stoupá cesta dále až k tunelům pod masivy Vysokých Taur. Za tunely je již spolková země Korutany a na jejím konci čeká další tunel pod Karavankami do Slovinska. Příjezd do Cerkna v malebné horské krajině v centrální části Slovinska. Ubytování v hotelu s krytým bazénem  s termální vodou. Večeře. Nocleh.

Den 2

Snídaně. Odjezd podél toku řeky Idrija do Tolminu. Z Tolminu proti toku smaragdově zelené řeky Soča přes Kobarid, který byl v 1.světové válce místem velké rakousko-uherské ofenzivy, až do Julských Alp. Mezi Bovcem a Trentou jsou hluboké říční soutěsky, které vyhloubila řeka Soča. Nejkrásnější jsou Mala korita a Velika korita, v obou úsecích zastávky na prohlídku a fotografování. Odbočka do hlubokého údolí Lepena sevřeného  mohutnými horami. Na soutoku říčky Lepenica a potoku Šunik je prohlídkový okruh po nádherných kaskádách a vodopádech. Zastávka v horském středisku Bovec přímo pod masivem Kaninu. Hned za Bovcem se míjí mohutný vodopád Boka padající ze stěny Kaninu. Návratu do hotelu přes malebné městečko Most na Soči. Večeře. Nocleh.

Den 3

Snídaně. Odjezd do Lublaně, hlavního města Slovinska s atmosférou uliček a kaváren na nábřeží řeky Lublanica. Výjezd lanovkou k Lublaňskému hradu s krásnou vyhlídkou na město. Prohlídka starého města s katedrálou sv. Mikuláše a Trojmostovím arch.Josipa Plečnika, který se stavitelsky zapsal i na Pražském hradě. Odjezd do historického města Škofja Loka, procházka zachovalým středověkým centrem, nad nímž se vypíná stejnojmenný zámek. Před návratem do hotelu návštěva bývalé partyzánské nemocnice Franja na konci soutěsky. Cesta soutěskou je mimořádně malebná, v jejím závěru měli partyzáni za 2.světové války polní nemocnici. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

Den 4

Snídaně. Odjezd do Julských Alp. Silnice míjí Bledské jezero a vede proti toku Savy Bohinjky k Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero v nadmořské výšce 525 metrů je skutečnou perlou Triglavského národního parku. Výjezd gondolovou lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.). Vedle hotelu je vynikající vyhlídková terasa na Bohinjské jezero, vzhledem k převýšení přes tisíc metrů je to unikátní pohled. Vidět je i nejvyšší slovinská hora Triglav. Odjezd k chatě Koča pri Savici, krátká vycházka k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica. Návrat k Bohinjskému jezeru, lodní výlet po průzračném jezeře s výhledy na okolní hory. Odjezd zpět podél toku Savy Bohinjky do lázní Bled na břehu stejnojmenného jezera. Vycházkový okruh lázněmi s dominantním hradem na skalním ostrohu a ostrovním kostelíkem uprostřed jezera, cestou mnoho malebných vyhlídek. Odjezd do ČR.

Den 5

Návrat ráno.



Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.